تربیت نیروهای مقاومت توسط حاج قاسم یک ظرفیت عظیم در جهان اسلام ایجاد کرد

 1400092914392759324315194

    رئیس‌جمهور با اشاره به اقدامات شهید سلیمانی در تربیت نیروهای محور مقاومت از کشورهای مختلف اظهار داشت: این اقدام حاج قاسم یک ظرفیت عظیم در جهان اسلام ایجاد کرد.

 

به گزارش هابیلیان به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور روز دوشنبه در دیدار با اعضای خانواده و دست‌اندرکاران مراسم بزرگداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی ضمن ابراز تسلیت به‌مناسبت ایام شهادت حضرت صدیقه کبری(ع)، گفت: حاج قاسم خیلی علاقه‌مند به حضرت زهرا(ع) بود و در سختی‌ها به ایشان متوسل می‌شد.

 

    وی افزود: حاج قاسم مربوط به امت اسلامی است و شخصیت آن شهید بزرگوار باید به‌عنوان چهره‌ای اثرگذار در جهان اسلام،‌ به همگان معرفی شود.

 

رئیس‌جمهور عنوان «مکتب» برای حاج قاسم را از سوی رهبر معظم انقلاب یک نکته مؤثر برشمرد و اظهار داشت: واقعیت این است که حاج قاسم یک شخص نبود بلکه به‌عنوان یک مکتب برای همه جوامع پیام‌آور بود.

 

رئیسی با تشکر از فعالیت‌های دست‌اندرکاران گرامیداشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، تصریح کرد: وظیفه همه ما این است که در زمینه بزرگداشت یاد و نام حاج قاسم فعالیت کنیم. «مکتب شهید سلیمانی» به‌برکت فرمایشات رهبر معظم انقلاب و با استمداد از روح بزرگ آن شهید کارهای خوب و قابل تقدیری در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و معرفی شخصیت شهید سلیمانی انجام داده است.

 

وی تأکید کرد: باید کنار گرامیداشت شهید سلیمانی، نام و یاد شهدای مدافع حرم را گرامی داریم تا حق‌شان بیشتر ادا شود. درست است که شهید سلیمانی نماد شهدای مدافع حرم است، اما خود حاج قاسم هم تأکید داشت که یاد آنها باید گرامی داشته شود.

 

رئیس‌جمهور همچنین با تأکید بر اینکه "نباید بگذاریم در موضوع دفاع از حرم‌های مقدس در سوریه و عراق تحریف ایجاد شود"، خاطرنشان کرد: شاید بسیاری از مسلمانان هم اصلاً دلیل حضور ایران در سوریه و عراق را نمی‌دانستند.

 

رئیسی با طرح این پرسش که "اگر شهید سلیمانی در میدان‌های سوریه و عراق حضور پیدا نمی‌کرد چه اتفاقی بر سر منطقه و جهان می‌افتاد؟"، تصریح کرد: تلاش‌های شهید سلیمانی حرکت توأمان در جنگ نرم و جنگ سخت بود. ایشان از اینکه عده‌ای آلوده به تکفیر و تبلیغات مسموم شده بودند، ابراز ناراحتی ‌می‌کرد و با روش‌های مختلف به‌دنبال اصلاح آنها بود.

 

وی داشتن ظرفیت و ظرفیت‌سازی را دو اصل مهم دانست و گفت: چه شد که حاج قاسم توانست از بین عراقی‌ها و سوریه‌ای‌ها نیروهای بسیار خوبی برای دفاع از این کشورها و مبارزه با ظلم تربیت کند؟ این اقدام شهید سلیمانی یک ظرفیت عظیم در جهان اسلام ایجاد کرد.

 

رئیس‌جمهور افزود: حاج قاسم اول خودش را ساخت بعد به‌سراغ ساختن دیگران رفت. امروز هم به ظرفیت‌سازی و به‌خط کردن نیروهای انقلاب احتیاج داریم و نیازمند آن هستیم که مسئولین، جوانان و مردم چنین ظرفیتی داشته باشند تا مقابل تهدیدها میدان را خالی نکنند زیرا انسان‌های کم‌ظرفیت زود میدان را خالی می‌کنند.

 

رئیسی با اشاره به وصیت‌نامه شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: وصیت‌نامه این شهید بزرگوار ابعاد بسیاری دارد و در بعد اجتماعی و انقلابی فوق‌العاده اثرگذار است.

 

پیش از سخنان رئیس‌جمهور، دبیر مراسم گرامیداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام‌شده ارائه کرد.


جدیدترین مطالب

فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه اعلام کرد

حمله تروریستی به کلانتری فرماندهی انتظامی جوانرود تکذیب شد

انتشار ۱۵۰۰ تصویر از یک فرقه در کمپ تروریستی تیرانا

چرا صفحات سایبری منافقین پس از اغتشاشات تعطیل شده است؟ + تصاویر

گزارشی از یک رویارویی حقوقی و تاریخی در استکهلم؛

وکلای سوئدی حمید نوری در دادگاه تجدیدنظر چه گفتند؟!

پشت پرده نقش مستقیم آلمان و منافقین در ترور شهید حاج قاسم و ابومهدی

توطئه ترور در قلعه‌ نازی‌ها + فیلم

دلایل رفتار ناپخته آلمان علیه ایران

حزب سبز آلمان؛ بازوی منافقین

در گفت‌وگو با فرزند ارشد شهید هاشمی نژاد مطرح شد

منافقین کار ناتمام شاه را تمام کردند

مطالب پربازدید بخش خبر

روایتی از حقیقت جنایت تروریست ها در جنگ روایت ها

حمله تروریستی ایذه و هلاکت تروریستها به روایت دوربین‌های نظارتی+فیلم

به مناسبت سالروز شهادت شهیدان مصطفی احمدی روشن و مسعود علیمحمدی

اکران فرهنگی به یاد شهدای دانش هسته‌ای در تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان