تبار ترور (8)

عمليات تروريستي منجر به شهادت سپهبد صياد شيرازي :

Tabare Terror 8 1

امير سپهبد علي صياد شيرازي ، متولد 1323 ، از جمله نظاميان مؤمن و معتقدي بود كه در عين خدمت در ارتش با رژيم شاهنشاهي نيز به شكل مخفيانه مبارزه مي كرد و در اين مسير تا آستانه بازداشت نيز پيش رفت .

 

پس از پيروزي انقلاب ، او با هدف سركوب تجزيه طلبان و نيروهاي ضد انقلاب به كردستان رفت و با ياري شهيد چمران ، موفق به برقراري امنيت در اين خطه گرديد . عملكرد او باعث شد تا از سوي بني صدر كه در آن مقطع فرماندهي كل قوا و رياست جمهوري را بر عهده داشت ، خلع درجه و از ارتش اخراج گردد .

 

پس از عزل بني صدر ، با حكم حضرت امام به فرماندهي نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي منصوب و تا سال 1365 در اين سمت به ايفاي وظيفه پرداخت و پس از آن تا انتهاي جنگ به عنوان نماينده ي حضرت امام در شوراي عالي دفاع ، تمامي اوقات خود را وقف دفاع مقدس نمود .

 

پس از رحلت حضرت امام از سوي آيت الله خامنه اي ، فرمانده كل نيروهاي مسلح ، به سمت جانشين رئيس ستاد نيروهاي مسلح منصوب شد و در عيد غدير سال 1377 درجه سرلشكري را از دست ايشان دريافت كرد .

سازمان مجاهدين خلق كه ظاهراً در فروردين سال 1361 نيز طرحي را براي ترور صياد شيرازي به اجرا گذاشته و ناكام شده بود ، با ارسال دو نفر از عوامل خود به درب منزل ايشان در ساعت 6:45 صبح شنبه 21/1/78 ، طرح ترور ديگري را به اجرا گذاشت كه به شهادت اين امير سرافراز سپاه اسلام انجاميد .

 

سازمان مجاهدين خلق در همان روز با انتشار اطلاعيه اي در سايت رسمي سازمان مسئوليت اين ترور را بر عهده گرفت . همچنين در نشريه مجاهد ، مورخه ي 21/1/1378 كه به صورت فوق العاده منتشر شد نيز با عبارت " قاتل مجاهدين در عمليات فروغ جاويدان ، جلاد مردم كردستان ، عامل تصفيه و اعدام پرسنل مردمي ارتش و جانشين رئيس ستاد كل قواي مسلح رژيم آخوندي ، سر لشكر بسيجي صياد شيرازي كيفر يافت " ، مسئوليت اين عمليات تروريستي را پذيرفت . در شماره ي 484 نشريه ي مجاهد مورخه ي 24/12/78 نيز در خصوص اين عمليات تروريستي چنين آمده است :

 

" واحدهاي عملياتي مجاهدان قهرمان ، مهين رضايي ، علي زركش ، محمد معصومي ، اصغر زمان وزيري ، محسن تديني و رضا پورآگل ، سرلشكر بسيجي صياد شيرازي را در منطقه ي كامرانيه در شمال تهران به دام انداخته و طي عملياتي به ياد مجاهد شهيد طاهره طلوع ، وي را به هلاكت رساندند و قهرمانان مجاهد خلق سالم به پايگاه هاي خود بازگشتند " .

 

تبار ترور (7)


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9603521&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

شهید سازمان پیشمرگان مسلنان کرد

شهید جلال فرج‌پور

مهدی عسکری، بنیاد هابیلیان

چند می گیری از لیست تروریستی خارج کنی؟

چامسکی فیلسوف و نظریه‌پرداز آمریکایی

ترور سردار سلیمانی ثابت کرد که آمریکا یک دولت یاغی است

شهید استان خراسان

شهید احمد عسگرزاده

دردسرهای حمایت از سعودی ها برای سیاست خارجی ایالات متحده

باخت آمریکا در خاورمیانه با ترور سردار شروع شد

شهید استان خراسان

شهید سیداسماعیل موسوی

علی رحمانی؛ بنیاد هابیلیان

ریشه اصلی تروریسم در غرب آسیا

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان