آمریکا؛ نخستین ایجادکننده تروریسم در جهان

 

کارگردان آمریکایی: کسانی که تاریخ خوانده اند متوجه می‌شوند آمریکا نخستین ایجاد کننده تروریسم در سطح جهان است.

به گزارش هابیلیان به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم مقاومت؛ همایش «سینمای سلطه: چگونگی جهت دهی نظام سلطه بر فیلمسازان جهان» صبح پنج‌شنبه در سینما فلسطین محل برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» برگزار شد.

در این نشست تعدادی از کارگردانان آثار جشنواره مقاومت به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

«جان جیانویتو» کارگردان آمریکایی: آمریکا نخستین ایجادکننده تروریسم در سطح جهان

کارگردان آمریکایی در این همایش گفت: فیلمساز مستقل هستم و خوشحالم که در ایران هستم، زیرا به دلیل روابط ایران و آمریکا، شرایط به گونه‌ای نیست که ما به راحتی به ایران بیاییم.

جان جیانویتو افزود: من با سینمای ایران و فیلمسازان این کشور آشنا بوده ام و فکر می‌کنم سینماگران ایرانی رو به رشد هستند.

وی درباره جشنواره فیلم «مقاومت» گفت: این جشنواره آثاری را از رنج مردم دنیا به نمایش می‌گذارد؛ موضوعی که رسانه سلطه، آن را کنار می‌گذارد.

جیانویتو افزود: می‌دانم فعالیت در چنین حوزه‌هایی سخت است، اما امیدوارم بیشتر شاهد چنین جشنواره‌هایی باشیم تا رنج واقعی مردم به جهان نشان داده شود.

وی گفت: در این جشنواره به عنوان داور ۲۲ مستند با موضوعاتی درباره مسائل روز و آینده را دیدم و حس می‌کنم باید این آثار را تماشا کرد، از همین رو از مردم می‌خواهم این فیلم‌ها را نگاه کنند.

جیانویتو افزود: به عنوان فیلمساز مستقل که از شرکت‌های تولید فیلم کمکی دریافت نمی‌کنم، سعی کردم آثاری بسازم که نشان دهد چطور آمریکا سعی می‌کند ستم خود را به دنیا دیکته کند، در همین رابطه مستندی درباره عراق و ظلم آمریکا بر مردم عراق، مستندی درباره افغانستان و مستندی درباره ظلم آمریکا به مردم فیلیپین ساخته ام.

وی درباره سینمای متعهد گفت: اظطرار یکی از ویژگی‌های سینمای متعهد است که سعی می‌کند رنج مردم جهان را نشان دهد.

جیانویتو افزود: ممکن است این حس وجود داشته باشد که کسی بگوید من یک نفر هستم و چطور می‌توانم دنیا را تغییر بدهم، اما باید به وجدان خودمان رجوع کنیم و بگوییم همه ما مسئول هستیم، سینمای متعهد سبب می‌شود بتوانم فاصله فیزیکی با مخاطب را کم کنم و مردم را به آثارم نزدیک کنم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در بازگشت به کشورش چه عواقبی ممکن است به دلیل سفر به ایران در انتظارش باشد، گفت: سفرم به ایران ممکن است عواقبی داشته باشد و نتوانم دیگر به کشورم بازگردم، اما اگر به کشورم بازگردم درباره جشنواره و ایران صحبت می‌کنم و این می‌تواند عواقب خاصی را داشته باشد.

جیانویتو در ادامه صحبت هایش افزود: کسانی که تاریخ خوانده اند متوجه می‌شوند آمریکا نخستین ایجاد کننده تروریسم در سطح جهان است.

وی درباره کارکرد سینمای سلطه گفت: فیلمسازانی هستند که پیام‌هایی را که دغدغه آن هاست، به تصویر می‌کشند، برای مثال مایکل مور در آمریکا زندگی می‌کند، اما آثاری بر خلاف سیستم سلطه می‌سازد.

جیانویتو افزود: با چنین جشنواره‌هایی می‌توانیم سلطه را بشکنیم، برای مثال در این جشنواره مستندی وجود دارد که نشان می‌دهد چطور ذهن آمریکایی‌ها هدایت می‌شود، اما برای تغییر این موضوع، جشنواره‌هایی مثل جشنواره فیلم «مقاومت» و دعوت از فیلمسازان این عرصه لازم است و باید این راه را ادامه داد.

 

«کوهن» کارگردان یهودی - آمریکایی: آمریکا به گروه‌های تکفیری کمک می‌کند

کارگردان یهودی - آمریکایی فیلم «کشتن غزه» در این همایش گفت: به عنوان یک آمریکایی می‌خواهم بگویم آمریکا سعی دارد مردم ایران را تحت سلطه خود درآورد، با این حال مردم آمریکا در کنار مردم ایران هستند، از همین رو باید تلاش کرد و به راهی که جشنواره بر آن تاکید دارد ادامه داد.

کوهن افزود: از جشنواره تشکر می‌کنم که به مستندسازانی که جان خود را به خطر می‌اندازند و به موضوعاتی که رنج مردم را نشان می‌دهد، بها می‌دهد، خوشحالم که مستند من نیز در این جشنواره نمایش داده می‌شود.

کوهن درباره مشکلی که دولت آمریکا برای ورود به ایران برایش ایجاد کرده بود، گفت: فشار‌های دولت آمریکا روی ایران و مردمی که از آمریکا می‌خواهند به ایران سفر کنند زیاد است و این موضوع، سفر به ایران را بسیار سخت می‌کند، اما در لحظه آخر، دوستان جشنواره ترتیبی دادند تا به جشنواره بیایم، البته خودم هم فکر نمی‌کردم بتوانم به ایران سفر کنم.

وی افزود: به دلیل اینکه من در شبکه‌های اجتماعی فعال هستم می‌دانم که در تمام دنیا سعی می‌شود نشان داده شود که مردم فلسطین می‌میرند نه اینکه رژیم صهیونیستی، آن‌ها را می‌کشد.

کوهن گفت: پس از ساخت «کشتن غزه»، نامه‌ای از رژیم صهیونیستی گرفتم که در آن عنوان شده بود من مایه ننگ یهودیت هستم، اما در نهایت آن‌ها خواستند بر این موضوع سرپوش بگذارند و به من گفتند یک کارمند این نامه را به شما ارسال کرده است.

وی افزود: پیامی که از رژیم صهیونیستی داشتم، نشان از این دارد که رژیم صهیونیستی به خود اجازه می‌دهد به من توهین کند، رژیم صهیونیستی می‌خواهد بگوید من نماینده یهود هستم و کار‌های منفی خود را تبلیغ کند، در حالی که اینطور نیست.

کوهن گفت: به عنوان یک خبرنگار آمریکایی باید اضافه کنم دولت آمریکا سعی می‌کنند ما را در حاشیه نگه دارد و بگوید مسائل فلسطین چیزی نیست که بقیه می‌گویند، برای مثال کشته شدن یک خبرنگار فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی بسیار وحشتناک بود، اما آمریکا به این موضوع توجهی نشان نداد.

وی افزود: در آمریکا، توییتر و فیسبوک بیشتر طرفدار دارد، در حالی که این شبکه‌ها را شرکت‌های خصوصی ساخته اند و به منافع خود توجه می‌کنند، اما رسانه‌های سلطه حتی به این شبکه‌ها نیز نفوذ کرده اند، برای مثال من تبلیغی برای فیلم خود در فیسبوک گذاشتم که این شبکه آن را حذف کرد.

کوهن گفت: فیسبوک را سازمان‌هایی همچون ناتو و عربستان پشتیبانی می‌کنند، این کشور‌ها گروه‌های اندیشه ورز ایجاد کرده اند که فیسبوک را کنترل می‌کنند و حتی تاب یک تبلیغ را ندارند.

کارگردان «کشتن غزه» افزود: همانطور که می‌بینید شبکه‌های اجتماعی را افراد قدرتمند احاطه کرده اند و آنچه را که می‌خواهند پیش می‌برند در حالی که این شبکه‌ها باید در اختیار مردم باشند.

کوهن گفت: درست است که در آمریکا آثاری ساخته می‌شود که ممکن است موضوعات جالبی داشته باشند، اما خط قرمز‌هایی برای این امر وجود دارد، وقتی به موضوعات دیگر مثل جنگ سوریه پرداخته می‌شود، خط قرمز محسوب می‌شود و مردم متوجه این نمی‌شوند که آمریکا به گروه‌های تکفیری کمک می‌کند.

وی افزود: در زمانی زندگی می‌کنیم که ممکن است آزادی بیان به صورت تئوری در آمریکا وجود داشته باشد، ولی در عمل نیست، برای ما مهم است از این فرصت و از این تئوری استفاده کنیم و بر خلاف فشاری که روی ما هست نظرمان را بگوییم، زیرا مسئولیتی که داریم مهمتر از عواقب است.

کوهن درباره ساخت مستندی درباره ایران و تحریم‌های آمریکا گفت: آمریکا در پی جنگ علیه ایران است و در نظر دارد ایران را نابود کند.

وی افزود: مهم نیست آن‌ها بخواهند یک جنگ فیزیکی داشته باشند، همین تحریم نیز جنگ است و می‌خواهم در این مستند نشان بدهم این تحریم‌ها چه تاثیری روی مردم داشته است، همچنین می‌خواهم بگویم بر خلاف اینکه آمریکایی‌ها می‌گویند ایران مرکز تروریسم است، ایران قربانی تروریسم است و باید این پیام را به مردم جهان برسانیم.

کوهن گفت: باید به تاثیر سلطه رسانه صهیونیستی‌ها توجه کنیم و مراقب آن باشیم.

وی با بیان اینکه یهودیان آمریکا فقط نماینده صهیونیسم‌ها نیستند، افزود: به عنوان یهودیانی که فقط دو درصد آمریکا را تشکیل می‌دهیم می‌بینیم که صهیونیست‌ها تاثیر و نفوذ زیادی در آمریکا دارند، تاثیر و نفوذی که صهیونیسم و دیگر کشور‌ها مثل عربستان دارند باعث شده است چنین سلطه‌ای در سیاست آمریکا ایجاد شود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مهدی عسکری، بنیاد هابیلیان

اشرف و تداوم جنبیدن‌ها

به نقل از آزاده محمدرضا ترابی‌زاده

ماجرای منافقی که مرید حاج آقای ابوترابی شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

تروریسم آمریکایی علیه مردم آمریکا

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

امام خمینی(ره) و خط قرمزی به نام التقاط

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

به نقل از آزاده محمدرضا ترابی‌زاده

ماجرای منافقی که مرید حاج آقای ابوترابی شد

فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان