جزییات دستگیری اعضای شبکه جنگ سایبری

Cyber Terrorist

به گزارش «تابناک»، جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، در برنامه گفت‌وگو ی ویژه خبری یک شنبه شب شبکه دوم سیما، اتهام دستگیر شدگان پرونده اخیر را جرایم امنیتی از جمله جمع آوری و فرستادن اطلاعات به خارج، انتشار اخبار دروغین 72 کشته پس از انتخابات، جمع آوری اطلاعات درباره دانشمندان هسته‌ای و هک و نفوذ به برخی پایگاه‌های ایرانی یادآور و گفت: ما از ماه‌ها پیش، اشراف خوبی بر فعالیت‌های آنها داشتیم، در حالی که گمان می‌کردند کسی بر آنها مشرف نیست.

 

همچنین به گزارش واحد مرکزی خبر، وی به مقطع کنونی دستگیری این افراد اشاره کرد و افزود: ما باید مستندات را برای تحقیقات قضایی دقیق می‌کردیم و از سوی دیگر به عناصر اصلی می‌رسیدیم؛ بنابراین، اکنون بهترین مقطع بود.

 

جعفری عوامل درگیر در این شبکه‌ها را به سه دسته اصلی خارج نشین، اصلی داخلی و فریب خوردگان تقسیم کرد و گفت: عوامل خارجی را از راه پلیس بین‌الملل تعقیب می‌کنیم، افراد اصلی داخل هم که حدود سی نفر می‌شدند، دستگیر شده‌اند، ولی کسانی که ناآگاهانه و بدون آن که بدانند برای منافقین و آمریکا کار می‌کنند، احضار و به آنها تذکر داده شد.

 

وی افزود: آنها وقتی متوجه شدند همه اظهار پشیمانی کردند.

 

دادستان تهران، پرونده این افراد را در مرحله بازپرسی دانست و گفت: سرعت کار خیلی خوب است و امید می‌رود که سال آینده، پرونده به دادگاه فرستاده شود.

 

وی افزود: باید توجه داشت که با نظارت خانواده‌ها، اینترنت می‌تواند به جای تهدید به فرصت تبدیل شود و از سوی دیگر، مسائل خصوصی خانواده‌ها از این راه در اختیار افراد مسأله‌دار قرار نگیرد.

 

صادقی، معاون فنی و سایبری سپاه نیز با اشاره به دستگیری عوامل دو شبکه اینترنتی شامل ایران پروکسی و شرکتی تحت پوشش حقوق بشری گفت: ما دریافته‌ایم ایران پروکسی شبکه‌ای است که از سوی سردمداران آمریکا ایجاد شده و عمده فعالیت آن، ایجاد امنیت برای اعضا و کاربران خود است، به گونه‌ای که آنها بدون نگرانی از شناسایی شدن، در فضای مجازی فعالیت کنند.

 

وی افزود: اهداف کلان آنها تخلیه بانک‌های اطلاعاتی کشور، نفوذ و خرابکاری در پایگاه‌های اطلاع رسانی کشور و ایجاد بستر امن برای فرستادن خبر به کشورهای غربی از جمله شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی مانند رادیو زمانه،‌ رادیو فردا و تلویزیون صدای آمریکا (VOA)‌ بود.

 

صادقی تصریح کرد: بررسی یک ساله این شبکه نشان داد که آنها در این مدت 86 میلیون سرویس «وی پی ان» و فیلتر شکن را رایگان به اعضای خود داده‌اند و مدیران آنها هم برای این خدمات مبالغی را به صورت دوره‌ای و ماهیانه از آمریکا در حساب خود دریافت کرده‌اند.

 

معاون فنی و سایبری سپاه پاسداران نکته قابل توجه در این شبکه را کشف تجهیز نرم افزارها و فیلترشکن‌های این شبکه به ابزارهای نفوذ (تروجان) برای تخلیه اطلاعات شخصی و خصوصی افراد ذکر کرد و گفت: از این راه برای جذب و همسو کردن برخی عناصر بهره برده شده است.

 

وی افزود: شبکه دوم به نام فعالان حقوق بشر از سال 84 ـ 85 راه‌اندازی شده و هنگامی که ما سابقه اینها را دنبال کردیم، به فردی به نام کیوان رفیعی رسیدیم که در ماجرای 18 تیر 1378 دستگیر شده بود.

 

معاون فنی و سایبری سپاه پاسداران تصریح کرد: وی به همراه صادق نقاش و بهروز تهرانی که از سازمان منافقین هستند ـ با توجه به برد نداشتن منافقین در کشور ـ‌ ایده این پوشش را مطرح می‌کنند و به واسطه ارتباطی که با آمریکایی‌ها دارند و تأیید آن سازمان به واسطه یکی از رابطان خود، آنها شروع به تشکیل مجموعه و عضوگیری می‌کنند.

 

صادقی سپس با اشاره به انتقال رفیعی به یکی از کشورهای همسایه در سال 86 و آشنایی وی با جمال حسینی (که توسط بنی صدر و ماهوتی وارد منافقین شده بود) سازماندهی افراد را در کشور به همراه جمع آوری اخبار آغاز کردند.

 

وی افزود: با گسترده‌تر شدن فعالیت شبکه آنها، باید افراد دیگری را که چهره رسانه ای بودند به مجموعه وصل می‌کردند؛ از این روی، با احمد باطبی ارتباط برقرار کرده و وی نیز با تشکیل پرونده جعلی پزشکی و در روزهای مرخصی استعلاجی در نوروز 87 از مرز غربی کشور بیرون می‌رود.

 

صادقی تصریح کرد:‌ وی سپس به کیوان رفیعی می‌پیوندد و از آنجا با مأموریت خاص به آمریکا می‌رود.

 

معاون فنی و سایبری سپاه پاسداران در ادامه گفت: مأموریت وی، ارتباط با سردمداران آمریکا و فعالیت رسانه‌ای بود و از صدای آمریکا (وی او ای) ماهانه چهار هزار دلار حقوق دریافت می‌کرد.

 

وی افزود: باطبی ارتباطاتی را با «مایکل لدین»، «پرل» و حتی جلسه ای هم با خود بوش برقرار و در سناریوی بی ثباتی ایران شرکت می‌کند. باطبی اکنون در یکی از منازل مسکونی کارمندان وزارت خارجه آمریکا زندگی می‌کند.

 

صادقی اشاره به تحریم‌های گوناگون آمریکا علیه ایران گفت: آنها چون احساس کردند در فضای اینترنت می‌توانند اهداف خود را به پیش ببرند، به رفع تحریم در این زمینه اقدام و هزینه‌های گزافی هم در این راه کردند؛ از جمله تصویب 54 میلیون دلار برای جریاناتی که همسوی منافع آمریکایی‌ها عمل می‌کنند.

 

وی افزود: در رخدادهای اخیر هم آمریکایی‌ها بیشترین سرمایه‌گذاری را در فضای مجازی کردند و طرح‌هایی مثل کشته سازی 72 نفر را عملی کردند که برای این کار، رابط منافقین اسامی 72 نفر را به کیوان رفیعی و او هم به مخملباف می‌دهد و از آنجا با ایمیل به «ع ب» در ایران می‌رسد که وی هم به راحتی آنها را پخش می‌کند.

 

صادقی تصریح کرد: ماجرای دروغین سعیده پورآقایی هم از همین دست بود.

 

معاون فنی و سایبری سپاه پاسداران با تأکید بر توانمندی متخصصان کشورمان گفت: آمریکایی‌ها گمان می‌کنند چون فناوری در اختیار خود آنهاست، هر کاری را اعم از درست کردن گروه علیه نظام می‌توانند انجام دهند، ولی من این اطمینان را به مردم می‌دهم که با تلاش‌های بی وقفه و شبانه روزی، آمریکا در این صحنه هم قطعا شکست خواهد خورد.

 

در این برنامه همچنین سراج، کارشناس مسائل سیاسی هم با بیان مفاهیم تهدید و قدرت هوشمند گفت: تحولاتی که در چند سال اخیر در کشور ما رخ داده و رویکرد و مقبولیت به ارزشهای و گفتمان انقلاب پدیده آمده است و از سوی دیگر، گفتمان لیبرالیسم و سکولاریسم به کنار رفته است، برای ما قدرت نرمی ایجاد شده که به معنی هویت سازی و بازدارندگی است که موجب همراه سازی افکار عمومی دنیا و منطقه با ما می‌شود.

 

وی افزود: این بازدارندگی هم موجب دستیابی ما به فناوری‌های پیشرفته و جلوگیری از تحرک ناتو در کشور و شکستن تعلیق با هدف تولید سوخت هسته ای شد.

 

سراج تصریح کرد:‌ در سال 84 یک مرکز تحقیقات راهبردی وابسته به رژیم صهیونیستی با توصیه به جابجایی قدرت در ایران، راهکار مقابله را از سه راه اعمال فشارهای بین‌المللی، روانی و جنگ نرم، مبارزه‌های پی در پی و تحریم‌های اقتصادی و نارضایتی بین مردم یاد کرد تا در نتیجه، میانه‌روها روی کار بیایند.


نظر (0)

There are no comments posted here yet

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location

مطالب پربازدید سایت

بازخوانی ترور شهید آستانه‌پرست در گفتگو با دخترش

تیری که گلو را شکافت

منتخب مردم مشهد در نخستین دوره مجلس شورای اسلامی

گذری بر زندگی و مبارزات شهید سیدرضا کامیاب

درباره تفحص پیکر شهیده فاطمه اسدی که پس از 37 سال، تشییع و به خاک سپرده شد

حماسه رشادت بانوی ایرانی

دموکرات حین شهادت دست‌های فاطمه را بسته بود؛

روایت تکان‌دهنده سرتیم تفحص از دستان بسته شهیده اسدی

همزمان با سالگرد شهادت این شهید

پخش مستندی از ترور شهید فخری‌زاده

نماینده مردم ایذه و باغ ملک در بازدید از نمایشگاه «ضالین»:

با اقدامات فرهنگی می‌توان با شبکه‌های ماهواره‌ای تروریست‌ها مقابله کرد

جدیدترین مطالب

بررسی ابعاد مختلف ترور شهید فخری‌زاده در گفت‌وگو با عضو شورای ملی پژوهش‌های هسته ای لبنان

«فخر» برنامه هسته ای ایران

سالگرد شهادت دکتر محسن فخری‌زاده

آن‌ها علم و دانش را ‌ترور کردند

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:

خون شهید فخری‌زاده روح تازه‌ای به انقلاب بخشید

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان