تروریسم و حقوق بشر ابزارهای غیرقانونی آمریکا برای تسلط بر دنیا

62159729513

معاون حقوقی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تروریسم و حقوق بشر ۲ ابزاری‌ است که آمریکایی‌ها در کنار ابزارهای غیرقانونی برای تسلط بر جوامع بشری استفاده کرده‌اند.

به گزارش هابیلیان، سردار سهراب‌علی شمخانی در همایش بررسی ابعاد حقوقی جنایات آمریکا علیه ایران که روز چهارشنبه ۹ شهریور در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: شهادت یکی از سنت‌های الهی است اما شهادت‌طلبی و مبارزه با ظلم را در مکتب امام حسین (ع) آموختیم.

وی ادامه داد: خصلت آمریکا بر اساس خوی استکباری آنان است، استکبار به معنای خودبرتربینی است آمریکایی‌ها دیگران را پست و برده خود دانسته و خود را کدخدای جهان می‌نامند، البته همین خصلت در فرهنگ سیاسی آنان نیز نهادینه شده است و باید گفت که پایه حکمرانی غرب بر این اساس تشکیل شده است.

معاون حقوقی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: آمریکایی‌ها تفکر خود برتربینی دارند و تفکر غربی بر اساس خوی استکباری آنان شکل گرفته است کشورهای غربی در ۱۵ سال اخیر جنایات بزرگی انجام دادند و با استعمار فرهنگ بسیاری از کشورها را متلاشی و انسان‌های بسیاری را قربانی کردند.

۹۳ درصد عمر آمریکا در جنگ گذشته است

وی اشاره کرد: تروریسم و حقوق بشر ۲ ابزاری‌ است که آمریکایی‌ها در کنار ابزارهای غیرقانونی برای تسلط بر جوامع بشری استفاده کرده‌اند. ترور دولتی توسط آمریکا شکل گرفته و ۹۳ درصد عمر آمریکا در جنگ گذشته است. آمریکایی‌ها بیش از ۳۷۰ هزار سوری را کشتند لذا دولت آمریکا نباید از مقابله با تروریسم حرف بزند چرا که از همان ابتدا برای ترور مخالفین خود اقدام کرده است.

شمخانی تصریح کرد: آمریکا قانون مصونیت دولت‌ها را تصویب کرد اما در سال ۱۹۹۹ تبصره‌ای بر این قانون گذاشت و عنوان کرد که کشورهای حامی تروریسم از این قانون مصونیت ندارند لذا کشورهای آسیب‌دیده از تروریسم می‌توانند در محاکم آمریکا اقامه دعوی کنند. آمریکا بسیاری از کشورها را به عنوان حامیان تروریسم معرفی کرده و خود با این همه جنایت در پشت صحنه است؛ آمریکا با پرداخت هزینه وکلایی را تسخیر و شکایاتی را در دادگاه‌های خود انجام و در نهایت آرایی صادر می‌کند که برخی از آنان مضحک است. آمریکا با این تبصره مخالفین خود را تهدید می‌کند.

وی اعلام کرد: آمریکا بیش از هزار پایگاه در دنیا دارد که ۶۰۰ هزار نیرو در این پایگاه‌ها مستقر هستند. آمریکا در عراق، لبنان، سوریه، یمن و افغانستان حضور پیدا کرد و مردم این کشورها علیه آمریکا مبارزه کردند اما آمریکا ایران را محکوم به حمایت از این کشورها کرد. آمریکا بدون مصوبه سازمان ملل، عراق را شخم زد و ۱۰ سال این کشور را محاصره اقتصادی کرد و ۵۰۰ هزار کودک را کشت.

معاون حقوقی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نیروهایی نظیر داعش توسط آمریکایی‌ها حمایت می‌شوند؛ داعش ۴۵ درصد عراق و ۷۵ درصد خاک سوریه را تصرف کرد. سلاح داعشی‌ها متعلق به آمریکا بود و مقر داعش نیز در کنار پایگاه‌های آمریکا ایجاد شده بود؛ آمریکایی‌ها گفتند که برای مقابله با داعش ائتلاف درست کردند ولی در عمل تمام زیرساخت‌های عراق و سوریه را نابود کردند. پرچم داعش توسط قهرمان ملی ایران شهید سردار سلیمانی به زیر کشیده شد و این شهید بزرگوار پرچمدار مبارزه با تروریسم بود.

وی مطرح کرد: آمریکایی‌ها قبل از پیروزی انقلاب، کشور ما را غارت کردند، در آن سال‌ها مردم ایران در فقر مطلق به سر می‌بردند. بعد از پیروزی انقلاب نیز برای تجزیه جمهوری اسلامی ایران تلاش داشتند. آمریکا برای مقابله با انقلاب و براندازی نظام بودجه تصویب کرده است. جنایات آمریکا در کشورمان زیاد است ولی هیچ یک از آن‌ها را به صورت قانونی پیگیری نکردیم.

شمخانی با تأکید بر اینکه جنایات آمریکا علیه ایران در دادگاه‌های بین‌المللی قابل پیگیری است، بیان کرد: مردم باید با طرح شکایت خود در دادگاه‌های بین‌المللی جنایات آمریکا را به مردم دنیا نشان دهند. مردم برای طرح دعوی علیه آمریکا آمادگی دارند لذا باید مسئولین همراهی لازم را با آنان داشته باشند و اسناد را در دادگاه‌های بین‌المللی ارائه دهند. اسناد موجود علیه آمریکا باید سازمان‌دهی شود تا شکایت در دادگاه بین‌المللی مطرح و خسارات مطالبه گردد.

بهترین شعار مرگ بر آمریکا، خدمت بی‌منت به مردم است

سردار رستمعلی رفیعی آتانی، فرمانده سپاه صاحب‌الأمر(عج) در این همایش با بیان اینکه بهترین شعار مرگ بر آمریکا خدمت بی‌منت به مردم است، اظهار کرد: هر کجا برویم دست خون آشام آمریکا آنجاست آثار جنایت آمریکا را می‌توان در عملیات‌های کربلای ۵ و فاو نیز مشاهده کرد.

فرمانده سپاه صاحب‌الأمر(عج) بیان کرد: حضور در جبهه‌های حق بر عهده رزم‌پوشان قرار دارد اما در حوزه احقاق حق باید کار را به دست حقوقدانان سپرد تا در دادگاه‌های بین‌المللی جنایات آمریکا را آشکار و از حق مردم مظلوم ایران دفاع کنند.

وی خاطرنشان کرد: حماقت آمریکایی‌ها را در دیرالزور و حمار دیده‌ایم و لیست جنایات آمریکایی‌ها را در حافظه تاریخی نگه نداشتیم بلکه ما این لیست را در اتاق وضعیت خود نوشته و برای هریک از آن‌ها راهکار داریم.

رفیعی آتانی با بیان اینکه آمریکا باید از عصبانیت بمیرد، افزود: مطمئن هستم شاگردان شهید بهشتی در دستگاه عدالت از حق مردم مظلوم ایران در دادگاه‌های بین‌المللی دفاع خواهند کرد. مسئولان قضایی در استان قزوین نیز با روحیه انقلابی در کنار مسئولین قرار دارند.


مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25