انتقام شهدای نیکشهر و سپاه اصفهان

Khash Isfahanاعلام خبر هلاکت الیاس نارویی به عنوان سرتیم عملیاتی جیش‌الظلم در حالی است که مشاهده سوابق اقدامات تروریستی او حاکی از شکار یکی از رئوس گروه‌های تروریستی در مناطق جنوب شرقی کشور است.

13 بهمن‌ماه سال گذشته عوامل تروریستی گروهک جیش‌الظلم با حمله به صبحگاه نیروهای سپاه شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان‌وبلوچستان یکی از پرسنل سپاه به نام مرتضی علی‌احمدی را به شهادت رساندند. در این حادثه 5 نفر دیگر به نام‌های خدارحم حیدری‌راد، حجت درویشی، حسن صلاح‌زهی، عبدالغفور هوتی و عبدالباسط بلوچی نیز مجروح شدند که از این میان خدارحم حیدری‌راد چند روز بعد یعنی 27 بهمن بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید. در جریان حمله صبح روز 13 بهمن 3 فرد مسلح با هدف حمله به مقر سپاه نیکشهر خود را به پشت دیوارهای محافظتی این محل می‌رسانند که در ادامه 2 نفر از تروریست‌ها با استفاده از سکویی که از قبل تهیه شده بود از دیوار عبور کرده و با پوشش لباس نظامی وارد ناحیه مقاومت سپاه نیکشهر می‌شوند. این 2 تروریست مسلح با بهره‌گیری از لباس نظامی خود را به صبحگاه مشترک سپاه نزدیک کرده و پس از سنگر گرفتن اقدام به تیراندازی به سوی حاضران در محل می‌کنند.

در پی این حمله پاسداران و نیروهای حاضر در منطقه بلافاصله با تروریست‌ها درگیر می‌شوند و تروریست‌ها پس از اینکه می‌بینند زیر آتش سنگین نیروهای انقلابی قرار دارند با برجا گذاشتن مهمات و سلاح‌های خود از محل متواری می‌شوند. چند روز پس از این حمله تروریستی تروریست‌های تکفیری جیش‌الظلم شامگاه چهارشنبه ۲۴ بهمن‌ماه یک دستگاه اتوبوس حامل رزمندگان غیور اسلام را که پس از اتمام ماموریت مرزبانی از منطقه، عازم موطن خود بودند، در جاده خاش- زاهدان هدف حمله انتحاری قرار دادند. در این حمله انتحاری که با استفاده از یک دستگاه خودروی مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه انجام شد، 27 نفر از رزمندگان به درجه رفیع شهادت نایل آمدند و 12 نفر نیز مجروح شدند.

این جنایت تروریستی که 2 روز پس از راهپیمایی پرشور مردم در جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی انجام شد، بار دیگر موجب انتقادات گسترده از دولت پاکستان و همچنین عربستان و امارات به‌خاطر اهمال در برخورد با تروریست‌های ساکن این کشورها شد، چنانکه در جریان مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهدای این حمله تروریستی، فرمانده  وقت کل سپاه در سخنان خود تاکید کرده بود: «صبر جمهوری اسلامی به سر آمده است و انتقام شهدای‌مان را از عربستان و امارات خواهیم گرفت».

گفتنی است جیش‌الظلم نام یکی از گروهک‌های تروریستی فعال در جنوب شرق ایران و به صورت مشخص استان سیستان‌وبلوچستان است که بسیاری از نیروهای آن برای ساماندهی و افزایش توان جنگی خود در خاک کشور پاکستان فعالیت می‌کنند. این گروه تروریستی تاکنون چندین بار اقدام به انجام عملیات‌های تروریستی و انتحاری در خاک ایران کرده و منجر به شهادت ده‌ها تن از نیروهای نظامی و غیرنظامی ایرانی شده است.  گروه تروریستی جیش‌الظلم بهمن ۱۳۹۲ پنج مرزبان ایرانی را در نزدیکی مرز ایران و پاکستان ربود و مدتی بعد عکسی از آنها نیز منتشر کرد. بعد‌ها گزارش شهادت یکی از مرزبانان و تهدید‌های این گروه تروریستی مبنی بر شهادت 4 مرزبان دیگر منتشر شد. اعضای این گروه تروریستی همچنین ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ از منطقه نگور حدفاصل میله مرزی ۲۳۹، پایین‌تر از جکیگور وارد مرز‌های ایران از خاک پاکستان شدند و 8 نفر از نیرو‌های مرزبانی ایران را شهید کردند و دوباره به خاک پاکستان بازگشتند.

منبع: وطن امروز


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9918106&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25