مجاهدین خلق (منافقین) سیدعبدالرضا مجتبائی را ترور کردند

عاملین ترور و اسناد جنایت

رحیم خادم

نام مستعار: رحمت 

فرمانده واحد تروریستی

حجت الله لاریبی

نام مستعار: داور

عضو واحد تروریستی

1.اظهارات محمد مقدم فرمانده واحدهای تروریستی ویژه نظامی منافقین در منطقه شرق تهران درباره این جنایت:

“افراد واحد تروریستی: رحیم خادم، به همراه یک فرد دیگر

تاریخ و ساعت عملیات تروریستی: احتمالاً اوایل زمستان سال 60

مکان عملیات تروریستی: پشت دانشگاه علم و صنعت

شیوه عملیات تروریستی: شیوه عملیات فوق نیز در رابطه با گشت موتوری بوده است که بعد از بازرسی یک عابر پایده در این منطقه و مشخص شدن حزب اللهی بودن وی، این فرد توسط رحیم خادم به شهادت می رسد...

تدارکات واحد تروریستی: افراد فوق به احتمال زیاد مسلح به 2 سلاح کمری و یک یا دو نارنجک بوده اند. "

شهید سید عبدالرضا مجتبائی

شغل: عضو جهاد دانشگاهی علم و صنعت

سن: 27 سال

وضعیت تأهل:

محل شهادت: روبروی دانشگاه علم و صنعت

تاریخ شهادت: 1360/9/16

زندگینامه

در سال 1333 در خانواده ای روحانی در شهرستان تقرش دیده به جهان گشود. جد پدرش مرحوم آیت الله سید جعفر مقدس تفرشی از علمیا بزرگ آن شهر بود و تعهد به اسلام در خاندان او سنتی دیرینه داشت. در کودکی با پدرش به تهران عزیمت کرد و در جنوب شهر سکنی گزید. پس از اتمام دوره دبستان وارد دبیرستان مروی شد و به سبب علاقه وافرش به اسلام اوقات فراغت را در مدرسه علمیه مروی به تحصیل علوم دینی می پرداخت.

پیوندش با اسلام اصیل از وی انسانی پاک، ساده، عارف و بی آلایش ساخته بود. در اکثر مجالس مذهبی شرکت می کرد و برای استماع سخنرانی روحانیون مبارز سفر می کرد و برای نشر حقایقی که فرا گرفته بود در میان دوستان و هم شاگردی هایش صادقانه می کوشید. پس از پایان تحصیلات متوسطه وارد مدرسه عالی فنی شد و به تحصیلاتش در رشته برق ادامه داد.

در این دوران همواره به امور مذهبی علاقمند بود و مخفیانه کتب و اعلامیه‌های مذهبی را پخش و مطالعه می کرد. با دریافت فوق دیپلم در رشته برق به سربازی اعزام شد و در پادگان کرمانشاه مستقر گردید و در آنجا نیز در ارشاد هم قطارانش کوشا بود. پس از فرمان امام امت مبنی بر ترک سربازخانه ها، پادگان را ترک و به تهران عزیمت نمود، لیکن پس از مشورت با روحانیون به منظور حراست از بیت المال و جلوگیری از تاراج شدن وسایل نظامی توسط ضد انقلاب به پادگان بازگشت و به مبارزه در جهت تشویق سربازان برای پیوستن به صفوف در هم فشرده امت حزب الله ادامه داد.

پس از انقلاب فرهنگی بیدرنگ به باختران رفت و در جهاد سازندگی کنگاور به فعالیت پرداخت و در واحد برق رسانی به روستاها خدمت به مستضعفین را از سر گرفت و اهالی روستاهای کنگاور که به همت او و یارانش صاحب برق شده اند خدمات وی را هیچگاه فراموش نخواهند کرد.

پس از مدتی به جهاد دانشگاه علم و صنعت پیوست و در کارگاه الکترونیک این جهاد به کار مشغول شد و شب و روز در جهت قطع وابستگی و رسیدن به خودکفائی صنعتی تلاش نمود. او نمونه ای بارز از متخصصین مؤمن و متعهد بود که تخصصش را در خدمت به مکتبش به کار گرفته و در جبهه علم و صنعت به مقابله با استکبار جهانی برخاسته بود.

شهادتنامه

روز شانزدهم آذر 1360، شهید مجتبائی در حالی که برای کار در کارگاه جهاد دانشگاهی از اتوبوس پیاده شده بود، صرفاً به دلیل ظاهر حزب اللهی اش مورد شناسایی یکی از واحدهای تروریستی منافقین قرار گرفت. تروریست ها که خود را مأموران کمیته معرفی می کردند، از او کارت شناسایی طلب می کنند و او با وجود آن که حدس زده بود که خطر در کمینش نشسته با افتخار کارت عضویت در جهاد دانشگاهی را ارائه می دهد و پس از چند لحطه به ضرب گلوله تروریست‌های منافق در خون پاک خود در می غلطد.

گزارش پزشکی قانونی علت شهادت سید عبدالرضا مجتبائی را چنین برشمرده است:

“در ناحیه گردن طرف راست سوراخ ریز به عرض نیم سانتی متر وجود داشت که اطراف آن را هاله سوختگی فرا گرفته بود. در طرف گردن سوراخ بزرگتری به عرض یک سانتیمتر وجود داشت. در سایر نقاط اثر گلوله دیده نشد. علت فوق اصابت گلوله به ناحیه گردن طرف راست و خروج آن از ناحیه گردن طرف چپ و آسیب عروق و احشاء گردن می باشد.”

خدمتگزاران جمهوری اسلامی و آنان که دل به اسلام سپرده اند، از بذل جان در این راه دریغ ندارند. چه در صحنه سازندگی و چه در صحنه شهادت با افتخار می ایستند و سر بلند به دیدار خالق شان می روند. شهید مجتبائی این چنین زیست و این چنین شهید شد. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

مزار شهید: بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 115، شماره  20

منافقین همگامان با استکبار جهانی

هر گامی که جمهوری اسلامی در جهت خودکفایی و استقلال اقتصادی بر می دارد، خاری است در چشم استکبار جهانی و ایادی داخلی آنها و هر جهادگری نیز که در این راه گام می نهد، دشمنی آنان را برانگیخته است. استکبار جهانی در مقابله با انقلاب اسلامی، از حربه‌های گوناگون سیاسی، نظامی، تبلیغاتی و اقتصادی استفاده کرده و می کند و در زمینه اقتصادی تمام کوشش خود را معطوف جلوگیری از استقلال و خودکفایی ایران نموده است که در سال‌های اخیر با تحریم و محاصره اقتصادی مشخص می باشد.

ایادی داخلی استکبار و بالاخص گروهک ضد انقلابی منافقین نیز در انطباق با منافع اربابان شان از بدو پیروزی انقلاب به عبث کوشیدند تا با خرابکاری و اغتشاش به همین هدف شوم دست پیدا کنند و به شهادت رساندن جهادگر متعهد، شهید عبدالرضا مجتبائی جزئی از این توطئه شوم می باشد.

منافقین وی را در حالی به شهادت رساندند که به خوبی می دانستند جرمی مگر تلاش برای زدودن همه آثار وابستگی به استکبار جهانی ندارد. اما همین “جرم “در قاموس وابستگان آمریکا گناهی نابخشودنی است. زیرا گسستن بندهای وابستگی به معنی گسستن بندهای حیات ننگین آنها و اربابان شان می باشد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
تاریخ : 1358/10/01
2
تاریخ : 1358/10/02
3
تاریخ : 1358/10/03
9
تاریخ : 1358/10/09
11
تاریخ : 1358/10/11
14
تاریخ : 1358/10/14
15
تاریخ : 1358/10/15
16
تاریخ : 1358/10/16
18
تاریخ : 1358/10/18
19
تاریخ : 1358/10/19
21
تاریخ : 1358/10/21
22
تاریخ : 1358/10/22
27
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان