گروهک تروریستی منافقین مسئولیت حمله به یک پایگاه نظامی در سردشت و به شهادت رساندن 25 پاسدار را پذیرفتند

گروهک تروریستی منافقین، مسئولیت حمله به یک پایگاه نظامی در شهرستان سردشت و به شهادت رساندن 25نفر از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در سال 1361 بر عهده گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، گروهک تروریستی منافقین در یکی از اخبار منتشر شده در شماره 137 از «نشریه مجاهد»، ارگان مطبوعاتی اصلی منافقین در سال های آغازین دهه 1360، به این جنایت اعتراف کرده است.

بر اساس این اعتراف، در تاریخ 24دی1361، یک گروه از پیشمرگه های مزدور منافقین مستقر در منطقه ربط، شهری در بخش مرکزی شهرستان سردشت، به یکی از پایگاه های سپاه در منطقه سردشت حمله می کنند و پس از محاصره آن پایگاه، آن را با استفاده از سلاح آر پی جی هفت منهدم می کنند. بر پایه این خبر، در حمله مذکور 25 نفر از پاسدارن انقلاب اسلامی کشته و تعداد زیادی زخمی می شوند.

حمله به پاسگاه های نظامی، یکی از شیوه های تروریستی متداول پیشمرگه های مزدور منافقین بوده است که با استفاده از آن شمار زیادی از پاسدران انقلاب اسلامی را در استان های غربی کشور به قتل رسانده اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ابتدای تأسیس خود در نخستین روزهای پس از انقلاب، مسئولیت برقراری امنیت و مبارزه با گروهک های خرابکار و تروریستی را در استان های غربی کشور بر عهده داشته است. گروهک منافقین یکی از این گروه ها بود که با ورود به فاز مسلحانه، پایگاه اصلی خود را به مرزهای غربی ایران منتقل کرده بود. این گروه تروریستی، در مناطق مزبور گروه های مزدور محلی موسوم به پیشمرگه را تأسیس کرد. در این گروه ها، مزدوران بومی و عراقی نقش نیروی عملیاتی را ایفا می کردند و فرماندهی بر عهده اعضای منافقین بود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان