مجاهدین خلق (منافقین) فریدون قاسم‌زاده را ترور کردند

Peiru2

عاملین ترور و اسناد جنایت

رحیم خادم

نام مستعار: رحمت

فرمانده واحد تروریستی

حجت الله لاریبی

نام مستعار: داور

عضو واحد تروریستی

Peiru2 2

1.اظهارات محمد مقدم مسئول و فرمانده واحدهای تروریستی ویژه نظامی منافقین در منطقه شرق تهران درباره ترور شهید فریدون قاسم زاده:

" افراد واحد تروریستی: رحیم خادم – و حجت

تاریخ عملیات تروریستی: 21/12/1360

مکان عملیات تروریستی: خیابان وثوق، بسطامی

تدارکات واحد تروریستی: موتور، 2 کلت و 2 نارنجک

نتیجه عملیات تروریستی: به شهادت رسانیدن یکی از مسئولین بسیج منطقه 11 به نام فریدون         

قاسم زاده                                                                          امضا و اثر انگشت

2. اعتراف گروهک تروریستی منافقین به این جنایت در بولتن‌های داخلی:

Peiru2 3

شهید فریدون قاسم زاده

شغل: محصل

سن: 16 سال

وضعیت تأهل: مجرد

محل شهادت: چهارراه غدیر (مقابل منزل)

تاریخ شهادت: 1360/10/8

زندگینامه

در سال 1344 چشم به جهان گشود. کودکی آرام، باهوش و کنجکاو بود و محبت خود را در دل اطرافیان می‌کاشت. در سال 1350 راهی دبستان گشت و تحصیلات ابتدایی را با موفقیت پشت سر نهاد. دوران تحصیلات دبیرستانی اش مقارن با شکوفایی انقلاب اسلامی بود و او که از کودکی عشق و علاقه‌ای وافر به اسلام داشت، مجذوب این نهضت الهی گشت. روزها در راهپیمایی‌های امت کفر ستیز شرکت می‌جست و شب ها اعلامیه‌های حضرت امام را پخش و یا در معابر نصب می‌نمود.

انقلاب اسلامی در وجود او توفانی از احساسات شورانگیز برپا کرد و یکپارچه تحرکت و قیام شد. در یوم الله 22 بهمن در تسخیر مراکز نظامی رژیم ستمشاهی فعالانه شرکت داشت و با به غنیمت گرفتن سلاح از کلانتری تهران نو در صف بازوان مسلح اسلام در آمد و از آن لحظه شور و حال دیگری یافت. شب ها به پاسداری از دستاوردهای انقلاب در مسجد امام حسن (ع) می‌پرداخت و می‌گفت: “زمان، زمان پاسداری از ارزش‌های انقلاب است ."

در سال‌های 1358 و 1359 در حین تحصیل به خدمت در کمیته انقلاب اسلامی نیز پرداخت. به خانواده معظم شهدا ارادتی خاص داشت و خود را خدمتگذار و وارث خون شهدا می‌دانست. با شروع جنگ تحمیلی بی صبرانه انتظار روزی را می‌کشید که سعادت حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل را به دست آورد و بالاخره، نیز در سال 1360 به مدت یک ماه در دیار عشق و شهادت عزیمت نمود و از این چشمه سرشار عرفان سیراب گشت.

فعالیت‌های اجتماعی اش ابعادی گسترده داشت و علاوه بر خدمات فراوان در زمینه‌های مختلف، با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر که آنها را انگل‌های اجتماع می‌شمرد، نیز مبارزه‌ای پیگیر داشت. نوجوانی مؤمن و وارسته بود و همگان را به شرکت در دعاهای کمیل و ندبه و نماز جمعه تشویق می‌کرد و در دعا به درگاه حق تعالی پیروزی رزمندگان اسلام را طلب می‌نمود.

Peiru2 1

شهادتنامه

فریدون از خون شهدا الهام می‌گرفت و هر گاه یکی از ساکنین منطقه شهید می‌شد، با ارادتی خاص به فراهم کردن تدارکات مراسم تشییع پیکر پاک شهیدان می‌پرداخت و در مجالس یادبود خدمت می‌کرد. صبحگاه روز هشتم دی ماه 1360 به منظور تهیه بلندگو جهت برگزاری مراسم تشییع شهید آقاجانی از منزل خارج می‌شود و اندکی بعد توسط دو تن از منافقین تروریست در مقابل درب منزل به شهادت می‌رسد. منافقین کوردل که سوار بر موتور سیکلت بودند، مغز او را آماج گلوله‌های شوم خود قرار می‌دهند و پس از ارتکاب این جنایت از صحنه می‌گریزند.

پزشکی قانونی در گزارش خود علت شهادت فریدون قاسم زاده را چنین قید کرده است:

" دارای آثار ضربه و جرح شامل اصابت گلوله به پشت گردن درست در محل اتصال جمجمه به گردن به قطر تقریبی 7 میلمیتر با سائیدگی اطراف آن، مسیر از عقب به جلو از پایین به بالاست و با سوراخ نامنظم و بزرگ از پیشانی در سمت راست نزدیک به محل رستنگاه مو خارج شده است. قطعات شکسته استخوان بیرون زده و مغز بیرون ریخته است ."

زندگی اش کوتاه بود و در 16 سالگی به دست مزدوران آمریکا در خون نشست و حجله اش را به خون آراست. ارزش زندگی نه در طول، بلکه در عمق آن است و شهید قاسم زاده علیرغم عمری کوتاه میراثی ارزشمند از خود بجا گذاشت که تا ابد بر تارک پر فروغ اسلام خواهد درخشید.

مزار شهید، بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 123، شماره 13=

مرگ بر منافق

منافقین در ماههای نخست پیروزی انقلاب اسلامی کوشیدند با کشیدن ماسک ریا و تزویر بر چهره کریه شان، امت مسلمان ایران را فریب دهند و از این طریق جاپایی برای خود باز نمایند و زمانی که این ترفند شوم به پاس رهنمودهای داهیانه امام امت عقیم ماند، به کشتار امت شهید پرور رو آوردند و با توسل به ترور و جنایت کوشیدند تا همان مردمی را که فریب دغلکاری هایشان را نخورده بودند، از صحنه خارج کنند. تروریسم گسترده منافقین با چنین مقاصدی آغاز شد و در ادامه خود جنایات بی شماری را به بار آورد.

منافقین پس از آن که بخت سیاه خود را در جنایت 7 تیر و 8 شهریور آزمودند و شکست این دسایس را در حضور میلیونی امت مسلمان در خیابان‌های مشاهده کردند، لبه تیز حملات خود را متوجه کسانی کردند که انقلاب به اعتبار آنها قوام می‌یابد، مردم. بسیاری را به خاک و خون کشاندند، ولی با هر شهادتی صفوف مردم فشرده تر و انبوه تر گردید و فریاد “مرگ بر منافق “رساتر شد و کوردلان را رسواتر ساخت. شهید فریدون قاسم زاده یکی از این شهیدان بود که با شهادت خونبارش حضور همیشگی امت را تداوم بخشید.  


    • هیچ نظری یافت نشد

    نظر خود را اضافه کنید

    0
    https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9036448&tmpl=component
    نظر شما به دست مدیر خواهد رسید