تروریست های نمایشی و سیاستمداران اجاره ای

3169434 985نمایش سالانه گروهک تروریستی منافقین که هر سال به مناسبت دستگیری سرکرده این گروه تروریستی در ژوئن سال 2003 برگزار می شود،  امسال نیز برگزار شد.سخنرانی سرکرده این گروهک تروریستی  با میزان قابل توجهی دروغ و فریب کاری و وعده های متعدد به اعضای خود از جمله وعده هر ساله سرنگونی نظام جمهوری اسلامی در سال آینده و تکرار همان سخنان سبک و سخیف توسط مهمانان و حامیان خارجی این گروهک، برنامه ثابت و تکراری در فرانسه و به تازگی آلبانی بوده است.
چند نکته را باید درباره نمایش سالانه منافقین درنظر داشت:
اول؛ سرکردگان این گروهک تلاش دارند با برگزاری چنین برنامه ای و حضور و سخنرانی مهمانان و شخصیت های خارجی نشان دهند که در فضای بین المللی جایگاه و اهمیت دارند اما حقیقت این نیست. هیچ یک از مقامات ارشد خارجی به جز نخست وزیر اسلوونی و رئیس دوره ای شورای اروپا تاکنون به دلیل نگرانی از عواقب حضور در برنامه منافقین در زمان مسئولیت خود در نمایش آن ها حضور نیافته اند. نخست وزیر اسلوونی نیز که امسال در نمایش گروهک شرکت کرده بود – و در سال 2013 به جرم فساد مالی به دو سال زندان محکوم شد -  با واکنش آقای جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مواجه شد که حضور وی را بی ارتباط به اتحادیه اروپا دانسته بود.اغلب مهمانان از شخصیت های سابق یا بازنشسته کشورهای خود هستند و گزارش های متعددی توسط منابع آمریکایی منتشر شده است که نشان می دهد منافقین با پرداخت پول های کلان که متوسط آن 30 هزار دلار برای یک سخنرانی کوتاه است، در برنامه این گروهک شرکت می کنند. جالب آن که ادبیات و واژگان مورد استفاده در سخنرانی مهمانان خارجی، کاملا مشابه یکدیگر است. موضوعی که نشان می دهد متن سخنرانی ها توسط منافقین به این افراد داده شده است و این اشخاص حتی از مسائل داخلی ایران  یا منافقین تا حد زیادی بی اطلاع هستند.
دوم؛ منافقین تلاش دارند با برگزاری چنین نمایش های پرهزینه ای که منابع مالی آن مورد پنهان کاری و سکوت این گروهک قرار می گیرد، پایگاه خود را همچنان میان اعضای خود نگاه دارند. سرکرده منافقین سال هاست که با شعار سال آینده، سال سرنگونی است، حیثیت و اعتبار خود را در میان اعضای خود بر باد رفته می بیند. آن ها ناچارند برای دادن امید کاذب به اعضای خود چنین نمایش های پر زرق و برقی را برگزار کنند. علاوه بر این که این برنامه ها در حقیقت یک بازاریابی برای گروهک در میان سرویس های اطلاعاتی برخی کشورهاست تا خدمات مزدوری خود را همان گونه که در دهه های 60 تا 80 شمسی به صدام ارائه می کردند و به بقای خود ادامه می دادند، بار دیگر برای چنین سرویس دهی هایی اعلام آمادگی کنند.
سوم؛ برگزاری چنین نمایشی بخشی از فضای رقابت و تنش میان گروه های ضد انقلاب و اپوزیسیون به ویژه منافقین و سلطنت طلبان است تا جایگاهی پوشالی به خود از رهگذر زرق و برق و حضور سخنرانان اجاره ای بدهد.
چهارم؛ رفتار کشورها و مقامات رسمی غربی با این گونه رفتارها ی منافقین  نمونه بارز دورویی آن هاست. اجازه دادن به یک گروه تروریستی که برای سال ها در فهرست های متعدد غربی بوده است و اکنون نیز همچنان گزارش هایی توسط رسانه ها و مراکز مطالعاتی بین المللی درباره آن منتشر می شود که رفتارهای ناقض حقوق بشری و سابقه تروریستی و پول شویی آن را مورد اشاره قرار می دهند، به طور آشکار نشان دهنده استانداردهای دوگانه و متناقض غرب در مواجهه با تروریسم است. 
وجود دفاتر رسمی منافقین در آمریکا، فرانسه و برخی کشورها، رفتاری شرم آور و ضد حقوق بشر و ضد حقوق قربانیان و بازماندگان ترور است. غرب به خوبی می داند که منافقین و دیگر گروه های تروریستی ضد ایرانی مستقر در اروپا و آمریکا، بیش از 17 هزار شهروند ایرانی را قتل عام کرده اند. این موضوع در برخی از گزارش های مراکز مطالعاتی و نهادهای سیاسی آن ها آمده است. 
همین موضوع حمایت آن ها از این گروه را شرم آورتر می کند و شرم آورتر این است که شخصیت های شرکت کننده در نمایش منافقین طوطی وار و بدون اطلاع از واقعیت ها و حقایق جامعه ایران، اطلاعات دیکته شده عده ای تروریست خائن را برای مشتی دلار تکرار می کنند.منافقین از سال 1360 تا 1400 به مدت چهار دهه متوالی هر سال وعده مضحک سرنگونی و فردا در تهران را برای اعضای شوربخت خود تکرار می کنند. صدها تن از اعضای آدم کش و خائن آن در عراق ، فرانسه و آلبانی با این وعده به گور رفتند چنان که حامیان این گروه مانند صدام و ترامپ اکنون دیگر نیستند اما مردم ایران همچنان استوار هستند و ایستاده اند. سابقه حمایت از یک گروه تروریست و ناقض حقوق بشر اما در کارنامه سیاستمداران اجاره‌ای خواهد ماند.

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10644053&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25