برخورد غرب با تروریسم در عراق و سوریه دوگانه است

Larijani Kardeshgariرئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخورد تاکتیکی با تروریسم در عراق و برخورد راهبردی با آن در سوریه از سوی غرب و آمریکا نشان‌دهنده این است که مساله تروریسم برای آنها مهم نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) به نقل از مهر، علی لاریجانی در مراسم بزرگداشت روز جهانی گردشگری در بخشی از سخنان خود با اشاره به نگاه تفرعونانه دولت های غربی به دیگر ملت ها گفت: همین افراطی‌گری که امروز در منطقه ما بوجود آمد، به این فکر تفرعونانه دول غربی کمک می کند، اینها مستمسکی پیدا کردند برای تحقیر فرهنگ اسلامی، البته این تفرعون و تحقیرها خودش مورد پرورش تروریست ها شده است، به بهانه اینکه اینها تروریست پرورند، تحقیر بیشتر می شوند و نتیجه آن یک دور باطل است، جوانانی که در این کشورها تحت فشار تحقیر هستند، مفری برای اینکه خود را نجات دهند، جز اینکه به این گروه های افراطی بپیوندند، ندارند، بی شک این تحقیرشدگی است.

لاریجانی با اشاره به اظهارات چند روز پیش نخست وزیر انگلیس درباره ایران افزود: حرف های عجیب و غریبی در سازمان ملل مطرح کرد که نوعی تفرعون در آن وجود داشت، اینکه گفتند ایران باید چه کند، مگر شما چه کاره هستید که از این بایدها استفاده می کنید؟

وی افزود: قدرت شما بیشتر شده که این‌چنین سخن می‌گویید؟! شما 5 روز پیش کشورتان در حال جدایی بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شما نباید اینگونه صحبت کنید. شما اضطراب دارید و جریان داعش باعث این اضطراب است چرا که خودتان کمک کردید و حالا مشکلی پیش آمده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه اضطراب از داعش اضطراب درستی است، گفت: حالا چرا از زبان باید استفاده می‌کنید؛ شما نیازمند هستید و باید از بستر عقلانی استفاده کنید.

وی افزود: شما از جریان تروریست ترسیده‌اید؛ سخنان شما ظاهرا تفرعن است اما باطنش ترس است. شما برای مقابله با تروریست‌ها نیازمند هستید اما نباید نیازتان را به طرف مقابل بفروشید. شما نمی‌توانید زرنگی کنید و نیازتان را به عنوان امتیاز به ما بفروشید. این قابل تفکیک و قابل دریافت است.

رئیس مجلس ادامه داد: به جای پذیرفتن اشتباهات گذشته که به تروریست‌ها کمک کردید حالا از زبانی استفاده می‌کنید که منجر به رفع نیاز شما نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اینها در سوریه و منطقه آشفتگی ایجاد کردند و همین امروز هم با مساله تروریسم برخورد دوگانه دارند، خاطر نشان کرد: نماینده پنتاگون عنوان کرد ما در عراق و سوریه دو جور برخورد با تروریسم داریم، در عراق برخورد تاکتیکی و در سوریه، برخورد راهبردی است، چون در عراق با دولت دموکراتیک مواجه هستند، اما نمی خواهند این دولت قوی باشد، از این رو برخورد آنها با ترویست‌ها برخورد ریشه ای نیست، اما در سوریه چون باید با دولت مرکزی مبارزه کنند، می گویند برخورد ما راهبردی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه داعش یک سرزمین دارد، ادامه داد: از موصل تا رقه در سوریه. معنای اینکه در سوریه و عراق دو نوع برخورد با تروریست ها دارید، چیست؟! مگر می شود با یک پدیده متصل بهم برخورد دوگانه داشت. در حقیقت معنای واقعی آن این است که مساله تروریسم برای اینها، مساله مهمی نیست.

نماینده مردم قم در مجلس تصریح کرد: نتیجه این رفتار این خواهد شد که این گرداب ناآرامی در منطقه دامن آنها را گرفت، اینجا باید به این نکته توجه کرد که در بین کشورهای منطقه، امن‌ترین کشور، ایران است.

لاریجانی بیان کرد: این مساله فرصتی است که زمینه گردشگری را در ایران بیشتر فراهم کنیم؛ من در این منطقه شلوغی زیادی می بینم و بعید هم می دانم که رفتارهایی که غرب در مبارزه دروغین با تروریسم دارد، شرایط امنی در منطقه بوجود آورد و شرایط نشان می دهد مساله تروریسم همچنان در منطقه رو به رشد است.

وی با بیان اینکه ما با مقوله تروریسم یک برخورد جدی داریم، ادامه داد: برخورد ما نه تاکتیکی و نه راهبردی است، ما هرگز با این روش هایی که ائتلاف دروغین درست کرده، همراهی نداریم، مسیر ما تاکتیکی و استراتژیک نیست، بلکه برخورد ما برخورد واقع‌بینانه با تروریسم است و ما یک مسیر روشنی را طی می کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دورنما نشان می دهد که آشفتگی سیاسی در منطقه ما وجود خواهد داشت و با حرف‌هایی که اینها می زنند، این اوضاع کمتر نخواهد شد.


مطالب پربازدید سایت

مرتضی دوران؛ نورنیوز

فرقه منافقین؛ نسخه ویرایش شده 2022

گزارشی از ابعاد پرونده حمید نوری- بخش اول

نشست آکسفورد چگونه منافقین را به «حمید نوری» رساند؟

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:

کشورهای غربی بدانند که ایران خود قربانی تروریسم است

ورود تکفیری‌ها به آشوب‌های کف خیابانی در ایران

کدهای عیان کارزار «ترور و تجزیه» برای «رافضی‌کشی»

روایت‌هایی از کینه تاریخی علیه ملت ایران

«کومله» یعنی رزمنده مجروح را با موزائیک سر بریدن

همه آنچه باید درباره کادرهای داعش در اغتشاشات جوانرود بدانید

چرا سپاه پاسداران مواضع پرچم سفیدها را پاک‌سازی می‌کند؟

مریم عاقلی؛ روزنامه جام جم

فخر هسته‌ای، کابوس رژیم‌ صهیونیستی

علی شیرازی؛ خبرگزاری ایرنا

فخری زاده؛ نماد عزت و استکبارستیزی

جدیدترین مطالب

کاری از دانش آموزان حاضر در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی؛

کلیپ دانش آموز شهید ترور، آرشام سرایداران

با حضور باشکوه مردم شهیدپرور اصفهان

پیکر مطهر شهید «داستانی» در ورزنه تشییع شد

فرزند شهید «ابوالفضل پیرزاده»:

افتخار می‌کنم که فرزند یک معلم شهید ترور هستم

با حضور خانواده این شهید و مسئولان لشکری و کشوری؛

دومین مراسم سالگرد شهادت فخری‌زاده برگزار شد

با اقدام اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج)

عوامل بمب‌گذاری ناموفق مهرماه شیراز دستگیر شدند

در گفت‌وگوی تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان و مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا مطرح شد

گروه‌های تروریستی به برخی سیاستمداران اروپا اطلاعات غلط می‌دهند

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در قرارگاه پشتیبانی دوکوهه:

شهدای ترور سند روشن جنایات منافقین در کشور هستند

مطالب پربازدید بخش خبر

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی

نشست نقد و بررسی کتاب «میلیشیا» برگزار شد

پس از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در جمع دانش‌آموزان سراسر کشور انجام شد

دیدار آرتین سرایداران و خانواده دانش‌آموز شهیدعلی‌اصغرگویینی با رهبرمعظم انقلاب+فیلم

در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاشات و اخلالگران نظم عمومی

دستگیری لیدرهای مرتبط با گروهک منافقین در خوزستان+ فیلم

مهر 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان