مجاهدین خلق (منافقین) جواد سبحانی را ترور کردند

عاملین ترور و اسناد جنایت

محمد حسین روشنایی

نام مستعار: بهرام

فرمانده واحد تروریستی

محسن عطاردی  

نام مستعار: بیژن

عضو واحد تروریستی

 

1.اعترافات محسن عطاردی، یکی از عاملین ترور شهید سبحانی درباره این جنایت:

" ... 3) رده: عضو تیم و راننده موتور ...

4) بخش یا قسمت فعالیت: شرق تهران    ساعت جنایت 30/9 صبح تاریخ خاطرم نیست، گویا اسفند.

....

6) افراد واحد: افراد عمل کننده سید محسن عطاردی راننده و بهرام مسئول ترور و مسئولین بالاتر ...

7)مکان جنایت: خیابان قزوین 16 متری امیری مغازه لوازم خانگی فروشی به نام شهید سبحانی

(کروکی محل ترور)

8) شیوه جنایت: موتور سوزوکی 100 قرمز رنگ ... شناسایی از قبل صورت گرفته بود، توسط مهدی گویا ... اما ما نیز در آن زمان برای راه فرار منطقه را شناسایی کردیم. تدارکات واحد یک کلت 45، یک سه راهی ...

9) نتیجه جنایت: منجر به شهادت وی گردید.

نام شهید: سبحانی     شغل: لوازم خانگی فروشی     سن: حدود 45 ساله "

  1. اعتراف گروهک منافقین در گزارشات درونی مبنی بر به شهادت رساندن برادر سبحانی:

" 1) اعدام انقلابی (!) جواد سبحانی عضو هیئت مدیره شرکت تعاونی ...

تاریخ: 1/11/60   نفرات: دو نفر .... محل: خ قزوین، 21 متری جی، مغازه لوازم خانگی

... واحد عملیاتی پس از شناسایی دقیق از محل کار او به نزدیکی مغازه ... فوق رسیده، فرمانده وارد مغازه می‌شود و دو گلوله به سمت او شلیک می‌کند ... “

شهید جواد سبحانی

شغل: فروشنده لوازم خانگی

سن: 46 سال

وضعیت تأهل: متأهل دارای 5 فرزند

محل شهادت: خیابان قزوین، 16 متری امیری

تاریخ شهادت: 1360/10/30

زندگینامه...

در سال 1314 در قریه سبحان از توابع دامغان دیده به جهان گشود. خداجو بود و از کودکی به مجالس مذهبی و مساجد قدم گذاشت و دوستان دوران کودکی اش به یاد دارند که در سن ده سالگی و در سرمای زمستان به هنگام سحر با چوب به یکی قوطی حلبی می‌کوبید تا اهالی محل را برای نماز صبح بیدار نماید. در اوان جوانی پدرش را از دست داد و مسئولیت سنگین خانواده بر عهده اش قرار گرفت. پس از فوت آیت الله بروجردی، مرجعیت حضرت امام خمینی را قبول نمود و تا آخر عمر مقلد صادق ایشان باقی ماند.

هم زمان با نهضت خونین 15 خرداد قدم به میدان مبارزه نهاد و بارها به محضر امام در قم شرفیاب شد و پس از دستگیری و تبعید ایشان چندین بار بازار تهران را به عنوان اعتراض به تعطیلی کشاند. در سال‌های سیاه اختناق پس از 15 خرداد، کماکان به مبارزه اش ادامه داد و با محافل مبارزاتی مسلمانان ارتباطی نزدیک برقرار نمود و به همین سبب نیز یک بار پس از ملاقات با شهید عراقی در زندان و به جرم دعا کردن به جان امام در تکایا، توسط ساواک دستگیر و زندانی گردید. عاشقانه در مجالس سخنرانی آیت الله شهید سعیدی شرکت می‌جست تا در آنجا نام امام را بشنود.

هم زمان با اوج گیری مجدد نهضت اسلامی، مبارزات علنی خود را از سر گرفت. در به حرکت در آوردن بازار سهم به سزایی داشت. اعلامیه‌های حضرت امام را مخفیانه تکثیر و جهت پخش در اختیار همرزمانش قرار می‌داد. پس از فرمان امام مبنی بر خورج سربازان از پادگان ها، سربازان فراری را پناه می‌داد و واجدین شرایط را به گروه‌های مبارز و مسلح مسلمان معرفی می‌کرد.

به دنبال پیروزی خون بر شمشیر بر فعالیت‌های مذهبی، سیاسی و اجتماعی اش افزود و منشأ خدمات فراوانی گشت. او که کاسبی مؤمن و متعهد بود به منظور قطع دست محتکران به فعالیت در کمیته امور صنفی امام پرداخت و به سمت دبیری اتحادیه فروشندگان مصنوعات نفت سوز و گازسوز و الکتریکی انتخاب گردید. به همت او مسجد فاطمه زهرا (س) تأسیس شد و او ضمن عضویت در شورای این مسجد، در ادامه فعالیت‌های عام المنفعه اش، ریاست انجمن خانه و مدرسه، مدرسه‌های کمیل و مدرس را نیز بر عهده گرفت.

پس از آغاز جنگ تحمیلی علاوه بر ارسال کمک‌های مردمی به جبهه‌های جنگ، در اسکان مهاجرین جنگ تحمیلی و دلجویی از آنها فعالیت‌های چشمگیری داشت و از بذل مال در این راه دریغ نداشت. مؤمنی وارسته و مسلمانی متعهد و مسئول بود و زندگی اش را وقت اسلام و رضای خدا نموده بود.

شهادتنامه...

شهید سبحانی به سبب خدمات فراوانش به اسلام و دشمنی با منافقین، خشم این مزدوران جنایتکار آمریکا را برانگیخته بود. منافقین در خدمت به استکبار جهانی یک بار با پرتاب بمب آتشزا مغازه شهید را به آتش کشاندند و یک بار نیز به قصد ترور او و خانواده اش به منزل مسکونی آنها حمله کردند که به فضل الهی ناکام ماندند.

عاقبت در روز 22 دی ماه، روزی که فردایش قرار بود شهید به همراه همکارانش به مناسبت میلاد مسعود بنی اکرم (ص) به خدمت امام شرفیاب شود، دو نفر از تروریست‌های منافق به مغازه شهید هجوم برده و وی را بیرحمانه به گلوله می‌بندند و شهید سبحانی پس از عمری عبادت و خدمت به اسلام، تسبیح گویان در خون پاک خویش در می‌غلطد.

پیکر مجروح او را به بیمارستان منتقل می‌کنند و تحت مراقبت‌های ویژه پژشکی قرار می‌گیرد، لیکن به سبب شدت جراحات معالجات مؤثر نمی افتد و او 8 روز بعد در تاریخ سی ام دی ماه 1360 به جوار حق می‌شتابد.

در گزارش پزشکی قانونی درباره علت شهادت برادر جواد سبحانی آمده است:

" به علت اصابت گلوله به شکم تحت عمل قرار گرفته است و کالبد شکافی آثار عمل جراحی روی دیافراگم و معده مشهود است ... در اثر خونریزی و آسیب داخلی شکم ناشی از اصابت گلوله فوت کرده است ."

پیکر پاک شهید سبحانی در میان اندوه امت مسلمان در مراسمی پرشکوه به خاک سپرده شد و لکه ننگ دیگری بر دامان آلوده منافقین بجا ماند تا بار دیگر حدیث مظلومیت امت مسلمان و اوج شقاوت دشمنان اسلام را بازگو نماید.

مزار شهید، بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 100، شماره 27

بازار پشتیبان انقلاب

بازاریان مسلمان و متعهد از جمله قشرهایی هستند که در طول نهضت اسلامی و پس از پیروزی انقلاب در خدمت آن بوده اند و بازار نیز همواره یکی از پایگاه‌های مستحکم انقلاب اسلامی به شمار رفته و می‌رود و به عنوان نبض اقتصاد کشور سهم مهمی در تحقق آرمان‌های مقدس انقلاب بر عهده داشته و دارند. پس تعجب آور نباید باشد که استکبار جهانی در مقابله با انقلاب اسلامی، بازاریان متعهد را نیز هدف حملات خود قرار دهد و جیره خواران ابرقدرت‌های شرق و غرب، که خود از مشتی سرمایه دار فراری و پناه برده به دامان استکبار جهانی حمایت می‌کنند، آنان را آماج گلوله‌های خود قرار دهند.

اما این کوردلان که با توسل به این قبیل جنایات هدفی مگر خارج ساختن بازاریان متعهد از صحنه و بازگرداندن چپاولگرانی که سابقاً جان و مال مستضعفان را به یغما می‌بردند، ندارند. نمی دانند که بازاریانی چون شهید سبحانی، در اوج اختناق رژیم ستمشاهی، صحنه را خالی نکردند و اکنون نیز تا پای جان آماده حراست از ثمرات خون هزاران شهید انقلاب اسلامی هستند و با شهادت در این راه نشان می‌دهند که به درستی “حبیب الله “می‌باشند.

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید