مجاهدین خلق (منافقین) رضا شکرآبی را ترور کردند

Peiru3

عاملین ترور و اسناد جنایت

مهران اصدقی

نام مستعار: بهرام

فرمانده واحد تروریستی

مصطفی معدن پیشه

نام مستعار: رحمان

عضو واحد تروریستی

مجید مقدم

نام مستعار: منصور

عضو واحد تروریستی

....

نام مستعار: رضا

عضو واحد تروریستی

 

1.اعترافات مهران اصدقی فرمانده واحدهای تروریستی ویژه نظامی و یکی از عاملین این جنایت:

" ... افراد واحد تروریستی: مهران اصدقی، مصطفی معدن پیشه، مجید مقدم، رضا

تاریخ و ساعت انجام عملیات تروریستی: ساعت 30/7 صبح  20/10/60

مکان عملیات تروریستی: خیابان سهروردی، کوچه زهره

آدرس و کروکی:

(کروکی نحوه ترور)

شیوه عملیات تروریستی: افراد تروریست از داخل خرابه و با سد معبر در جلو ماشین سوژه با استفاده از محمل‌های لباس نیروی هوایی، لباس عملگی، آرم سازمان برنامه و بودجه، به ماشین سوژه حمله می‌کنند.

تدارکات عملیات تروریستی: ژ3، یوزی، بمب دستی، سلاح‌های کمری، نارنجک، 2 ماشین سرقتی، 1 ماشین عادی.

نتیجه عملیات تروریستی: شهادت دو تن از محافظین آقای محمد خامنه‌ای که یکی از آنها برادر رضا شرآبی نام دارد.

2. گزارش درونی منافقین درباره نحوه به شهادت رساندن برادر رضا شرآبی:

Peiru3 2

شهید رضا شکرآبی

شغل: عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سن: 21 سال

وضعیت تأهل: مجرد

محل شهادت: خیابان سهروردی، کوچه زهره

تاریخ شهادت: 60/10/20

زندگینامه

در آبان ماه 1339 در تهران چشم به جهان گشود، تحصیلات ابتدایی و متوسطه اش را با موفقیت به پایان رساند و سپس به کسب و کار پرداخت. نهضت توفنده مردم مسلمان ایران او را که شیفته اسلام بود به گرد شمع وجود خویش کشانید. در کلیه تظاهرات و راهپیمایی ها حضوری فعال داشت و از سخنان روحانیون معظم کسب فیض می‌نمود.

پس از پیروزی انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را جهت گذراندن خدمت سربازی برگزید و با شور و شوق فراوان در سال 1359 در امتحانات ورودی شرکت کرد و علاقه اش به این سپاه خدایی بدان حد بود که برای موفقیت در امتحانات فوق، نذر کرد. پس از پوشیدن لباس مقدس سربازی، دوره آموزش نظامی را با پشتکار فراوان گذارند و سپس جهت حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل عازم جبهه بازی دراز گردید و در آن منطقه ضمن مبارزه با کفار بعثی، رشادتی در خور تحسین را به نمایش گزارد.

پس از اتمام مأموریت به تهران بازگشت و در قسمت حفاظت سپاه پاسداران به ادامه خدمت مشغول شد و از همان زمان در کنار برخی دیگر از برادرانش به محافظت از مسئولین محترم نظام جمهوری اسلامی پرداخت. این زمان مصادق با کارزار شوم و سیاه تروریستی منافقین بود و وی نیز به خوبی می‌دانست که در انجام این وظیفه چه خطرهایی در کمین اوست.

بارها توسط منافقین کوردل به مرگ تهدید شد و چندین بار نیز هدف سوء قصد قرار گرفت، لیکن حتی یک قدم نیز به عقب برنداشت. در برابر این تهدیدات می‌گفت: “اگر با این تهدیدها من و امثال من سپاه را رها کنیم و روحانیون هم دست از موعظه بردارند، پس اسلام و انقلاب ما چه می‌شود ."

جوانی ساکت و خوشرو بود و مظلومیتی غریب در چهره اش موج می‌زد. دنیا در نظرش بسیار کوچک می‌نمود و حدیث “الدنیا مزرعة الاخره “را نصب العین خود نموده و این فرمایش حضرت علی (ع) را در اتاقش نصب کرده بود. خصم همه دشمنان اسلام بود و به ویژه منافقین این دشمنان ریاکار اسلام، منزجر بود و شعارهایی که علیه این گروهک ضدانقلابی بر دیوارهای نزدیک منزل شان نوشته بود، هنوز به یادگار باقی مانده اند.

Peiru3 1

شهادتنامه

قلب رضا با خدا و آرزویش شهادت بود و هر گاه خبر شهادت کسی را می‌شنید، با حالتی حاکی از غبطه می‌گفت: “خوشا به سعادتش ." صبح روز بیستم دی ماه 1360، رضا به همراه سایر برادرانش در معیت حجت الاسلام محمد خامنه‌ای از منزل ایشان به قصد مجلس شورای اسلامی خارج می‌شوند. منافقین تروریست که از مدتی قبل با پوشش‌های مختلف در کمین آنها نشسته بودند، اندکی پس از حرکت این عزیزان اتومبیل آنها را آماج رگبارهای خود می‌سازند و برگ دیگری بر کارنامه سیاه منافقین در خوش خدمتی به استکبار جهانی، می‌افزایند. رضا شکرآبی به همراه یکی دیگر از برادران همرزمش (شهید علی ولی پور گودرزی) در این حمله ناجوانمردانه به فیض عظیم شهادت نائل می‌گردند.

در گزارش پزشکی قانونی، علت مرگ شهید رضا شکرآبی چنین قید شده است:

" مردی است حدود 25 سال سن که جمجمه به کلی متلاشی شده و مغز بیرون ریخته است (سمت راست جمجمه) در سایر نقاط بدن آثار ... دید نشده. به شرح فوق در اثر اصابت گلوله به جمجمه، جمجمه متلاشی شده است که علت مرگ می‌باشد."

شهید شکرآبی به این کلام الهی مولای متقیان که “دنیا کشتزار آخرت است "، ایمان داشت و آنچنان زیست که به هنگام مرگ بهترین محصول مزرعه دنیا، شهادت نصیبش شد و با توشه‌ای پربار سفر پر شکوه آخرت را آغاز نمود. روانش شاد باد.

مزار شهید، بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 125، شماره 15 

Peiru3 3

مدافعان واقعی مردم

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، چکیده رأی و اراده مردم مسلمان ایران و قانونگذاران مجلس اسلامند و در سنگر مجلس از ثمرات خون شهیدان پاسداری می‌کنند و از همین رو آماج حملات گوناگون استکبار جهانی و ایادی داخلی آن بوده و هستند. منافقین این عاملین اجرای دسایس ابرقدرت‌های شرق و غرب، با این پندار واهی که نظام جمهوری اسلامی قائم به شخص بوده و با ترور مسئولان آن و منجمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ساقط خواهد شد، به جنایات متعددی در این زمینه دست زدند.

آنها در فاجعه 7 تیر، بسیاری از نمایندگان مجلس را به شهادت رسانده و یا مجروح ساختند و در جنایت دیگری به جان برخی دیگر از نمایندگان سوء قصد کردند، لیکن مجلس اسلام نه تنها تضعیف نشد، بلکه به برکت خون شهیدانش قوامی صد باره یافت.

پاسدار شهید رضا شکرآبی در یکی از این دسائس جان باخت و ره به رضوان گشود و با بذل جان این دسیسه را عقیم گذارد و نشان داد مردمی که با رأی خود نمایندگانش را انتخاب می‌کنند، آماده اند تا با زندگی خود از آنان همچون مردمک چشمان شان حفاظت نمایند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9046796&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید