پیام تبریک به ملت و دولت عراق

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر معاون محترم رئیس جمهور عراق جناب آقای عادل عبدالمهدی

سلام علیکم

با احترام

برگزاری انتخابات شکوهمند و غرور آفرین اخیر را به دولت و ملت مسلمان و غیور عراق تبریک می گویم.

بی شک حضور یکپارچه و هدفدار مردم برای تعیین سرنوشت خود باعث یأس و ناامیدی اشغالگران و قدرتهای فرامنطقه ای خواهد بود. اشغالگرانی که به قصد تبدیل عراق به کشوری گسیخته از سوابق تمدنی اسلامی اش به آنجا لشکرکشی کردند و امروز خود را در بین ملت مسلمان و یکپارچه ای بیگانه احساس می کنند که حضور و تعیین خواست خود را در جهان به نمایش گذاشته اند.

امیدواریم همچنان دولتمردان و نمایندگان واقعی رشید عراق گامهای پیشرفت و ترقی کشورشان را با پشتوانه مردمی سربلند و جاویدان همچنان استوار بردارند و هویت و جایگاه حقیقی خود را در منطقه و جهان بازیابند و بزودی مردم گیتی بدنبال اتحاد و همدلی ایران و عراق و نیز ملتهای جهان اسلام که روز بروز به یکدیگر نزدیکتر و یکرنگ تر می شوند تا شاهد احیای تمدن کهن اسلامی که خدمات فراوانی به بشریت نموده و خواهد کرد، باشند.

عالیجناب

همانطور که مستحضرید موانع و مشکلاتی بر سر راه دو کشور وجود دارد که یکی از آنها چنانچه در سفری که حضرتعالی به مشهد داشتید و ما حضوراً در ملاقاتی خدمتتان عرض کردیم، وجود سازمانی تروریستی و تبهکار موسوم به مجاهدین خلق است. ما امیدواریم در آینده ای نزدیک همانگونه که جنابعالی و سفیر محترم عراق در ایران تأکید و وعده فرمودید، شاهد محاکمه سران جنایتکار آن سازمان و اخراج باقی مانده آنها باشیم. کشور ما و شما از پدیده زشت و خشن تروریسم آسیب های جدی دیده و سازمان تروریستی مذکور با حمایت خاص امریکا علیرغم ادعاهای ریاکارانه آن کشور در مبارزه با تروریسم در اروپا و امریکا و عراق بصورت گسترده مشغول توطئه چینی است.

حضور سازمانی که دستش به خون ملتهای ایران و عراق آغشته است و به عنوان بخشی از ارتش عراق عمل می نمود جز فتنه انگیزی و ترویج ترور و نفاق و تفرقه افکنی بین دو کشور حاصلی نخواهد داشت.

بار دیگر مراتب تبریک و شادمانی خود و خانواده های قربانیان ترور را به خاطر پیروزی ملت عراق در مراحل گوناگون تعیین سرنوشتشان خدمت حضرت عالی و به پیشگاه ملت فهیم و بزرگوار عراق ابراز می داریم و از خداوند بزرگ موفقیت و بهروزی و شادکامی دولت و ملت مسلمان عراق را مسئلت می نمائیم.

ایران – مشهد مقدس – سید محمدجواد هاشمی نژاد

کانون هابیلیان


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21