مجاهدین خلق (منافقین) محمدعلی عمدی را ترور کردند

Peiru5

شهید محمدعلی عمدی

شغل: مشاور حقوقی سازمان گسترش و نوسازی صنایع  

سن: 40 سال

وضعیت تأهل: متأهل

محل شهادت: خیابان میرداماد، منزل

تاریخ شهادت: 1360/11/16

زندگینامه

در سال 1320 در خانواده‌ای مذهبی متولد شد. پس از اتمام تحصیلات ابتدایی وارد دبیرستان اسلامی جعفری گردید و تحصیلات متوسطه را با موفقیت پشت سر گذارد. از همان کودکی در فراگیری قرآن و احکام مذهبی کوشا بود و در مجالس قرآن و مجامع مذهبی فعالانه شرکت می‌کرد و به همین سبب همواره مورد تشویق اولیاء مدرسه قرار داشت.

پس از اخذ دیپلم متوسطه جهت ادامه تحصیل عازم آمریکا شد و با پشتکار فراوان موفق به اخذ درجه دکترا در رشته آموزش کشاورزی گردید و در سال 1353 به منظور خدمت به مردم کشورش به ایران بازگشت. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به استخدام سازمان برنامه و بودجه در آمد و با دانشگاه نیز همکاری داشت. در جریان انقلاب فعالانه در صفوف امت حزب الله حضور داشت و به سهم خود در براندازی نظام منحط شاهنشاهی تلاش نمود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ابتدا در سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور به خدمت مشغول شد و از آنجا که تجربه و تعهدی غنی داشت، با تشکیل کابینه شهید رجایی به عنوان معاون پارلمانی وزارت صنایع به خدمات خود ادامه داد. سپس در رابطه با بیانیه الجزایر و احقاق حقوق امت شهید پرور ایران به کار شبانه روزی پرداخت و در خصوص تبیین دادخواست‌های حقوق بیانیه مزبور و مقابله با دعاوی باطل و بی پایه سردمداران کاخ سفید و سرمایه داران آمریکایی فعالیت چشمگیری داشت و موفقیت‌های شایانی به دست آورد. وی نمونه بارز یک متخصص متعهد بود که تحصص و آگاهی خود را به خدمت مکتب والایش گرفته بود.

Peiru5 1

شهادتنامه

شهید محمد علی عمدی از مدتی قبل مورد شناسایی منافقین آمریکایی قرار گرفته بود و بزعم این جنایتکاران می‌بایست تاوان مبارزه با آمریکا را با جان خود می‌پرداخت. سه نفر از منافقین در شامگاه روز شانزدهم بهمن 1360 به درب منزل شهید مراجعه می‌کنند. شهید محمد علی عمدی به همراه برادر خویش شهید دکتر محمد رضا عمدی درب منزل را می‌گشایند و در این لحظه آماج رگبار تروریست‌های منافق قرار می‌گیرند و هر دو در خون سرخ خویش در می‌غلطند و دکتر محمد علی عمدی به علت شدت جراحات وارده در دم به شهادت می‌رسد.

پزشکی قانونی علت شهادت محمد علی عمدی را چنین گزارش کرده است:

" در معاینه ظاهری و تشریحی آثار اصابت گلوله‌های متعدد در ناحیه جمجمه و سینه و شکم و پشت دیده می‌شود که گلوله ها در مسیر خود باعث متلاشی شدن نسج مغز و خونریزی داخلی و در نتیجه مرگ شده اند ."

آن کش که با پرچم اسلام دردست، رویاروی شیطان بزرگ می‌ایستد، می‌داند که بهای این مقاومت و مبارزه را باید با جان بپردازد و خون سرخش را وثیقه ایمان و تعهدش سازد. شهید محمد علی عمدی رزمنده‌ای از این تبار بود و با مرگی سرخ جاودانه شد تا پویندگان بیشمار راهش استوارتر در این مسیر الهی گام نهند و این پرچم ظفرمند را در بلندترین قله‌های عالم به اهتزاز در آورند. راهش مستدام باد.

مزار شهید، شهر ری، حضرت عبدالعظیم


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9042028&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید