منافقین گروهکی منفور و منقرض

 شبکه 4 انگلیس شهریور ماه گذشته مستندی را پخش کرد که در آن لیندزی هیلسام خبرنگار این شبکه برای تحقیق درباره فعالیت منافقین به کشور آلبانی سفر کرد.

براساس این گزارش، اردوگاه منافقین در منطقه ‌ای روستایی واقع در خارج از شهر مانز بود که پیش‌تر برای نگهداری آوارگان و پنا‌هجویان مورد استفاده قرار گرفته است. این اردوگاه اکنون حدود دو هزار و پانصد عضو منافقین را در خود جای‌ داده و تحت حفاظت شدید دستگاه‌های امنیتی دولت آلبانی قرار دارد.

از نکات قابل‌توجه در این گزارش زمانی است که خبرنگار شبکه چهار انگلیس برای تهیه گزارش به اردوگاه منافقین رفته و با برخورد خشن مقام‌های آلبانی مواجه می‌شود.

وی حتی پس از ارائه کارت خبرنگاری خود اجازه ورود به داخل کمپ را پیدا نکرده و به جاسوسی متهم می‌ شود.

خبرنگار با تعجب می‌پرسد: اما اینجا آلبانی است و درک این مساله که چرا نمی‌توان به اردوگاه نزدیک شد دشوار است. وی ادامه داد که براساس تدابیر امنیتی، غیر از اعضاء این گروهک سایر افراد قادر به نزدیک شدن تا شعاع چند صد متری اردوگاه نخواهند بود.

گزارش شبکه چهار انگلیس هدف نهایی منافقین را ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران عنوان کرده و اضافه می‌کند که آنها از طریق پرداخت رشوه به نزدیکان دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا سیاست ضد ایرانی کاخ سفید را طراحی می‌کنند.

این گزارش با پخش بخش‌ هایی از اظهارات جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در نشست سال گذشته منافقین نشان می‌دهد که او تأکید کرده است: سیاست کاخ سفید بایستی تغییر حکومت در ایران باشد.

این گزارش در ادامه می‌افزاید که این گروه تروریستی یک نحله به‌ اصطلاح دینی است که از طریق شستشوی مغزی اعضاء خود سلفی گری را رواج می‌دهد. این گروه همچنین افرادی که قوانین را زیر پا گذاشته زندانی می‌کنند.

بخش دیگری از این مستند به‌ مرور جنگ ایران و عراق پرداخته و یادآور می‌شود که اعضای این گروه با حضور در صف سربازان رژیم بعث علیه کشور خود مبارزه کرده‌اند. از این ‌رو به گفته شبکه چهار انگلیس، ایرانی‌ها این افراد را خیانت‌کار می دانند.

این گزارش نشان می‌دهد که چگونه اعضاء این گروهک تروریستی از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به جوسازی علیه ایران پرداخته و تلاش می‌کنند تا وانمود شود که مردم داخل ایران طرفدار سرکرده این گروهک بوده و دست به اعتراض زده‌اند.

فردی با نام مستعار حسن که پیش‌تر در این گروهک فعالیت داشته در گفت‌وگو با شبکه چهار انگلیس عنوان کرد که مسئولیت او ایجاد حساب‌های تقلبی و ترند کردن پیام‌هایی در حمایت از این گروه تروریستی بوده است.

او گفت: هدف ما این بود که نشان دهیم مردم ایران حامی سرکرده این گروهک (مریم رجوی) هستند.

این گزارش در پایان اشاره می‌کند که گروهک منافقین بیشتر از آنکه برای جمهوری اسلامی ایران یک تهدید باشد برای خودش تهدید به شمار می‌رود. به گفته شبکه 4 انگلیس اعضای این گروه ؛ همگی مسن و سالخورده شده اند و نسل جدیدی در کار نخواهد بود.

 

منافقین در آلبانی دولت جداگانه تشکیل داده اند

چندی بعد روزنامه ایندیپندنت گزارشی را درباره جزئیات فعالیت های منافقین و ارتباط مالی این گروهک با آمریکا و رژیم سعودی را منتشر کرد.

در این گزارش آمده است: مجاهدین خلق (گروهک تروریستی منافقین) که نورچشمی محافظه‌کاران آمریکایی است، در داخل خاک آلبانی، یکی از کشورهای حوزه بالکان، یک کشور با قوانین خودش ساخته است. این گروهک در زمینی به مساحت 340 هزار متر مربع (34 هکتار) بر دامنه یک کوه در آلبانی، یک منطقه به شدت امنیتی ایجاد کرده است و با خرج پول‌های هنگفت، یک شبکه مخابراتی به راه انداخته و به منظور تأثیرگذاری بر مباحث مربوط به ایران (در سطح بین‌الملل) عملیات اطلاعاتی گمراه‌کننده را سازماندهی می‌کند.

همچنین گزارش‌هایی وجود دارد مبنی بر آنکه برخی عناصر مجاهدین خلق در داخل کمپ این گروهک بر خلاف میلشان نگهداری می‌شوند.

السی یازیجی، نویسنده آلبانیایی که از منتقدان حضور منافقین در خاک این کشور است، در این باره می‌گوید: ما مثلاً در یک کشور آزاد و دموکراتیک زندگی می‌کنیم. اما آنها (منافقین) در خاک این کشور، کشوری جداگانه تشکیل داده‌اند و قوانین خودشان را در آن اجرا می‌کنند.

این نویسنده عضو یک تیم حقوقی برای تحقیق درباره گروهک منافقین و ابعاد فعالیت‌های آن در آلبانی است.

یازیجی می‌افزاید: آنها همانند یک گروه مافیایی در آلبانی هستند؛ قوانین این کشور را نقض می‌کنند؛ اعضای فراری را تهدید می‌کنند؛ افراد را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند؛ باج خواهی می‌کنند و با شیوه دیکتاتوری «استالین» بر اعضای خود در داخل کمپ‌ها حکومت می‌کنند.

نویسنده می‌افزاید هنگام تهیه این گزارش، گروهک منافقین یک ویدئوی 5 دقیقه‌ای را از آنچه «منطقه مسکونی» خود می‌خوانَد و با استفاده از یک پهپاد تصویربرداری شده بود، منتشر کرد. این مکان شامل ده‌ها ساختمان و یک ورودی اصلی است که در اطراف آن دو مجسمه شیر وجود دارد. این ویدئو کارگران آلبانی را در حال ساخت و ساز در کمپ منافقین نشان می‌دهد. در این کلیپ همچنین یک استودیوی ضبط موسیقی نیز دیده می‌شود.

 

زوجی که سال هاست دنبال دختر خود می‌گردند

در ادامه گزارش به ماجرای مصطفی و محبوبه محمدی (یک زوج سالخورده ایرانی-کانادایی) اشاره شده است که 21 سال است برای رهایی دخترشان (یکی از عناصر منافقین) از چنگ این گروهک تلاش می‌کنند. یک گروه متشکل از چندین مرد زمانی که این دو نفر از کنارشان می‌گذرند، بر سر آنها فریاد می‌زنند: «تروریست، تروریست».

این زوج سالخورده از سال 2004 میلادی، زمانی که به عراق سفر کردند تا از منافقین بخواهند سمیه و برادر کوچکترش را به آنها تحویل دهند، دیگر دخترشان را ندیده‌اند و از او اطلاعی ندارند. مصطفی و محبوبه محمدی زمانی از طرفداران منافقین بودند و حتی برای آنها کمک مالی نیز جمع‌آوری می‌کردند.

مصطفی می‌گوید آنها حتی زمانی با حمل پوسترهایی در خیابان، به نفع منافقین و علیه جمهوری اسلامی ایران تبلیغ می‌کردند. اما به گفته این زوج سالخورده، پس از آنکه منافقین دخترشان را در جریان سفرش به عراق فریب دادند، پاسپورتش را از او گرفتند و او را وادار کردند به این گروهک بپیوندد، دست از حمایت آنها برداشتند و به مخالفان این گروهک تروریستی تبدیل شدند. مصطفی و محبوبه محمدی توانستند پس از تلاش‌های زیاد و کمک گرفتن از دیپلمات‌های غربی، پسرشان را از چنگ منافقین آزاد کنند. پسر آنها اکنون در کانادا زندگی می‌کند، اما دختر آنها همچنان در کمپ منافقین نگهداری می‌شود.

منافقین یک ویدئو از سمیه پخش کرده‌اند و مدعی شده‌اند که او به خواست خودش در این تشکیلات باقی مانده است.

زمانی که محمدی و همسرش برای یافتن دخترشان به آلبانی رفتند، مقامات این کشور مدعی شدند سمیه در آلبانی نیست، اما یک گروه سازمان ‌دهنده‌ی پناهندگان به آنها گفت سمیه سال 2015 میلادی وارد تیرانا، پایتخت آلبانی، شده است.

چند روز پیش از آن نیز خانواده محمدی یک افسر پلیس را متقاعد کردند وارد کمپ منافقین شود و در این باره تحقیق کند. این افسر پلیس که شاید نخستین مأمور دولتی در آلبانی است که با گرفتن حکم بازرسی، وارد کمپ منافقین شده است، حضور سمیه را در آن مکان تأیید می‌کند.

یازیجی می‌گوید این اتفاق (بازرسی از کمپ) برای منافقین شوک بزرگی بود و باعث تزلزل جایگاه سرکردگان این گروهک تروریستی در میان اعضای آن، شد.

این زوج سالخورده که شنیده بودند سمیه هفته‌ای یکبار به عنوان مترجم منافقین به یکی از بیمارستان‌های تیرانا می‌رود، در اطراف این بیمارستان کشیک دادند تا او را ببینند، اما پس از چند ساعت که از دخترشان خبری نشد، ناامیدانه در حال برگشت به هتل خود بودند که 4 مرد که بعدها مشخص شد از عوامل منافقین بودند، آنها را محاصره و تهدید کردند. آنها حتی پس از آنکه پلیس در صحنه حاضر شد نیز دست از آزار و اذیت برنداشتند و مصطفی را مورد ضرب و شتم قرار دادند. در نهایت این زوج سالخورده و اعضای منافقین به کلانتری برده شدند. برخی از سران منافقین و وکیل این گروهک تروریستی نیز به این کلانتری احضار شدند.

جالب اینجاست که مارگاریتا کولا، وکیل منافقین، پیشتر به عنوان مشاور در سفارت آمریکا در تیرانا فعالیت می‌کرده است. وکیل خانواده محمدی می‌گوید کولا خطاب به مأموران پلیس آلبانی در کلانتری مذکور گفته است: «آیا می‌دانید من چه کسی هستم یا نه؟ من فقط یک وکیل نیستم. من نماینده حقوقی سفارت آمریکا هستم.» وکیل خانواده محمدی می‌گوید پس از آن بود که رفتار مأموران تغییر کرد. این در حالی است که وکیل منافقین در پاسخ به پرسش ایندیپندنت در این باره، مدعی شد برای سفارت آمریکا کار نمی‌کند، اما از پاسخ دادن به این سؤال که آیا در کلانتری مدعی شده بود برای سفارت آمریکا کار می‌کند یا نه، طفره رفت.

مأموران کلانتری تیرانا تحت فشار مجبور شدند 4 عضو منافقین را بلافاصله آزاد کنند، اما مصطفی و محبوبه محمدی را برای 8 ساعت در کلانتری نگه داشتند. دادستانی تیرانا در گفتگو با ایندیپندنت اعلام کرده است در حال حاضر تحقیق درباره این پرونده ادامه دارد.

پس از آنکه ویدئوی آزار و اذیت این زوج سالخورده توسط عناصر منافقین در فضای مجازی پخش شد، شبکه‌های تلویزیونی محلی به ماجرای آنها علاقه‌مند شدند. داستان زندگی این دو نفر و جستجوی بی‌نتیجه آنها برای یافتن دخترشان خشم مردم آلبانی را برانگیخت.

یازیجی در این باره می‌گوید: ما در این کشور پناهنده‌های زیادی از کشورهای دیگر از جمله سوریه و عراق داریم. آنها آزادانه هر جا که بخواهند می‌روند، اما اعضای مجاهدین خلق (منافقین) کجا هستند؟ چرا ما نمی‌توانیم آنها را ببینیم؟

 

شادی منافقین از پیروزی ترامپ در انتخابات

در ادامه این گزارش آمده است انتخاب دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 میلادی، نگرانی بیشتر مردم جهان را به دنبال داشت، اما سرکردگان منافقین به جشن و شادمانی پرداختند. حسن حیرانی، یکی از عناصر سابق منافقین که سال گذشته از این تشکیلات تروریستی فرار کرد، در این باره می‌گوید: گویی مجلس عروسی بود (اشاره دارد به روزهای پس از راهیابی ترامپ به کاخ سفید). انتخاب ترامپ باعث شد تا این گروه بتواند در کمپ جدید به فعالیت‌های خود ادامه دهد. آنها بسیار خوشحال بودند.

ایندیپندنت در ادامه پس از اشاره به چگونگی شکل‌گیری گروهک تروریستی منافقین که پر از داستان‌های ترور و خونریزی است، به جنایت‌های آنها علیه مردم ایران در سال‌های آغازین پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره می‌کند. نگارنده مطلب سپس با اشاره به بمب‌گذاری‌های منافقین در دهه 1360 در ایران نوشته است این گروهک تروریستی در همان دهه کمپ‌هایی را در شمال شرقی عراق ایجاد کرد و در جنگ میان ایران و عراق به صدام حسین (دیکتاتور معدوم عراق) پیوست. نگارنده مطلب از همدستی منافقین با جنایت‌های غیرانسانی صدام علیه کشورمان، به عنوانی یکی از دلایل اصلی نفرت ایرانی‌ها از این گروهک تروریستی نام برده است. در ادامه گزارش نیز به قرارگاه اشرف که در بیابانی در خاک عراق و نزدیک مرزهای ایران قرار داشت، اشاره شده و آمده است در این کمپ ده‌ها خودروی زرهی و جنگنده مستقر شده بود و این پادگان تا مدت‌ها تهدیدی برای ایران محسوب می‌شد.

 

سقوط صدام و خروج منافقین از عراق

به نوشته ایندیپندنت، سرنوشت منافقین سال 2003 میلادی با سرنگونی صدام تغییر کرد. نیروهای آمریکایی ابتدا مواضع این گروهک تروریستی را به دلیل آنکه همدست صدام بود، بمباران و برخی از تانک‌های آنها را منهدم کردند. اما مدتی بعد، محافظه‌کاران آمریکا تصمیم گرفتند از این گروهک تروریستی به عنوان اهرم فشار علیه ایران استفاده کنند.

منافقین پس از روی کار آمدن سیاستمداران و دولت جدید در عراق وادار به ترک پادگان اشرف شدند. پس از مدتی قرارگاه اشرف به تصرف نیروهای سازمان بدر درآمد و از لوث عناصر این گروهک ترورستی پاکسازی شد. اعضای این گروهک تروریستی سپس به «کمپ لیبرتی» در منطقه تحت کنترل نیروهای آمریکایی و نزدیک فرودگاه بین‌المللی بغداد تغییرمکان دادند.

سال 2013 میلادی، در پی فشارهای مقامات عراقی برای خروج منافقین از این کشور، آمریکا در نهایت مجبور شد سران آلبانی را به پذیرش عناصر این گروهک تروریستی متقاعد کند.

آلبانی ضمن تظاهر به اینکه پذیرش اعضای منافقین اقدامی بشردوستانه است، برای دویست تن از عناصر این گروهک تروریستی اجازه اقامت در این کشور را صادر کرد. اقدام مقامات آلبانی در پذیرش این دویست نفر در نهایت به اسکان کامل تشکیلات منافقین در این کشور منتهی شد.

در ابتدا عناصر منافقین در آپارتمان‌های خالی در سطح تیرانا مستقر شدند و فعالیت‌های مشکوک و پنهانی خود را آغاز کردند.

سرکردگان منافقین در ابتدا تلاش کردند عناصر خود را از ساکنان تیرانا دور نگه دارند. آنها حتی سعی کردند دور یکی از این آپارتمان‌ها را حصارکشی کنند، اما با واکنش خشمگین ساکنان شهر روبرو و از ادامه این کار منصرف شدند.

با انتخاب ترامپ و روی کار آمدن جان بولتون و رودی جولیانی در دولت جدید آمریکا، شرایط منافقین بهتر شد. از سوی دیگر، محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی نیز همزمان زمام امور را در عربستان سعودی در دست گرفت. بن سلمان به دنبال متحدانی برای مقابله با ایران بود.

 

خرید املاک توسط منافقین در آلبانی

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به روابط میان اعضای دولت ترامپ و منافقین آمده است ژوئیه سال 2017 میلادی، همزمان با بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران در دولت ترامپ، گروهک تروریستی منافقین به طور ناگهانی شروع به خرید زمین در نزدیکی شهرک مانزا کرد. مانزا بین تیرانا، پایتخت آلبانی و دریای آدریاتیک قرار دارد.

طبق گفته یک خبرنگار آلبانیایی به نام «جرگی تاناسی»، گروهک منافقین در ابتدا با پرداخت 13 میلیون دلار به خرید 200 هزار متر مربع از اراضی نزدیک شهرک مانزا اقدام کرد. این گروهک از آن تاریخ تاکنون، 140 هزار متر مربع دیگر به املاک خود افزوده است. بر اساس اظهارات این خبرنگار، گروهک منافقین همچنان به خرید ملک در آلبانی ادامه می‌دهد و قبوض سنگین آب، برق و اینترنت را به صورت نقدی (!) پرداخت می‌کند.

عناصر این گروهک تروریستی بیشتر خریدهای خود را با پول نقد و دلارهای بسیار نو و تانخورده انجام می‌دهند و از مراجعه به بانک و صرافی‌ها خودداری می‌کنند تا ردّی از مبادلات مالی از خود به جا نگذارند. این خبرنگار می‌افزاید: آنها قبض‌های خود را به‌موقع پرداخت و از مغازه‌های کوچک خرید می‌کنند. آنها همیشه پول نقد پرداخت می‌کنند و از کارت‌های بانکی استفاده نمی‌کنند. آنها از خود ردّی به جا نمی‌گذارند.

 

استفاده از کامپیوتر و اینترنت پرسرعت برای تبلیغات علیه ایران

این خبرنگار در تحقیقات خود متوجه شده است که منافقین از یک شرکت آلبانیایی 1700 دستگاه رایانه لنوو و مانیتور خریداری کرده‌اند. او در ابتدا تصور می‌کرد سفارش این حجم از رایانه یک پوشش برای فرار از مالیات گمرکی و فروش آنها در بازارهای داخلی آلبانی برای سودشان بوده است. اما کمی بعد متوجه شد منافقین همه هزینه خرید این رایانه‌ها را پرداخت کرده‌اند. منافقین این رایانه‌ها را برای اردوگاه خود می‌خواستند و هزینه آنها را به صورت نقدی پرداخت کرده بودند. او همچنین این سؤال را مطرح می‌کند که گروهک منافقین این تعداد رایانه را برای چه می‌خواهد؟!

در ادامه این گزارش آمده است منافقین با پرداخت پول‌های هنگفت، سرویس‌های اینترنت بسیار پرسرعت خریداری و اجازه رسمی را از مقامات آلبانی برای نصب آنتن بر بالای کوه داجتی که مشرف به شهر تیراناست، دریافت کرده‌اند. در واقع منافقین برای خود یک شبکه مخابراتی راه‌اندازی کرده‌اند.

یک شرکت خصوصی آلبانیایی مسئول تأمین امنیت اردوگاه منافقین است و نیروهای مسلح را در شیفت‌های 6 ساعته مأمور مراقبت از این اردوگاه کرده است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است هنوز مشخص نیست چرا آلبانی، یک کشور کوچک حوزه بالکان که برای فرار از فساد و پولشویی و پیوستن به اتحادیه اروپا تلاش می‌کند، به چنین گروه مشکوکی اجازه فعالیت داده است و حتی کوچکترین نظارتی نیز بر اقدامات آنها ندارد.

گزارش ایندیپندنت می‌افزاید به نظر می‌آید سران مجاهدین( منافقین ) با مقامات ارشد دولت آلبانی روابط نزدیکی دارند. یکی از وزرای کابینه کنونی آلبانی، وزیر دفاع دولت سابق و همچنین معاون سابق وزیر کشور آلبانی زمانی که رودی جولیانی (شهردار سابق نیویورک و وکیل شخصی ترامپ) اوایل سال جاری به مناسبت سال نوی شمسی از تیرانا دیدن کرد، او را همراهی می‌کردند.

 

ارتباط سعودی‌ها با گروهک تروریستی منافقین

یکی از عناصر سابق منافقین می‌گوید ثروت هنگفت این گروهک را عربستان تأمین می‌کند و ترکی الفیصل رشته ارتباطی میان ریاض و منافقین و سازمان‌دهنده نقل و انتقالات مالی برای این گروهک است. ترکی الفیصل در گردهمایی منافقین در پاریس نیز به همراه رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ و جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، حضور داشت.

حسن شهباز 50 ساله، یکی از اعضای منافقین که از این تشکیلات فرار کرده است، می‌گوید در اردوگاه آلبانی که به پادگان اشرف 3 معروف است، اعضای این گروهک وادار می‌شوند علیه یکدیگر جاسوسی کنند و در جلسه‌های چندساعته برای آنکه شستشوی مغزی داده شوند، شرکت کنند. کسانی که از دستورات سرپیچی کنند، باید چندین شبانه روز را به تنهایی سر کنند و از تماس با دیگر اعضا منع می‌شوند. پس از آنکه عناصر این گروهک تروریستی به بیمارستان یا مغازه‌های اطراف می‌روند، در بازگشت بازرسی می‌شوند تا به همراه خود تلفنی نداشته باشند.

 

مریم رجوی در شمالی‌ترین بخش اردوگاه منافقین زندگی می‌کند

اردوگاه اشرف 3 دارای چندین بخش است. شمالی‌ترین بخش آن متعلق به مریم رجوی است که در فرانسه سکونت دارد و تنها گاهی به این اردوگاه سر می‌زند. کارگران نیز که اکثر آنها را مردان تشکیل می‌دهند در جنوبی‌ترین بخش این اردوگاه اسکان داده شده‌اند و با حصار و ایست‌های بازرسی از دیگر اعضا جدا شده‌اند.

حسن حیرانی، عضو سابق منافقین اردوگاه اشرف 3 را به قلعه حیوانات تشبیه می‌کند (اشاره دارد به کتاب جورج اورول با همین عنوان) زیرا این گروهک تشکیلاتی منزوی است که به صورت دیکتاتوری اداره می‌شود.

ییلی زایلا، یکی از مقامات سابق اطلاعاتی و ضدتروریسم آلبانی -رئیس سابق واحد اطلاعات نظامی آلبانی- درباره اعضای منافقین می‌گوید: به طور متوسط بیشتر آنها بیش از 50 سال سن دارند. آنها یکی پس از دیگری در حال مرگ هستند. آنها هیچ پیشینه حرفه‌ای ندارند. همگی آنها شستشوی مغزی شده‌اند.

 

منافقین بیشتر وقت خود را در توئیتر می‌گذرانند

این گزارش می‌افزاید به نظر می‌آید منافقین بیشتر روزهای خود را در جنگ در شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند تا این‌طور وانمود کنند که دارای محبوبیت هستند. در حالی که در واقعیت هیچ محبوبیتی ندارند. آنها ساعت‌های طولانی را در توئیتر برای حمله به طرفداران نظام ایران یا مخالفان تشکیلات منافقین صرف می‌کنند.

حیرانی در این باره می‌گوید: به ما (عناصر منافقین) گفته می‌شود به حساب‌های کاربری آنهایی که مخالف و یا منتقد مجاهدین خلق (منافقین) هستند حمله کنیم و یا توئیت‌های مریم رجوی را بازنشر کنیم.

گزارش ایندیپندنت می‌افزاید به عناصر منافقین گفته می‌شود در فضای مجازی وابستگی خود را به این گروهک تروریستی فاش نکنند، زیرا اوضاع اکنون به نفع منافقین نیست. بنابراین آنها باید تظاهر کنند از سلطنت‌خواهان و یا فعالان سیاسیِ خواهان دموکراسی هستند.

در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به اینکه عناصر فراری منافقین همواره مورد تهدیدهای این گروهک تروریستی هستند، به نقل از زایلا آمده است حتی پلیس آلبانی نیز اجازه ندارد وارد اردوگاه منافقین شود. او می‌افزاید وزارت کشور آلبانی هیچ کنترلی بر این اردوگاه ندارد. این اردوگاه به یک تشکیلات زیرزمینی سرّی تبدیل شده است.

 

گروهک منافقین توان براندازی نظام ایران را ندارد

نشریه گاردین هم آبان ماه در گزارشی تفصیلی، با مرور تاریخچه گروهک منافقین از جمله هم‌دستی با رژیم صدام حسین در جنگ تحمیلی علیه ایران و ترور دانشمندان هسته‌ای ایران تصریح کرد که این گروهک تروریستی نه در داخل کشور حمایتی دارد و نه توان براندازی نظام ایران را.

گاردین در این گزارش به قلم آرون مرآت نوشت: مصطفی و ربابه محمدی به آلبانی آمده‌اند تا دخترشان را نجات دهند. اما این زوج میان‌سال در تیرانا پایتخت آلبانی، توسط دو مأمور اطلاعات آلبانی دنبال می‌شوند. مردی که عینک آفتابی به چشم ‌داشت، آن‌ها را از دم هتل تا دفتر وکیل، از آنجا تا وزارت کشور و بعد هم به هتل زیر نظر داشت.

خانواده محمدی می‌گویند دخترشان «سمیه» برخلاف میل باطنی‌اش در یک گروهک ایرانی موسوم به مجاهدین خلق که به آلبانی تبعیدشده، گرفتار شده است. این گروه که بیشتر شبیه به یک فرقه است قبلاً ازسوی آمریکا و انگلیس در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داشت؛ اما مخالفتش با دولت ایران، حمایت افراد جنگ‌طلب در دولت ترامپ مانند جان بولتون مشاور امنیتی کاخ سفید و مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا را به خود جلب کرده است.

سمیه محمدی یکی از 2 هزار و 300 عضو گروه منافقین است که در یک مقر حفاظت‌شده به وسعت 34 هکتار در شمال غرب آلبانی زندگی می‌کند. پدر و مادرش که قبلاً حامی این گروهک بودند می‌گویند 21 سال پیش سمیه برای شرکت در یک اردوی تابستانی به عراق سفر کرد و دیگر برنگشت. آن‌ها دو دهه گذشته از کانادا تا پاریس، اردن، عراق و حالا آلبانی در تلاش هستند تا دخترشان را از گروهک منافقین خارج کنند.

مصطفی می‌گوید: ما علیه هیچ گروه و کشوری نیستیم. فقط می‌خواهیم که دخترمان را بدون حضور مأموران خارج از اردوگاه ببینیم. او می‌تواند انتخاب کند که یا بماند یا با ما برگردد.

گروهک منافقین اصرار دارد سمیه علاقه‌ای برای ترک این گروه ندارد و نامه‌ای را منتشر کرده که در آن سمیه پدرش را به جرم همکاری با مأموران اطلاعاتی متهم کرده است. اما مادرش (ربابه) می‌گوید: سمیه دختر کم‌رویی است. آن‌ها افرادی مانند دختر من را تهدید می‌کنند. سمیه می‌خواهد خارج شود اما می‌ترسد او را بکشند.

گاردین در ادامه نوشته است : اعضاء گروهک منافقین از زمانی که از ایران تبعید شده‌اند، به سرنگونی جمهوری اسلامی متعهد بوده‌اند.صدام حسین که با حمایت انگلیس و آمریکا علیه ایران می‌جنگید، از فرصت تبعید پیکارجویان گروهک منافقین برای مبارزه با جمهوری اسلامی استفاده کرد.

او در سال 1986 مقادیر زیادی پول و اسلحه و یک پایگاه بزرگ نظامی موسوم به اردوگاه اشرف را که در 50 مایلی ایران بود در اختیار آن‌ها قرار داد.

 

منافقین پس از جانب داری از صدام حمایت خود را در داخل ایران از دست داده است

طی دو دهه گذشته، گروهک منافقین به رهبری مسعود رجوی، حملات متعددی را علیه غیرنظامیان در مناطق مرزی ایران صورت داده و به صدام حسین برای سرکوب دشمنان داخلی‌اش یاری رساند.

اما این گروه پس از جانب‌داری از صدام حسین - که شهرهای ایران را بمباران و از سلاح شیمیایی علیه ایرانیان استفاده کرد – تقریباً حمایت خود در داخل ایران را از دست داد.

گاردین همچنین با اشاره به نقش این گروهک تروریستی در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران می‌افزاید که از نگاه ایرانیان اعضاء این گروهک خیانت‌کار هستند. انگلیس در سال 2009 گروهک منافقین را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد و آمریکا نیز اقدام مشابهی را در سال 2012 صورت داد و در مذاکرات برای انتقال آن‌ها به آلبانی کمک کرد.

این نشریه افزود: سخت می‌توان یک ناظر را پیدا کرد که معتقد باشد گروهک منافقین ظرفیت سرنگونی جمهوری اسلامی را داشته باشد اما سیاستمداران آمریکا با صدای رسا از این گروه سرگردان در آلبانی حمایت می‌کنند؛ چراکه حمایت از آن‌ها ساده‌ترین روش برای تحریک تهران به شمار می‌رود.

گاردین همچنین از پشت پرده بده بستان‌های مالی سیاستمداران آمریکایی و گروهک منافقین خبر داده و نوشت: دانیال بنجامین رئیس پیشین مقابله با تروریسم وزارت امور خارجه آمریکا می‌گوید: تصمیم واشنگتن برای خارج کردن گروهک منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی تنها به‌ این‌علت صورت گرفت که از کشته شدن بیشتر آن‌ها جلوگیری و دولت آلبانی را متقاعد سازد که اعضاء باقیمانده این گروه را در خود میزبانی کند.

با این ‌حال به نوشته این نشریه، در جریان جابه‌جایی این گروهک تروریستی از عراق به آلبانی موجی از اعضاء آن به کشورهای اروپایی و آمریکایی فرار کرده‌اند. بسیاری از آن‌ها که در آلبانی مخفی هستند می‌گویند که فرماندهان گروهک منافقین، افراد را از طریق شکنجه، حبس انفرادی و جدا کردن از خانواده مجبور به سکوت می‌کنند.

گاردین در ادامه با مروری بر خاطرات برخی از اعضاء فراری گروهک منافقین که با آن‌ها مصاحبه گرفته است نوشت: علی آثار جراحت‌هایی را روی بازو و پاهایش نشان داد که به گفته او پس از پیوستن به گروهک منافقین در اوایل دهه 90 مورد شکنجه قرار گرفته است.

بتول سلطانی نیز که در سال 1986 همراه شوهر و دخترش به این گروهک پیوست، چهار سال بعد مجبور به ترک شوهر، دختر پنج‌ساله و نوزادش شد و به‌ زور از سوی مسعود رجوی مورد تعرض جنسی قرارگرفته است.

او می‌گوید مریم رجوی سال‌ها مسعود را برای تعرض به زنان عضو گروهک منافقین کمک کرده است.

زهرا معینی یکی دیگر از اعضاء گروهک منافقین در گفت‌وگو تلفنی با گاردین نیز گفته است زنانی که شوهرانشان را طلاق نمی‌دادند و با مسعود رجوی ازدواج نمی‌کردند مجازات می‌شدند.

 

** راه اندازی جنگ سایبری با ایران

حسین حیرانی از دیگر عناصر فراری گروهک منافقین نیز می‌گوید کار اصلی آن‌ها ایجاد جنگ سایبری میان ایران و رقبایش است. او که تابستان گذشته این گروهک را ترک کرد می‌گوید: ما از صبح تا شب با حساب‌های ساختگی کار می‌کردیم. فرماندهان روزانه به ما دستور می‌دادند 'امروز وظیفه ‌دارید این سناتور، سیاستمدار و یا نویسنده ضد ایرانی را برجسته کنید' اما اگر یک داستان منفی درباره مریم رجوی بود ما می‌نوشتیم 'شما مزدوران ایرانی هستید، شما صدای مردم ایران نیستید و آزادی نمی‌خواهید'

این نشریه انگلیسی در پایان نوشته است: بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که گروهک منافقین ظرفیت لازم و حمایت کافی در داخل را برای سرنگونی دولت ایران ندارد. پاول پیلار که 28 سال در سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا فعالیت داشته نیز می‌گوید: دولت آمریکا آگاه است که منافقین یک گروه دمکراتیک نیست و در داخل ایران حمایتی ندارد. آن‌ها فقط می‌خواهند نظم سیاسی داخل ایران را به هم بزنند و اصلا نگران عواقب آن نیستند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
تاریخ : 1358/08/01
2
تاریخ : 1358/08/02
3
تاریخ : 1358/08/03
4
تاریخ : 1358/08/04
6
تاریخ : 1358/08/06
7
تاریخ : 1358/08/07
8
تاریخ : 1358/08/08
10
تاریخ : 1358/08/10
11
تاریخ : 1358/08/11
12
تاریخ : 1358/08/12
13
تاریخ : 1358/08/13
15
تاریخ : 1358/08/15
20
تاریخ : 1358/08/20
21
تاریخ : 1358/08/21
22
تاریخ : 1358/08/22
24
تاریخ : 1358/08/24
25
تاریخ : 1358/08/25
26
تاریخ : 1358/08/26
27
تاریخ : 1358/08/27
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان