جمهوری اسلامی ایران همواره با تروریسم مبارزه کرده است

161288604335734800

هر کجا تروریسم فعال شده و دولت کشوری برای مقابله تروریسم از ما کمک خواسته دریغ نکرده‌ایم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی در دیدار سفرای خارجی مقیم تهران که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد در بخشی از سخنانش با اشاره به شرایط منطقه گفت: منطقه ما بسیار حساس و در سرنوشت جهان تاثیرگذار است. ما معتقدیم منطقه حساس غرب آسیا باید از امنیت و صلح و ثبات برخوردار باشد. در طول این 42 سال هر جا در منطقه از ما کمک و یاری خواسته شده به ویژه از سوی همسایگان ما به آنها کمک کردیم.

 

رئیس جمهور اظهار داشت: هر جا تروریسم در منطقه ما مشاهده شد به یاری ملتی به پا خاستیم که مورد تعرض تروریست‌ها قرار گرفته، عراق، سوریه، لبنان و افغانستان شاهدی بر این موضوع است.

 

دکتر روحانی با بیان اینکه هر کجا تروریسم فعال شده و دولت کشوری برای مقابله تروریسم از ما کمک خواسته دریغ نکرده‌ایم، گفت: چه کسانی به تروریست‌ها در این منطقه کمک کردند و میلیاردها دلار پول مردم خود را برای مداخله در منطقه مصرف کردند آنها باید در برابر ما، منطقه و همه ملت‌ها پاسخگو باشند که چرا به تروریست‌ها کمک کردند و امکانات نظامی و مالی در اختیارشان گذاشتند؟ چرا اجازه دادند تروریست‌ها نفت منطقه را در بازار آنها بفروشند و با پول آنها سلاح تهیه کنند و دست به جنایت در منطقه ما بزنند؟

 

رئیس جمهور افزود: چرا آمریکا و اروپا باید به یک کشور متجاوز به یمن کمک تسلیحاتی کنند؟ پاسخگوی این همه کشتار، قحطی و جنایت در یمن چه کسی است؟

 

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه ملت ما نباید در برابر این حوادثی که در منطقه شاهد بودیم به کسی پاسخ دهد، گفت: ما همیشه مدافع و کمک ملت‌ها و دولت‌هایی بودیم که از ما درخواست کمک کردند، ما خود قربانی تروریسم، سلاح کشتار جمعی و سلاح شیمیایی هستیم و جایگاه و سابقه ملت ما برای همه جهانیان روشن است.

 

رئیس جمهور افزود: آن کسی که از روز اول در کنار ملت و ارتش عراق با تروریست‌ها و داعش در این کشور مبارزه کرد شهید سردار سلیمانی بود که با دوست خود ابومهدی المهندس با تروریستهای داعش مبارزه کرده و داعش را در عراق سرنگون کردند اما این عزیزان با دستور صریح ترامپ به دست آمریکا کشته شدند. پاسخ این ترور را چه کسی باید بدهد؟ دادگاه‌های منطقه و عراق  و دادگاه های بین المللی نباید در برابر این جنایت سکوت کنند.

 

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: ما باز هم در منطقه با تروریسم می‌جنگیم و باز هم معتقدیم که با دخالت و حضور بیگانگان در منطقه مخالفیم. باز هم می‌گوییم جهان باید عاری از خشونت و افراطی‌گری باشد.


مطالب پربازدید سایت

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

جدیدترین مطالب

شهید ترور سامی‌مقام

پيکر پاکش 44 سال مفقود ماند

با حضور مردم ولایتمدار منطقه سیستان و بلوچستان

پیکر شهید مدافع امنیت در هامون منطقه سیستان و بلوچستان تشییع شد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

شهید ترور

شهید اکبر همتی

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

مطالب پربازدید بخش خبر

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان