به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان به نقل از روزنامه جام‌جم در ادامه نوشت: متهمان سه سال قبل در قالب یک تیم ۲۱ نفره وارد ایران شده بودند که در یک روستای مرزی شناسایی شدند. در جریان درگیری با نیروهای نظامی ایران، پنج نفر از اعضای این گروهک تروریستی به هلاکت رسیده و ۱۶ نفر دیگر دستگیر شدند. در این عملیات سه نیروی ایرانی هم به شهادت رسیدند.

اعضای این گروهک تروریستی در دادگاه انقلاب به اتهام محاربه محاکمه شده و پرونده سه عضو آن که زیر ۱۸ سال بودند به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد که دیروز به اتهامات آنها رسیدگی شد.

در ابتدای این جلسه یکی از متهمان گفت: اتهام محاربه را قبول ندارم. من نمی‌دانستم قرار است وارد خاک ایران شویم. بعد از اقداماتی که سردار سلیمانی در عراق انجام داد، اوضاع ما خیلی بد شده‌بود. به طوری که آذوقه هم نداشتیم و روزی یک خرما می‌خوردیم. امیرمان ابوخدیجه بود که بعد از گذشتن از مرز، یک شکارچی را گروگان گرفت تا بتواند به غذا برسد. من سلاحی نداشتم و سلاح‌ها متعلق به ابوخدیجه بود.

در ادامه متهم دوم در جایگاه قرار گرفت و گفت: اتهام محاربه را قبول ندارم.من ایرانی نیستم و اگر سردار سلیمانی نبود الان عراق را فتح کرده و حکومت اسلامی را در آنجا برپا کرده‌ بودیم. شما در ایران باید با زنان برخورد شدیدی انجام دهید و زنانی را که روسری می‌پوشند، در شهر شلاق بزنید. به من نگفته‌بودند قرار است در ایران عملیات انتحاری انجام دهیم. به ما سلاح نمی‌دادند. من یک کلیپ دیدم و بعد از آن جذب داعش شدم.

متهم درباره کمربندهای انفجاری که همراه داشتند هم گفت: این کمربندها برای این بود که گیر نیروهای ایرانی نیفتیم.

سومین متهم هم در دفاع از خود گفت: اتهام محاربه را قبول ندارم. من از طریق تلگرام جذب شدم و فکر می‌کردم جذب داعش شوم فقط قرار است عشق و حال کنم. اما آنها دنیایی دروغین به من نشان دادند. وقتی به عراق رفتم تازه فهمیدم گروهی خشن هستند که رحم ندارند. حتی می‌خواستند من را نیروی انتحاری کنند که قبول نکردم. وقتی با مقاومت من روبه‌رو شدند، تصمیم گرفتند مرا اعدام کنند که با حمله به پایگاه دیاله، قضیه تغییر کرد و من به خاطر تبحرم در موتورسواری، مسؤول آوردن آب شدم. قصد داشتم از این گروه جدا شوم اما ابوخدیجه مردی خشن بود که همیشه ما را کتک می‌زد و از او می‌ترسیدیم.

در ادامه وکلای سه متهم از آنها دفاع کرده و گفتند: این افراد فریب خورده و شست‌وشوی مغزی شده‌بودند. حتی از کارهای خود پشیمان هستند.

پس از دفاعیات متهمان و وکلای مدافع آنها، قضات دادگاه وارد شور شدند.