بی‌توجهی استرالیا به فعالیت‌های یک گروه تروریست در خاک خود

Sdyh781

با گذشت هفت سال از تأسیس یک گروه تروریست و جدایی‌طلب ایرانی در استرالیا، دولت کانبرا تاکنون واکنشی نسبت به فعالیت این گروه تروریستی در خاک خود نداشته است.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور)، با گذشت هفت سال از تأسیس گروه تروریست و جدایی‌طلب«حرکة روّاد النهضة» اهواز، در استرالیا و اعلام تأسیس شاخه نظامی آن، دولت این کشور تاکنون هیچ واکنشی به تحرکات و فعالیت این گروهک در خاک خود نشان نداده است.

روّاد النهضة یک گروه تروریست جدایی‌طلب است که در سال 2013 در کانبرا پایتخت استرالیا اعلام موجودیت کرد و از آن هنگام تاکنون با تأسیس یک جناح نظامی به نام گردان الساری به فعالیت‌های تجزیه‌طلبانه خود از خاک این کشور ادامه می دهد.

رئیس دفتر سیاسی این گروه تروریست، فردی به نام میثاق عبدالله است که در اظهارات خود با اتخاذ رویکردهای خشونت‌آمیز، تهدید به حمله مسلحانه به اهداف ایرانی کرده است. گفتگوی این سرکرده تروریست با نشریه الکترونیکی «الخلیج» در تاریخ 19 شهریور 1398 و خط و نشان کشیدن‌های او، به روشنی گویای مشی خشونت‌آمیز این گروه است.

18 بهمن ماه سال گذشته نیز پایگاه اینترنتی این گروه با انتشار یک بیانیه و همچنین تصویر تعدادی فرد مسلح نقابدار ادعای پیوستن یک گروه مسلح ناشناخته تحت عنوان «حماة الخلیج» را به شاخه نظامی این گروهک اعلام کرد. هرچند مشخص نیست این ادعا تا چه اندازه واقعی باشد یا اینکه صرفا یک بزرگ‌نمایی از سوی این گروهک است اما این اقدامات و رفتارها در حالی صورت می‌گیرد که تاکنون دولت استرالیا هیچ واکنشی به فعالیت‌های این گروه در قلب سیاسی این کشور انجام نداده است.


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش خبر

نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل تاکید کرد

ایران نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر دارد

سعید حقیقی، پژوهشگر حوزه تروریسم و حقوق بشر

ردپای دولت‌های آمریکا در نقض حقوق بشر داخلی و خارجی

قاضی دهقانی؛ در پانزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات منافقین

استرداد منافقین امر پذیرفته‌شده بین‌المللی است و ایران آن را اجرا می‌کند

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان