بازی با جان مسافران هواپیمای مسافربری تروریسم هوایی است

159600891864318300

رئیس جمهور به خطر انداختن جان مسافران هواپیمای مسافربری ایران از سوی جنگنده‌های آمریکایی را در فضای کریدور بین المللی را تروریسم هوایی خواند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، حجت الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به اقدامات خصمانه و بی‌نتیجه آمریکا برای فشار به مردم ایران گفت: آمریکا پس از اینکه از وضع تحریم‌های جهانی ناامید شده، گستاخی جدیدی را آغاز کرده و با شیطنت‌های خطرناک در آسمان بین‌المللی، هواپیمای مسافربری ما را هدف یک بازی خطرناک قرار می‌دهد.

رئیس‌جمهور در ادامه گفت: مگر می‌شود در یک فضای کریدور آزاد بین‌المللی، در یک روت مشخص هوانوردی، یک جنگنده کنار یک هواپیمای مسافربری بیاید؟ هواپیمایی که در آن زن و بچه و کوچک و بزرگ است؟ مردم را در آسمان بترسانند؛ بدون تردید این تروریسم هوایی است.

روحانی با تاکید بر اینکه دولت آمریکا به خاطر این رفتار باید پاسخگو باشد، افزود: کسی که جنگنده می‌فرستد کنار یک هواپیمای مسافربری، کارِ تروریستی هوایی انجام داده و به عنوان یک تروریست باید با او برخورد شود؛ ایکائو باید با او برخورد کند، شورای امنیت با او برخورد کند، کشورها باید برخورد کنند.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با یادآوری این موضوع که این گونه رفتارهای دولت آمریکا مسبوق به سابقه است گفت: البته این گونه رفتارها از طرف آمریکا سابقه داشته است؛ یک بار دیگر هم در سال‌های پایانی جنگ در سال 67 دیدیم که چطور هواپیمای مسافربری ما را به بهانه‌های واهی سرنگون کردند؛ ولی اینکه بیایند در فضای یک کشور دیگر، در فضای کشور سوریه این گونه رفتارهای ماجراجویانه را انجام دهند برای ما غیرقابل قبول است.


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9287517&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

  جدیدترین مطالب

  در گفت‌وگو با ایمان گودرزی، کارگردان و مستندساز

  جنایت‌های سازمان مجاهدین خلق نباید پشت نام منافقین پنهان شود

  ماهیت ایدئولوژیک منافقین، این تشکیلات را به یکی از پیشروان تروریسم تبدیل کرده است

  عملیات مهندسی منافقین، الگویی برای داعش

  دکترسیدمحسن موسوی‌زاده، روزنامه وطن امروز

  ذبح انسانیت در عملیات مهندسی

  مطالب پربازدید بخش خبر

  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان