اولتیماتوم ٧ روزە دولت عراق برای بستن لانه منافقین

Dabaghسخنگوی رسمی دولت عراق از اولتیماتوم ۷ روزه دولت عراق برای بستن اردوگاه اشرف خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)؛ «علی الدباغ» سخنگوی دولت عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد اظهار داشت: تخلیە کامل اردوگاە اشرف و انتقال اعضای باقیماندە سازمان مجاهدین خلق(منافقین) کە هم اکنون در اردوگاە مستقر هستند، از هفتە آینده آغاز خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون ١٠٠ نفر از اعضای سازمان مجاهدین خلق(منافقین) برای فروش اموال خود در اردوگاە  اشرف باقی ماندەاند، این سازمان پیش از این قرار بود تا اواسط ماە نوامبر اردوگاە اشرف را بە طور کلی تخلیە کند و اموال خود را بە فروش برساند اما تاکنون هیچ اقدامی در این بارە  صورت نگرفتە و آنها همچنان در اردوگاە حضور دارند.

الدباغ با تاکید بر تصمیم دولت عراق مبنی بر تخلیە کامل اردوگاە اشرف طی هفتە آیندە،تصریح کرد: اولتیماتوم  دولت عراق بە سازمان مجاهدین خلق[منافقین] هفتە آیندە بە پایان می‌رسد و  ١٠٠ نفر از اعضای این سازمان باید تا پایان هفتە آیندە اردوگاە را بە طور کامل تخلیە کنند و بە کمپ لیبرتی منتقل شوند.

تخلیه اردوگاه اشرف و انتقال کامل منافقین به اردوگاهی در بغداد نخستین گام در راستای خارج کردن آنها از خاک عراق است که توافقنامه آن در اوایل سال 2011 میان دولت عراق و سازمان ملل به امضا رسید.

تاکنون طی چندین مرحله این توافقنامه اجرایی شده و در نوبت‌های مختلف عناصر منافقین از پایگاه اشرف به اردوگاه «لیبرتی» در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد منتقل شده‌اند و تعداد کسانی که هنوز در اشرف هستند، از صد نفر تجاوز نمی‌کند و این تعداد نیز سرانجام اشرف را تخلیه و آن را تحویل دولت عراق خواهند داد.

کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل نیز در حال حاضر تلاش دارد تا عناصر این گروهک تروریستی را در یک کشور ثالث اسکان دهد و یک طرح شفاف در این زمینه نیز تدوین شده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10085657&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان