ايران، تركيه نمی‌شود؛ بلكه لبنان خواهد شد!

30khordadhoseini

با مطالعه سیر حوادث پس از پیروزی انقلاب اسلامی و برخوردی که اعضا و هواداران گروهک منافقین با مردم و مسئولین نظام داشتند، این تحلیل که منافقین حتی پیش از پیروزی انقلاب به حذف روحانیت و رهبری بلامنازع امام خمینی(ره) نظر داشتند، قوت می‌گیرد. سران منافقین با در پیش‌گرفتن استراتژی تمامیت‌خواهی و تبلیغات به‌منظور مصادره‌کردن انقلاب، اقدامات تحریک‌آمیز و غیرقانونی خود را در همان راستا تنظیم و تدوین کردند و سرانجام کار را به‌جایی رساندند که وقوع حادثه 30خرداد1360 را اجتناب‌ناپذیر ساختند. در ذیل جهت آگاهی بیشتر خوانندگان قسمتی از گفته‌ها و موضع‌گیری‌های منافقین و اعضای آن تا مقطع 30خرداد1360 آورده می‌شود تا خود شاهدی باشد بر اینکه منافقین از ابتدای پیروزی انقلاب سر تعامل و خدمت به انقلاب و مردم را نداشتند.

مسعود رجوی ۴اسفند۱۳۵۷، سخنرانی در دانشگاه تهران: انقلاب ما ناقص و ناتمام و رو به افول خواهد بود، مگر اینکه هیچ‌گونه تضییق نظامی و سیاسی برای انقلابیون اصیل و جان‌برکف که از قدیم می‌جنگیده‌اند به‌وجود نیاید و انتصابات، تا سرحد امکان و به‌خصوص در سطح کادرهای رهبری‌کننده با نظر شوراهای مردمی صورت گیرد.

 تلگراف سازمان مجاهدین خلق (منافقین) به اعضای مجلس خبرگان درباره قانون اساسی در آبان ۱۳۵۸: نسل مشتاق و به‌خون‌شسته ما حتی با صرف‌نظر‌کردن از نحوه انتخاب و ترکیب گروهی خبرگان و پایان‌یافتن مدت وکالت قانونی آن‌ها در رأس یک ماه، باز هم از دادن رأی مثبت به مصوبات کنونی آن‌ها معذور است.

  مهرناز نیک سیر: رژه دوم میلیشیا روز ۲۰فروردین۱۳۵۹ بود و ما با حمایت فوق‌العاده مردم مواجه شده بودیم که خیلی‌ها از بالای پل حافظ بر سر ما نقل و شیرینی و گل می ریختند.

 مسعود رجوی ۱۰بهمن۱۳۵۸ در میتینگ گروهک منافقین در دانشگاه تهران: وای به روزی که تصمیم بگیریم مشت را با مشت و گلوله را با گلوله پاسخ بدهیم.

 مسعود رجوی در استادیوم امجدیه: گروهي مي‌خواهند ايران را تركيه كنند، ‌ولي ايران تركيه نمي‌شود، بلكه ايران، لبنان خواهد شد.

 مسعود رجوی ۲اسفند۱۳۵۸ در گردهمایی منافقین در دانشگاه تهران: یک سازمان سیاسی تا نقطه مشخصی می‌تواند کنترل هوادارانش را در اختیار داشته باشد. اگر این‌بار هم حق‌کشی بشود، اگر فشار زیاد بشود برای حذف ما... آن‌وقت ما از حالا می‌گوییم که در مقابل آرامش، از خودمان سلب مسئولیت می‌کنیم.

  مسعود رجوی: می‌بایست به هر ترتیب و با هر قیمت یک تظاهرات بزرگ توده‌ای را بار دیگر آزمایش کرد.

 مهدی ابریشمچی: اگر من بخواهم یک لحظه تاریخی را تشریح کنم، نشست مرکزیت مجاهدین با حضور برادرمان مسعود بود که درباره این موضوع بحث‌و‌بررسی می‌شد که چه باید کرد؟ ...مسعود سؤال اصلی را مطرح کرد و گفت که اگر ما وارد ۳۰خرداد شویم و رژیم همین‌طورکه انتظار می‌رود، متقابلا وارد شود و تظاهرات مسالمت‌آمیز مردم را به رگبار ببندد، شما مسئولان مجاهدین چه کار می‌خواهید بکنید؟ تصمیمتان را پیشاپیش بگیرید تا در فردای ۳۰خرداد حیران و سرگردان نمانیم. کسی که می‌خواست وارد ۳۰خرداد شود، باید قدم بعد از ۳۰خرداد را هم محاسبه می‌کرد. این همان جلسه‌ای بود که اتمام حجت مقدمتا در داخل مرکزیت مجاهدین و به‌دنبال آن در صفوف مجاهدین انجام گرفت.

 حوری سیدی: یک‌ هفته قبل از ۳۰خرداد ما در خیابان دولت تهران در یکی از پایگاه‌های سازمان در نشستی شرکت کردیم. در این نشست مسئولمان موضوع تظاهرات ۳۰خرداد و ورود کل سازمان به این موضوع را به ما اطلاع داد... او همچنین خاطرنشان کرد که این تصمیم‌گیری برای سازمان بعد از دوسال‌ونیم مبارزه افشاگرانه سیاسی، یک تصمیم‌گیری خطیر و بسیار بزرگ است. دیگر راهی جز اتمام‌حجت با رژیم [آیت‌الله]خمینی برای سازمان باقی نمانده است.

 جلال منتظمی: تجمع اصلی در خیابان مصدق (ولیعصر فعلی)، حدفاصل خیابان‌های انقلاب و طالقانی بود. تمام خیابان‌های منشعب از طالقانی مملو از جمعیت بود که مستمرا به خیل اصلی تظاهرکنندگان می‌پیوستند... در طول تظاهرات چندین و چندبار چماقدارها تلاش کردند با حمله به صف مقدم تظاهرات مانع حرکت تظاهرات بشوند و سعی می‌کردند که از خیابان‌های منشعب، به جناحین این تظاهرات حمله کنند... ولی میلیشیا با کمک مردم آن‌ها را جارو کرد.

 روزنامه مجاهد در گزارش روز ۳۰تیر1360: ساعت ۴:۴۵ مردم از «مصدق» تا «طالقانی» تعداد زیادی لاستیک آتش زده‌اند. ساعت ۵:۱۰ میلیشیا یک مینی‌بوس سپاه را واژگون کرده و پشت آن سنگر گرفته‌اند.

30khordadhoseini1

30khordadhoseini2

اطلاعیه سیاسی‌نظامی مجاهدین خلق (منافقین) شماره 25: به‌دنبال یورش وحشیانه ارتجاع به خانه پدری برادر مجاهد مهدی ابریشمچی، ازاین‌پس مجاهدین خلق ایران با تمام قوا در قبال این تهاجم‌ها مقاومت خواهند کرد. ...سازمان مجاهدین خلق ایران بدین‌وسیله از خلق قهرمان ایران کسب اجازه می‌کند تا ازاین‌پس، به‌ یاری ‌خدا در قبال حفظ جان اعضای خود به‌ویژه اعضای کادر مرکزی سازمان که در حقیقت، بخشی از مرکزیت تمامی خلق و انقلاب محسوب می‌شوند قاطع‌ترین مقاومت انقلابی را از هر طریق معمول دارد. بدیهی است برابر اعلامیه حاضر ازاین‌پس مسئولیت هرآنچه حین مقاومت، انقلابی واقع شود تنها و تنها بر ذمه مرتجعین انحصار‌طلب و اوباش چماق‌دار آن‌هاست که قصد کرده‌اند نقشه به پایان نرسیده شاه خائن و ساواک منفور او را در قلع‌وقمع مجاهدین به پایان رسانند. ازاین‌جهت برآنیم که نام‌بردگان هرکه باشند و در هر لباس، دقیقا شایسته سخت‌ترین کیفر و مجازات انقلابی خواهند بود. ضمنا سازمان مجاهدین خلق ایران این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا در هر موردی هم که کیفر فی‌المجلس جنایتکاران در حین انجام جرم ضدانقلابی میسر نباشد به‌زودی و به‌طور مضاعف عاملان مربوطه را به‌سزای خود برساند. (مجاهدین خلق ایران 28خرداد1360)

تمام نقل‌قول‌ها از جزوه «۳۰خرداد به روایت شاهدان»، منتشر شده در وب‌سایت رسمی سازمان مجاهدین خلق(منافقین) آورده شده است.

مسعود حسین‌پور


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9573622&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25