تحریف سخنان سفیر ایران در رسانه‌های عراقی/حادثه لیبرتی مظلوم‌نمایی منافقین

Danayi Farدر حالی ‌که رسانه‌های عراقی به نقل از «حسن‌دانایی‌فر» حمله به کمپ منافقین در لیبرتی را محکوم کرده بودند، وی در گفت‌وگویی با فارس این سخنان را کذب محض و این حادثه را مظلوم‌نمایی منافقین برشمرد.

«حسن دانایی‌فر» سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در منطقە کردستان عراق، حملە اخیر یک گروە ناشناس بە کمپ موقت لیبرتی کە هم اکنون محل استقرار گروهک تروریستی منافقین است را مظلوم‌نمایی این گروهک برای بازگشت بە اردوگاە اشرف خواند.

وی اظ‌هارداشت: حملەای کە اخیراً علیە بازماندگان گروهک نفاق در کمپ لیبرتی صورت گرفت، مشکوک است و ما معتقدیم عوامل داخلی خود گروهک نفاق در سازماندهی این حملە بە منظور مظلوم‌نمایی در مقابل سازمان‌های حقوق بشر، نقش داشتەاند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد خاطرنشان کرد: سازمان منافقین از مدت‌ها پیش با حمایت‌های همە جانبە آمریکا، تلاش‌‌های خود برای بازگشت بە کمپ اشرف را آغاز کردند، هم اکنون این سازمان می‌خواهد با ناامن نشان دادن کمپ موقت لیبرتی، مسئلە بازگشت بە اردوگاە اشرف را بیش از پیش مطرح کند.

روز گذشتە رسانەهای عراقی بە نقل از سفیر ایران در بغداد اعلام کردند دانایی‌فر در حاشیه افتتاح یک مدرسه ایرانی در استان کربلا حملە بە اردوگاە منافقین را محکوم کردە است.

دانایی‌فر ضمن تکذیب این خبر، اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران بە هیچ عنوان از اقدامی کە بە امنیت عراق ضربەای وارد کند، حمایت نخواهد کرد اما محکومیت حملە بە کمپ لیبرتی از سوی سفارت ایران کذب محض است.

کمپ موقت اسکان منافقین در لیبرتی واقع در بغداد صبح روز شنبه هفته گذشته هدف 20 موشک قرار گرفت کە طی آن تعدادی از عناصر گروهک تروریستی منافقین و همچنین تعدادی از نیروهای پلیس عراق کشته و یا زخمی شدند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10103285&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان