گروهک تروریستی منافقین مسئولیت حمله به دو پایگاه نظامی در کردستان و ترور 22پاسدار را برعهده گرفتند

گروهک تروریستی منافقین، مسئولیت حمله به دو پایگاه نظامی در کردستان و کشته و زخمی‎کردن 22 نفر از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در سال 1361 بر عهده گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، گروهک تروریستی منافقین در یکی از اخبار منتشر شده در شماره 140 از «نشریه مجاهد»، ارگان مطبوعاتی اصلی منافقین در سال های آغازین دهه 1360، به این جنایت اعتراف کرده است.

بر اساس این اعتراف، در روز 14بهمن1361، یک گروه از پیشمرگان مزدور منافقین به همراه پیشمرگان حزب دموکرات کردستان به دو پایگاه های نظامی جدیدالحداث سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در روستای «حمام لر» در شمال کردستان حمله می کنند. بر پایه این خبر، در حمله مذکور 22 نفر از پاسدارن انقلاب اسلامی در اثر  اصابت گلوله های آرپی جی و مسلسل تروریست‌ها به شهادت می‌رسند.

حمله به پاسگاه های نظامی، یکی از شیوه های تروریستی متداول پیشمرگه های مزدور منافقین بوده است که با استفاده از آن شمار زیادی از پاسدران انقلاب اسلامی را در استان های غربی کشور به قتل رسانده اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ابتدای تأسیس خود در نخستین روزهای پس از انقلاب، مسئولیت برقراری امنیت و مبارزه با گروهک های خرابکار و تروریستی را در استان های غربی کشور بر عهده داشته است. گروهک تروریستی منافقین یکی از این گروه ها بود که با ورود به فاز مسلحانه، پایگاه اصلی خود را به مرزهای غربی ایران منتقل کرده بود. این گروه تروریستی، در مناطق مزبور گروه های مزدور محلی موسوم به پیشمرگه را تأسیس کرد. در این گروه ها، مزدوران بومی و عراقی نقش نیروی عملیاتی را ایفا می کردند و فرماندهی بر عهده اعضای منافقین بود.

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید