منافقین مسئولیت به شهادت رساندن بیش از ده نفر از اعضای سپاه پاسداران را در سردشت برعهده گرفتند

10 IRGC Sardasht

گروهک تروریستی منافقین، مسئولیت به شهادت رساندن بیش از ده نفر از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در سردشت در سال 1361 بر عهده گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، گروهک تروریستی منافقین در یکی از اخبار منتشر شده در شماره 132 از «نشریه مجاهد»، ارگان مطبوعاتی اصلی منافقین در سال های آغازین دهه 1360، به این جنایت اعتراف کرده است.

بر اساس این اعتراف، در تاریخ 18دی 1361، یک گروه ازاعضای سپاه پاسدارن سردشت که از این شهرستان عازم شهر ربط، واقع در بخش مرکزی سردشت، بوده اند، در یکی از تله های انفجاری کار گذاشته شده توسط پیشمرگه های مزدور منافقین گرفتار می شوند. بر پایه این خبر، در حمله مذکور «بیش از ده پاسدار کشته و «تعداد قابل توجهی» کشته می شوند.

کار گذاشتن تله های انفجاری، یکی از شیوه های متداول پیشمرگه های مزدور منافقین بوده است که با استفاده از آن شمار زیادی از پاسدران انقلاب اسلامی را در استان های غربی کشور به قتل رسانده اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ابتدای تأسیس خود در نخستین روزهای پس از انقلاب، مسئولیت برقراری امنیت و مبارزه با گروهک های خرابکار و تروریستی را در استان های غربی کشور بر عهده داشته است. گروهک منافقین یکی از این گروه ها بود که با ورود به فاز مسلحانه، پایگاه اصلی خود را به مرزهای غربی ایران منتقل کرده بود. این گروه تروریستی، در مناطق مزبور گروه های مزدور محلی موسوم به پیشمرگه را تأسیس کرد. در این گروه ها، مزدوران بومی و عراقی نقش نیروی عملیاتی را ایفا می کردند و فرماندهی بر عهده اعضای منافقین بود.

 

 

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9045710&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید