محاکمه بي نتيجه شبکه مالي منافقين در آمريکا

در گزارشی که در تاریخ ۲۸آوریل۲۰۰۹ (۸اردیبهشت۱۳۸۸) بر روی سایت وزارت دادگستری آمریکا منعکس شده آمده است: ۷ نفر از کسانی که در فعالیت‌های جمع‌آوری مالی به نفع یک سازمان تروریستی خارجی دست داشتند، در دادگاهی در کالیفرنیا به جرم خود مبنی بر فراهم آوردن حمایت‌های مادی برای این گروه اعتراف کردند.
این هفت نفر اعتراف کردند که در مورد توطئه‌چینی برای فراهم ساختن منابع مالی برای یک سازمان تروریستی خارجی و نیز اقدام عملی در در این زمینه گناه‌کارند. این سازمان تروریستی، مجاهدین خلق نام دارد که در سال ۱۹۹۷ (۱۳۷۶) در لیست تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت و این حضور بار‌ها تجدید شد.

این ۷ نفر در حضور قاضی منطقه، دیوید. او. کار‌تر اقرار کردند که آگاهانه با جمع‌آوری پول از حامیان مجاهدین خلق و نیز درخواست پول از افراد خیّر بی‌اطلاع در اماکن عمومی مانند فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس، به گرداوری مالی برای فعالیت‌های مجاهدین خلق مشغول بوده‌اند. به خیّرین بی‌اطلاع گفته می‌شد که این پول برای حمایت از یک سازمان خیریه به نام کمیته حقوق‌بشر که گاهی کمیته حقوق‌بشر در ایران نیز خوانده می‌شد جمع‌آوری می‌گردد؛ اما کمیته مذکور صرفاً یک سازمان پوششی برای فعالیت‌های مالی مجاهدین خلق در آمریکا بود و مجاهدین خلق از این سازمان پوششی برای جمع‌آوری پول در راستای عملیات‌ها و فعالیت‌هایش شامل فعالیت‌های تروریستی استفاده می‌نمود. اسامی این ۷ نفر از این قرار است:

۱. رؤیا رحمانی ۴۸ ساله؛ ۲. علی‌رضا محمدمرادی۳۸ ساله؛ ۳. مصطفی احمدی ۵۴ ساله؛ ۴. حسین کلانی افشاری۵۲ ساله؛ ۵. حسن رضایی ۵۴ ساله؛ ۶. نوید تاج ۵۸ ساله؛ ۷. محمد امیدوار ۵۴ ساله.

در نتیجه این اعترافات هر کدام از متهمین به سپری کردن حداکثر ۲۰ سال در زندان فدرال محکوم
می‌شوند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

جدیدترین مطالب

اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان