مجاهدین خلق (منافقین) حجت‌الاسلام سیدعبدالکریم مخبر را ترور کردند

عاملین ترور و اسناد جنایت

رحیم خادم

نام مستعار: رحمت

فرمانده واحد تروریستی

رضا پور رضایی

نام مستعار:

عضو واحد تروریستی

مسعود شاه میرزا

نام مستعار:

عضو واحد تروریستی

1.اظهارات محمد مقدم مسئول و فرمانده واحدهای تروریستی ویژه در منطقه شرق تهران:

"... افراد واحد تروریستی: ( رضا مسعود) رحیم خادم

تاریخ عملیات: اواسط زمستان سال 60

مکان عملیات: در مقابل منزل آیت الله مخبر (مسئول کمیته منطقه)

شیوه عملیات: گشت موتوری همراه با 2 سلاح کمری و احتمالاً نارنجک بدون شناسایی قبلی، با توجه به این ک از طرف سازمان منافقین خط ترور روحانی در خیابان ها و... داده شده بود، این ترور توسط این فرد (مسعود) به طور اتفاقی صورت گرفته است.

نتیجه عملیات تروریستی: به شهادت رسیدن آیت الله مخبر "

(لازم به تذکر است که منافقین بدون شناسایی و به طور اتفاقی حجت الاسلام مخبر را به شهادت رسانده اند)

2. گزارش درونی گروهک تروریستی منافقین بعد از مشخص شدن هویت این شهید:

“28) اعدام انقلابی حجت الاسلام حاج سید عبدالکریم مخبر...

تاریخ: 29/9/1360

... سوابق جنایت‌های (!!) مخبر: سرپرست منطقه 13، رئیس کمیته امور صنفی، سرپرست جهاد سازندگی، سرپرست شورای روحانیت جنوب و... پس از شناسایی‌های (!!) لازم ساعت 45/10 یکی از افراد واحد به درب خانه مخبر مراجعه کرده و در حالی که در خانه مراسم عزاداری برقرار بوده و مرتب افراد به داخل خانه رفت و آمد می کردند در یک فرصت مناسب کلت خود را کشیده و گلوله ای آتشین در مغز مخبر... شلیک می کند. “

شهید حجت الاسلام سید عبدالکریم مخبر

شغل: سرپرست کمیته منطقه 13 تهران

سن: 55 سال

وضعیت تأهل: متأهل دارای 6 فرزند

تاریخ شهادت: 1360/9/25

زندگینامه

در سال 1305 در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. از همان اوان کودکی شیفته اسلام و تحصیل علوم دینی بود و در زمان اختناق رضاشاهی علیرغم ممنوعیت نوحه خوانی، کودکان هم سن و سال خود را جمع و مخفیانه مراسم مذهبی را اجرا می نمود. تحصیلات ابتدایی را در بروجرد و توأم با کار در کنار پدر گذراند و سپس با اشتیاقی فراوان وارد مدرسه عملیه بروجرد شد. وی قسمتی از درس و سطوح را در محضر اساتیدی چون حاج شیخ علی جواهری و آیت الله بهاءالدین حجتی تلمذ کرد و پس از مدتی برای سیراب کردن روح تشنه اش عازم شهر قیام و شهادت، قم، گردید و با تنگدستی به ادامه تحصیل علوم دینی پرداخت و از محضر اساتید بزرگی چون آیت الله حاج سید محمد تقی خوانساری و آیت الله بروجردی بهره ها گرفت.

او طلبه ای ساده بود و بارها در مضیقه مالی شدید قرار گرفت، به طوری که چند شبانه روز را بدون غذا سپری کرد. در سال 1327 به منظور خدمت گسترده تر به امت اسلام به تهران عزیمت نمود و در این شهر اقامت گزید. با ورود به تهران فعالیت‌های اجتماعی و مبارزاتی او ابعادی تازه یافت و وی پیوندی نزدیک با شهید نواب صفوی و فدائیان اسلام برقرار کرد. در خرداد 1342 به ندای امام امت لبیک گفت و از سازماندهان قیام خونبار 15 خرداد گردید.

در کنار این مبارزات او لحظه ای از فعالیت‌های مذهبی و اجتماعی غافل نمی شد و خدماتی که در این زمینه ها از او منشأ گرفته بسیارند. به همت و کوشش او بنای سه مسجد در نقاط مختلف تهران به نام‌های مسجد امام جعفر صادق (ع) و مسجد حضرت ابوالفضل (س) و مسجد فاطمیه گذاشته شد و مسجد اخیر مهمترین محل فعالیت وی بود. او در این مسجد از سال‌های 47 – 46 خدمات شایسته ای منجمله تشکیل گروه‌های فرهنگی خواهران و برادران، تشکیل کتابخانه، تأسیس صندوق قرض الحسنه، ایجاد بنگاه خیریه که حدود 700 خانوار را تحت پوشش داشت و تشکیل بخش کمک‌های پزشکی انجام داد.

در سال‌های شکوفایی انقلاب اسلامی در ارشاد و هدایت مردم نقش به سزایی داشت و در برگزاری راهپیمایی ها عامل مؤثر بود. پس از پیروزی انقلاب به سبب مدیریت عالی و دید وسیعش به سرپرستی ستاد 2 کمیته منطقه 13 منصوب شد و در این مسئولیت منشأ خدمات ارزنده ای گردید. بسیج مستضعفین و بسیج اقتصادی را در منطقه سازمان داد و پس از آغاز جنگ تحمیلی علاوه بر عزیمت به مناطق جنگی، هدایا و کمک‌های فراوانی را جهت ارسال به جبهه جمع آوری نمود و به مناطق جنگ زده ارسال داشت. عارفی شوریده و عاشقی وارسته بود و از سر عشق به اهل بیت عصمت و طهارت در دعای کمیل آنچنان می گریست که از حال طبیعی خارج می شد. دانمشندی عالی مقام و مصلحی نیکوکار بود و خدمات فراوانش هیچگاه فراموش نخواهد گشت.

شهادتنامه

همه ساله منزل شهید مخبر از دهم تا 28 صفر شاهد مراسم سوگواری سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) بود و شیفتگان کربلای حسینی را سیراب می کرد. روز بیست و پنجم آذر 1360 نیز طبق معمول هر ساله جمعیت عزاداران و سوگواران حسینی در منزل ایشان اجتماع نموده و مهیای برگزاری مراسم بودند. یکی از تروریست‌های منافق به بهانه ای شهید مخبر را که سرگرم پذیرایی از جمعیت عزادار بود را به سر کوچته می کشاند و با شلیک یک گلوله دست پلید خود را به خون پاک و مطهر او آغشته می کند و این عالم متقی در اربعین جد بزرگوارش در کنار خیمه حسینی به لقاء الله می پیوندد.

در گزارش پزشکی قانونی علت شهادت حجت الاسلام سید عبدالکریم مخبر چنین ذکر شده است:

“سوراخی در ناحیه پشت گوش راست بر روی استخوان گیجگاه به قطر 6 میلیمتر که محل ورود گلوله است. گلوله به سمت چپ رفته و پس از آسیب به مغز از طرف چپ سر خارج شده است. 2) سوراخ خروجی در ناحیه نرمه گوش راست به طور نامنظم به قطر 5/1×1 سانتیمتر است. با توجه به شرح فوق علت مرگ اصابت گلوله از راست به چپ و کمی از عقب به جلو می باشد. نوع اسلحه، کمری و فاصله تیراندازی کمتر از ده متر است.”

شهید مخبر پیش از این دو بار مورد سوء قصد عوامل گروهک ضد اسلامی منافقین قرار گرفته بود و هر بار به طور معجزه آسایی زنده مانده بود و مقدر بود که این عاشق کربلا در روزی به شهادت رسد که مصادف با اربعین جد بزرگوارش باشد تا عاشورایی دیگر در کربلای همیشه تاریخ بر پا دارد و خط سرخ شهادت پیروان حسین (ع) را تداوم بخشد.

مزار شهید: بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 119، شماره  10

روحانیت ستون محکم انقلاب

روحانیون ستون مستحکم انقلاب اسلامی اند. اینان بودند که با خروش بیدارگرانه شان سنگر مساجد را احیاء کردند و امت شهید پرور را به سوی واژگونی بساط ستمشاهی فرا خواندند و تحت رهبری سکاندار کشتی انقلاب، امام خمینی، جمهوری اسلامی را بنیان نهادند.

اینان بودند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی قدم به قدم از دستاوردهای آن حراست کردند و انحرافات غرب گرا و شرق گرا را منکوب ساختند و تداوم این نهضت الهی را تضمین نمودند و بالاخره امروز نیز اینان هستند که در همه سنگرها، از مساجد گرفته تا جبهه و مجلس حضوری سازنده دارند و پرچم ظفرمند اسلام را بر دوش می کشند.

استکبار جهانی و گروهک‌های جیره خوار آن به خوبی از نقش پر اهمیت روحانیت در انقلاب اسلامی آگاهند و لذا لبه تیز حملات شان همواره متوجه این پیام آوران حق و توحید بوده و کوشیده اند تا به هر قیمت که شده اینان را از صحنه خارج نمایند و ترور و کشتار صدها روحانی توسط ایادی استکبار جهانی، به خصوص گروهک منافقین، مؤید همین تلاش عبث می باشد.

لیکن آنچه این کوردلان نمی فهمند و هرگز نیز نخواهند فهمید، اینست که روحانیون به حکم مسئولیت خطیری که بر دوش دارند، شهادتین گویان پا به عرصه می گذارند و تا پای جان می ایستند، همانگونه که پس از ترور هر روحانی، روحانی دیگری جایش را پر رد و محراب خونین روحانیت خالی از عارفان شهادت طلب نگردید.

شهید مخبر حلقه ای دیگر از سلسله پر شکوه شهیدان روحانیت و سندی دیگر بر بطلان دعاوی ضد انقلاب بود و شهادتش نیز چون زندگی اش، خون دیگری در رگ‌های اسلام و انقلاب و آن را جلا و استحکام بخشید.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان