کار اطلاعاتی !!

در ضمن تهدیدهای ما شخصی که معاون آژانس بود خودش را از طبقه سوم ساختمان به پائین پرت کرد و ما بعد از اینکه حدود 28 هزار تومان پول از صندوق آژانس سرقت کردیم و قسمتی از ساختمان و و مدارک را به آتش کشیدیم ساختمان را ترک کرده و متواری شدیم .

 

مهران اصدقی:خوب وقتی چنین خطی مطرح بشود هرچه ترور افراد بیشتر باشد آن خط بهتر عمل شده و به همین خاطر این کارها صورت گرفت. اما مسئله ای که به خوبی مشخص است این است که در این کشتارها و قتل عام ها عده ای بی گناه و بی دفاع در مقابل عده ای به اصطلاح چریک که تا دندان مسلح هستند قرار دارند و در این شرایط هر آدم کشی می تواند گروه کثیری را به قتل برساند . در ضمن انجام همین عملیات بود که ضربات بسیار سنگینی از طرف دادستانی وسایر ارگانهای انقلابی بر پیکر پوسیده سازمان منافقین وارد شد . از آن جمله است کشته شدن موسی خیابانی و ضربه دوازدهم اردیبهشت ، به دنبال این ضربه بخش اجتماعی سازمان به طور کلی متلاشی و تعداد زیادی از کادرها و افراد بالای سازمان کشته شدند . آری بعد از این ضربات خطی که از طرف سازمان داده می شد این بود که کانال این ضربه ها برای ما مشخص نیست و به همین خاطر بایستی دست به عملیات اطلاعاتی بزنیم ، در صورتی که سازمان به خوبی می دانست که کانال این ضربه ها کجاست و ما می دانستیم که این ضربه ها را ما از همین مردم و همین نظامی که روی آن اسلحه کشیده بودیم ، خورده ایم و متاسفانه در پی این خط ، سازمان باز هم خط کشتار مردم را صادر می کرد و این خطوط را با توجیهاتی از قبیل عملیات اطلاعاتی ذکر می کند . من در اینجا به خط سازمان در این رابطه اشاره می کنم : از آنجا که ممکن است بنگاه های معاملات املاک ، خانه های تیمی را لو داده باشند بنابراین بایستی به آنها حمله کرده و صاحبان و کارکنانشان را که به اصطلاح خیانت کرده و خانه های ما را لو داده اند ترور کرده و از بقیه نیز اطلاعات کسب کنیم . در اینجا خسرو زندی نحوه مراجعه به بنگاه ها را ذکر می کند و بعد از آن محمد رضا نادری نمونه ای از ترور بنگاهی ها را توضیح خواهد داد .

 

خسرو زندی: با سلام و درود خدمت رهبر عزیز انقلاب و امت شهید پرور . همانطور که توضیح داده شد به دنبال ضربات سنگین و خرد کننده ای که بر پیکر پوشالی سازمان وارد شد (از جمله کشته شدن مرکزیت سازمان موسی خیابانی و ضربات دوازدهم اردیبهشت 61) رهنمودی در مورد مراجعه به بنگاه ها به ما داده شد. من در اینجا پس از توضیح مختصری در رابطه با خطوط فوق و شیوه عمل ، نمونه ای از این مراجعات را بیان می کنم . سازمان این احتمال را می داد که مسئله لو رفتن خانه های تیمی از طریق بنگاه ها و نسخه سوم اجاره نامه ها باشد . در این رابطه به واحدهای عملیاتی گفته بود که به بنگاه ها مراجعه کنید و از موضع قاطعی برخور نمائید بدین صورت که آنها را مورد ضرب و شتم قرار دهید در صورتی که همکاری نکردند ، معلوم است که با ارگانها و نهادهای دولتی همکاری می کنند . فوراً کارکنان و صاحبان بنگاه ها را ترور کنید و اموالشان را به سرقت ببرید و مغازه اشان را به آتش بکشید . من در اینجا به چند نمونه از این مراجعات که خودم شخصاً در آن حضور داشتم اشاره می کنم .

 

نمونه اول: مراجعه به بنگاه ها به وسیله واحدی به عنوان مسعود حریری صورت گرفت و من به اتفاق مسئولمان رحمان که در درگیری ها معدوم شد به بنگاهی واقع در خیابان خواجه عبدالله انصاری مراجعه کردیم . پس از آنکه داخل مغازه شدیم ابتدا از موضع کمیته ای برخورد کردیم و گفتیم که از طرف کمیته هستیم و شما باید به سوالات ما جواب بدهید . صاحبان بنگاه از نحوه برخورد و تیپ ظاهری و سایر مشخصاتمان متوجه شد که ما کمیته ای نیستیم با ما همکاری نکرد . در نتیجه ما از موضع سازمان برخورد کردیم بدین صورت که وسائل روی میزشان را روی زمین ریختیم و همراه با تهدید که تو را می کشیم از صاحب مغازه خواستیم که به سوالات ما در رابطه با نسخه سوم و سایر موضوعات جواب بدهد . صاحب بنگاه اظهار بی اطلاعی کرد و گفت چنین مسئله ای صحت ندارد . ما به دنبال یک سری تهدیدات از بنگاه خارج شدیم .

 

نمونه دوم: مراجعه به بنگاه، باز به وسیله واحد مسعود حریری انجام شد . من به اتفاق فرمانده امان رحمان ( مصطفی معدن پیشه ) به یک بنگاه معاملات ملکی واقع در خیابان استاد حسن بنا مراجعه کردیم و پس از اینکه وارد مغازه شدیم در مغازه را بستیم و از موضع سازمان با صاحب آن برخورد کردیم ، یعنی شروع کردیم به تهدید که تو را می کشیم و اموالت را به سرقت می بریم و مغازه ات را آتش می زنیم . بعد با سلاح هم او را تهدید کردیم بدون اینکه به وی فرصت صحبت کردن داده باشیم بعد از سوالات ما صاحب بنگاه بدون اینکه ترس و بیمی به خودش راه بدهد گفت : چنین چیزی صحت ندارد و ما با تهدید اینکه اگر دروغ گفته باشی دوباره مراجعه می کنیم و تو را می کشیم و مغازه ات را آتش می زنیم و ... از آنجا خارج شدیم .

 

در مجموع طی مراجعاتی که توسط واحدهای مختلف نظامی - تروریستی سازمان انجام شد در چندین مورد صاحبان بنگاه ها صرفاً به دلیل همکاری نکردن با منافقین مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند . دو نمونه ای که شرح دادم بیانگر این بود که تحلیل سازمان در این مورد خالی و تهی از واقعیت بوده است .

 

محمد رضا نادری: در مورد حمله به بنگاه ها حدود نیمه دوم سال 61 بود که خط حمله به چند آژانس و بنگاه را دادند . از جمله به آژانس مسکن رابینسون مرکزی که در خیابان دکتر فاطمی است حمله کردیم . من همراه رحمان ( مصطفی معدن پیشه ) که فرماندهی عملیات را به عهده داشت و شخص دیگری به نام بهزاد، تحت نام واحد عملیاتی مسعود حریری در حالیکه به دو کلت و مسلسل یوزی، مسلح بودیم به این آژانس مراجعه کردیم. حدود 10 صبح بود که ما به این آژانس رفتیم و بهزاد دم در ایستاد و ما با کلت و یوزی به ساختمان ریختیم و با تهدید همه کارکنان را وسط سالن اصلی جمع کردیم و گفتیم که از طریق این آژانس خانه های تیمی ما لو می رود و اینکه رئیس شما با سپاه همکاری می کند و در ضمن تهدیدهای ما شخصی که معاون آژانس بود خودش را از طبقه سوم ساختمان به پائین پرت کرد و ما بعد از اینکه حدود 28 هزار تومان پول از صندوق آژانس سرقت کردیم و قسمتی از ساختمان و و مدارک را به آتش کشیدیم ساختمان را ترک کرده و متواری شدیم .

 

البته این یک نمونه از حمله به آژانس ها بود که خود من در آن شرکت داشتم حملات دیگری هم بود مثلا همان روز به آژانس نوید و رابینسون شماره دو حمله شد .

 

 

کارنامه سیاه(32)


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

«مکتب حاج قاسم» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان

در مکتب حاج قاسم عقلانیت حرف اول را می‌زند

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

دموکراسی به شیوۀ منافقین

متن کامل وصیت‌نامه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی؛

شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

خط نفوذ؛ هم استراتژی هم تاکتیک

بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان