تأکید ایران و ترکیه بر افزایش همکاری‌های امنیتی و مقابله با تروریسم

57727330

در دیدار معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با قائم مقام وزیر کشور ترکیه، بر افزایش همکاری‌های دوجانبه برای مبارزه با تروریسم تاکید شد.

به گزارش هابیلیان و به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری در دیدار با  «محترم اینچه» قائم مقام وزارت کشور ترکیه گفت: ایران و ترکیه در زمینه مبارزه با تروریسم توفیقات خوبی داشتند. دو کشور به خوبی مقابل تهدیدات امنیتی عمل کرده‌ و پیشرفت‌های منطقه ای خوبی بدست آورده‌اند که اگر این روند ادامه یابد، ثبات و آرامش بیشتری در منطقه ایجاد خواهد شد.

 معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ضمن تأکید بر افزایش هماهنگی‌ها و همکاری‌های مرزی دو کشور تأکید کرد: علت اصلی موفقیت‌های ایران و ترکیه در مناطق مرزی، اداره درونی و خواست قطعی دو کشور در این زمینه است. ممکن است در آینده نیز دو کشور ایران و ترکیه مشکلاتی  داشته باشند که امیدواریم نشست امروز مسیر هماهنگی و همکاری‌های بیشتر را مهیا کند. ما به دنبال این هستیم که امنیت و آسایش برای دو کشور و ثبات در منطقه ایجاد شود و این خواست مقامات دو کشور است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور ضمن اشاره به هزینه‌های سنگین مبارزه با قاچاق مواد مخدر تاکید کرد: در شرق کشور با انواع گروههای تروریستی، مهاجرت گسترده غیرقانونی و قاچاق مواد مخدر مواجهیم با این حال تمام تلاش خود برای مقابله با این مسائل داریم اما اروپا در این زمینه هیچ کمکی به ما نکرده است. باید همکاری‌های اطلاعاتی بیشتری داشته باشیم و اقدامات عملی را در زمینه مبارزه با قاچاق و تروریسم افزایش دهیم تا شبکه‌های قاچاق را نابود کنیم. برای مقابله با اقدامات تروریستی نیازمند ساز و کار عملی هستیم.

در ادامه محترم اینچه قائم مقام وزیر کشور ترکیه نیز با اشاره به اینکه روابط دوستانه دو کشور در مسیر مطلوبی حرکت می‌کند، گفت: شاهد تحولات مثبت هستیم که به نفع دو کشور خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به حضور تروریستها در منطقه گفت: دو کشور نیاز به همکاری و عملیات مشترک در این حوزه دارند. بعد از ورود نیروهای آمریکایی به افغانستان فعالیت تروریست‌ها، قاچاق مواد مخدر و مهاجرت غیرقانونی افزایش چشمگیری داشته است.

وی ضمن مثبت ارزیابی کردن سفر وزیر کشور ایران و فرمانده نیروهای مرزبانی به ترکیه گفت: دوستان دو کشور در منطقه از این سطح روابط ایران و ترکیه استقبال می‌کنند اما دشمنان دو کشور از این سطح روابط ناراحت اند.

قائم مقام وزیر کشور ترکیه همچنین در خصوص تداوم همکاری های دوجانبه برای کنترل مرزهای مشترک، گشت زنی همزمان، اقدامات موثر در خصوص مبارزه با قاچاق، عملیات مشترک علیه پایگاه‌های تروریستی و ایجاد کانال‌های ارتباطی میان نیروهای مرزی اعلام آمادگی کرد.


مطالب پربازدید سایت

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

جدیدترین مطالب

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

روایت دوستان از شهید عبدالله رودکی

 اسراییلی‌ها چندین بار جشن ترور او را برگزار کردند

در گفت‌وگوی هابیلیان با پدر شهیدان آبیز

یک لحظه صحنه کربلا را با چشمان خودم دیدم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

جزئیات حمله تروریستی به مرزبانان سراوان

نگاهی به چهار دهه رویکرد منافقین به خانواده

خانواده کشی در فرقه تروریستی رجوی

مطالب پربازدید بخش خبر

مقام ارشد اطلاعاتی حزب بعث در گفت‌وگو با الشرق الاوسط؛

ترورهای شهید بهشتی و رجایی طرح اطلاعات عراق با همکاری منافقین بود

هشتمین روز نمایشگاه بین المللی کتاب 1402

آثار پرفروش هابیلیان در نمایشگاه بین المللی‌کتاب تهران

مهر 1359
4 شنبه 5 شنبه جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان