بحث منافقین مصداق بارز حمایت آمریکا از تروریسم است

فرقه منافقین به عنوان یک گروه ترورستی حق فعالیت در آمریکا را ندارد، اما به لطف حمایت برخی مقام های آمریکایی منافقین به صورت آشکارا و علنی در آمریکا فعالیت دارند و حتی می توانند علناً طرفداران خود را در برابر وزارت خارجه آمریکا جمع کرده و شعارهایی در راستای خروج از فهرست تروریسم بدهند

30

یک کارشناس مسائل خاورمیانه در آمریکا بر این باور است که این کشور از گذشته دور تاکنون برای حمایت از توسعه گسترده منافع خود از گروههای تروریستی حمایت می کرده است.

روز جمعه عده معدودی از گروهک منافقین از سراسر آمریکا و اروپا و حتی استرالیا در واشنگتن گردهم آمده بودند تا نسبت به خارج نشدن اسم این گروه از فهرست گروههای ترویستی وزرت خارجه آمریکا اعتراض کنند.

گرچه نام این گروه امسال نیز در فهرست گروههای تروریستی آمریکا باقی مانده، اما این داستان هر سال تکرار می شود و به نظر می رسد برخی از مقام های آمریکایی با حمایت از این گروهک و استفاده از آنها به عنوان "شمشیر دموکلس" در صدد ضربه زدن به منافع مردم ایران هستند.

فرقه منافقین به عنوان یک گروه ترورستی حق فعالیت در آمریکا را ندارد، اما به لطف حمایت برخی مقام های آمریکایی منافقین به صورت آشکارا و علنی در آمریکا فعالیت دارند و حتی می توانند علناً طرفداران خود را در برابر وزارت خارجه آمریکا جمع کرده و شعارهایی در راستای خروج از فهرست تروریسم بدهند.

تعدادی از مقام های آمریکایی نیز طی روزهای گذشته با دریافت پول از این گروهک در واشنگتن سخنرانی کرده و خواستار خروج نام آنها از لیست مربوطه شده بودند که چنین امری حداقل برای امسال میسر نگردید.

"جفری بلنکفورت" تحلیلگر وکارشناس مسائل خاورمیانه در آمریکا در این باره که چرا برخی مقام های سابق آمریکا از دو حزب، خواهان خروج فرقه مجاهدین از فهرست گروههای تروریستی هستند، می گوید: این بر اساس سیاست های گذشته آمریکا در مناطقی نظیر آمریکای مرکزی و آفریقاست که در آن زمان واشنگتن از گروههای تروریستی برای توسعه منافع خود حمایت می کرد.

بلنکفورت در ادامه در این باره می گوید: همان طور که شما می دانید بلافاصله پس از جنگ عراق فشار برای به راه انداختن جنگ علیه ایران تقریباً در راس دستور کار ارگان صهیونیستی در آمریکا قرار گرفت. جنگ عراق از سوی شخصیت های مهم صهیونیستی از جمله پل ولفوویتز، ریچارد پرل، داگلاس فیس، و لوئیس لیبی که از سوی دولت بوش در پست های مهمی منصوب شده بودند آغاز شد. بر خلاف جنگ عراق که تمامیت ارگان صهیونیستی در آمریکا از آن حمایت نمی کرد، تغییر نظام سیاسی در ایران حتی با جنگ مورد حمایت شدید ارگان صهیونیستی در ایالات متحده است اما این اقدام می تواند برای واشنگتن و اقتصاد جهانی نتایج مصیبت باری داشته باشد.

این کارشناس خاورمیانه در ادامه می گوید: گرچه گروهک منافقین جنایت هایی علیه مردم آمریکا صورت داده، اما اگر روزی آمریکا بخواهد نام آنها را از فهرست تروریستی خود خارج کند شما شاهد واکنش قابل توجهی از سوی مردم آمریکا نخواهید بود. زیرا که ما در گذشته شاهد کشته و زخمی شدن شهروندان آمریکایی از سوی اسرائیلی ها در سرزمین های اشغالی بوده ایم و سال گذشته هم یکی از شهروندان آمریکایی در کشتی مرمره از سوی کماندوهای اسرائیلی کشته شد.

وی در پایان می گوید: به استثناء عده کمی از اعضای کنگره آمریکا مابقی آنها متعهد به آن هستند تا از منافع اسرائیل حتی در صورتی که که با منافع آمریکا در تضاد باشد حمایت کنند زیرا که از تاثیران سیاسی عدم حمایت خود از سوی لابی اسرائیلی (ایپک) اطلاع کافی دارند. اگر چنین حمایتی صورت نگیرد ایپک در انتخابات آتی فرد دیگری را به عنوان جایگزین وی برای انتخاب بر خواهد گزید.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9252515&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  مطالب پربازدید سایت

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان