نماز جمعه‌ها با شکوه هرچه تمام‌تر منعقد شود

به‌مناسبت سالروز سومین شهید محراب آیت‌الله محمد صدوقی، بخشی از بیانات این شهید بزرگوار در یکی از نمازجمعه‌های سال 1361 در این گزارش می‌آید.

Row86

 

 آیت‌الله صدوقی: گوشه و کنار گفته می‌شد که فلانی نماز جمعه نرو، شاید خطر داشته باشد یا پیشامد ناگواری بشود.

یک همچون سنت بزرگی که چشم دشمن را کور می‌کند، نمی‌شود برای اینکه یکی را ترور کنند و بکشند، ترک کرد. باید این نماز جمعه‌ها با شکوه هرچه تمام‌تر منعقد شود و برپا شود.

 اگر 50 نفر از امثال بنده را هم در همین مسجد ترور کنند، اهمیتی ندارد. شما بروید سراغ اسلام، سراغ دین، سراغ قرآن.

شهادت آیت‌الله صدوقی

آیت‌الله صدوقی در روز 11تیر1361 همزمان با دهم ماه مبارک رمضان، پس از اقامۀ نماز جمعه در حالی که جایگاه را ترک می‌کرد، یکی از اعضای منافقین ایشان را در آغوش کشید و نارنجکی را که در دست داشت منفجر کرد و ایشان را به شهادت رساند.

گروهک تروریستی منافقین در شماره 45 نشریه اتحادیه دانشجویان مسلمان خارج از کشور با انتشار اطلاعیه‌ای به ترور آیت‌الله صدوقی اعتراف و به این اقدام ننگین و تروریستی افتخار کرد.

كارهای عام المنفعه این شهید بزرگوار

از اقدامات و كارهای عام المنفعه آن شهید بزرگوار می‌توان به تأسیس حوزه‌های علمیه شهرهای بم، تاكستان و شهر كرد، احداث كتابخانه در مسجد حظیره، تأسیس دفتر تبلیغات اسلامی در یزد و صندوق قرض الحسنه حضرت ولی‌عصر (عج)، احداث صندوق خیریه امام رضا (ع) در جهت دادن مقرری و رسیدگی به امور رفاهی افراد بی‌سرپرست و یتیم، احداث خانه‌های رایگان برای اسكان جنگ‌زدگان در محله تخت استاد و خواجه خضر اشاره كرد همچنین احداث بیمارستان سیدالشهداء(ع) با كلیه تجهیزات پیشرفته و تأسیس درمانگاههای زارچ و حیدرآباد و مشتاق و بیمارستان سوانح سوختگی آیت الله صدوقی و مركز تحقیقات اعصاب و روان از جمله خدمات پزشكی و درمانی آن شهید است.

 


مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

فروردین 1403
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
8
9
10
11
12
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان