مجاهدین خلق (منافقین) ابوالقاسم عابدینی را ترور کردند

عاملین ترور و اسناد جنایت

رحیم خادم

نام مستعار: رحمت

فرمانده واحد تروریستی

ذات اله عنایتی

نام مستعار: ذبیح

عضو واحد تروریستی

1.اظهارات محمد مقدم مسئول و فرمانده واحد تروریستی ویژه در منطقه شرق تهران درباره ترور شهید ابوالقاسم عابدینی:

" ... مکان عملیات تروریستی: خاک سفید (تهرانپارس)

تاریخ عملیات تروریستی: 7/10/60 دوشنبه

افراد واحد تروریستی: رحیم خادم و احتمالاً افشین

شیوه عملیات تروریستی: این عملیات به شیوه گشت موتوری صورت گرفته است.

تدارکات: 1 موتور، 2 کلت، 2 نارنجک

نتیجه عملیات تروریستی: به شهادت رسانیدن یک فرد حزب اللهی به نام ابوالقاسم عابدینی (مغازه دار) افراد واحد تروریستی بعد از به شهادت رسانیدن شهید قاسم عابدینی مورد تعقیب یک یا دو نفر از افراد حزب الله قرار می‌گیرند که با شلیک گلوله به احتمال زیاد آنها را زخمی و یا به شهادت می‌رسانند.

2.اعتراف گروهک ضدانقلابی منافقین به این جنایت در گزارش‌های درونی

شهید ابوالقاسم عابدینی

شغل: راننده دادستانی انقلاب اسلامی تهران  

سن: 50 سال

وضعیت تأهل: متأهل دارای 6 فرزند

محل شهادت: تهرانپارس

تاریخ شهادت: 1360/10/7

زندگینامه

شهید ابوالقاسم عابدینی در سال 1310 در یکی از قصبات دماوند در خانواده‌ای مذهبی و متدین دیده به جهان گشود و در دامان خانواده‌ای محترم پرورش یافت .تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش تا کلاس چهارم طی کرد و پس از ازدواج به تهران عزیمت کرد. از نوجوانی با تعالیم عالیه اسلام آشنا گردید و عشق به اسلام در جانش ریشه‌ای عمیق گرفت و وی را به سوی مبارزات سیاسی – مذهبی سوق داد.

در سال‌های 42 – 1341 به هیئت‌های مؤتلفه اسلامی پیوست و بر فعالیت‌های مبارزاتی اش افزود. در این سال ها ضمن شرکت در جلسات مختلف هیئت و همچنین کسب فیض از سخنرانی‌های شهید مظلوم دکتر بهشتی، اقدام به پخش اعلامیه‌های حضرت امام خمینی می‌نمود و در قیام خونبار 15 خرداد نیز حضوری فعال و شایسته داشت.

پس از تبعید حضرت امام و دستگیری عده‌ای از اعضای فعال هیئت‌های مؤتلفه اسلامی، از فعالیت‌های علنی کاست و مخفیانه به مبارزه با رژیم ستمشاهی ادامه داد و در تدارک انقلاب اسلامی فعالیت نمود. هم زمان با اوج گیری مجدد نهضت اسلامی در صفوف مقدم انقلاب قرار گرت و با شرکت در راهپیمایی ها و تظاهرات به سهم خود در پیروزی انقلاب کوشید.

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در همه صحنه ها حضوری شایسته داشت و به عناوین مختلف از ثمرات خون شهیدان حراست می‌نمود. در سال 1360 در تداوم خدمت به انقلاب و مبارزه با ضدانقلاب داخلی و خارجی به قسمت موتوری دادستانی انقلاب اسلامی مستقر در اوین پیوست و در این مقام با وجود کهولت سن از هیچ تلاشی جهت پیشبرد اهداف اسلامی اش فرو نگذارد و منشأ خدمات شایسته و فراوانی گردید.

او که تجربه‌ای گرانقدر از سال ها مبارزه داشت با آگاهی تمام نسبت به ماهیت گروهک‌های ضدانقلابی وابسته به شرق و غرب، قدم در مبارزه‌ای نهاده بود که می‌دانست با شهادتش همراه خواهد بود، لیکن تعهدش به اسلام و پیرویش از حضرت امام قدرتمندتر از آن بود که سستی و خللی را در اراده مستحکمش راه دهد.

شهادتنامه

شهید عابدینی به سبب خدمات شایسته اش چه در محل زندگی و چه در محل کار زبانزد همه بود و همین امر باعث شد تا منافقین کوردل وی را شناسایی کرده و نقشه قتل او را بریزند. حوالی ساعت 5 بعدازظهر روز هفتم دی ماه 1360 دو نفر از تروریست‌های منافق به مغازه محل کار شهید وارد می‌شوند و در کمال بی رحمی وی را هدف گلوله قرار می‌دهند. صدای گلوله امت حزب الله را متوجه حادثه می‌کند و مردم به طرف مغازه هجوم می‌آورند. تروریست‌های مزدور که از حضور امت اسلام بیش از هر چیز وحشت داشتند، در پناه آتش گلوله از صحنه می‌گریزند و مردم با پیکر غرق در خون شهید بزرگوار دیگری روبری می‌شوند .

 پزشکی قانونی علت شهادت برادر عابدینی را به شرح زیر گزارش کرده است:

" آثار ضرب و جرح شامل اصابت گلوله به سمت راست گردن در فاصله 5 سانتیمتری زیر لوله ... با قطر تقریبی 7 میلیمتر با سائیدگی اطراف محل بدون سوختگی ... روی پوست (گلوله از فاصله شلیک شده است)، مسیر گلوله از راست به چپ و از پایین به بالا است و محل خروج با سوراخ نامنظم بزرگ در شقیقه چپ با خروج مغز .... دارد. به شرح فوق علت مرگ اصابت گلوله به جمجمه منجر به آسیب مغزی است ."

شهادت برای مردان خدا موهبتی عظیم و فیضی بزرگ است، شهادت است که همه درب‌های نگشوده را باز می‌کند و شهید را به رفیع ترین درجات علو انسانی می‌رساند. از این روست که پیروان راستین حق نه تنها از شهادت نمی گریزند، بلکه با آغوش باز به استقبالش می‌روند و برای در آغوش کشیدنش روز شماری می‌کنند. شهید عابدینی اینچنین بود و عاقبت نیز به مقامی دست یافت که شایسته اش بود، روانش شاد باد.

مزار شهید، بهشت زهرا، قطعه 24

بهای مبارزه با ضدانقلاب

دادستانی انقلاب اسلامی، نهادهای برخاسته و جوشیده از دل امت انقلابی است و عهده دار مبارزه با ضدانقلاب و به کیفر رساندن تروریست‌های جنایتکار می‌باشد. از همین روست که این نهاد نیز همچون سایر نهادهای انقلابی از بدو پیروزی انقلاب هدف حملات گوناگون استکبار جهانی و ضدانقلاب داخلی قرار داشته و تا کنون نیز شهیدان گمنام بسیاری را نثار بارور کردن درخت انقلاب اسلامی نموده است. شهید عابدینی یکی از این شهیدان بود.

او جان بر سر وظیفه‌ای نهاد که به حکم شرع و به ندای وجدان موظف به انجامش بود و با آگاهی برگزیده بود. منافقین در به شهادت رساندن او می‌پنداشتند که به قاطعیت دادستانی انقلاب در مبارزه علیه ضدانقلاب خللی وارد خواهند کرد، لیکن خون این شهید نیز همچون دیگر شهیدان اسلام یارانش را قدرتمندتر و اراده شان را در مبارزه تا نابودی همه تفاله‌های استکبار جهانی قوی تر گرداند. اگر بهای مبارزه با ضدانقلاب و حراست از اسلام این است، پس گلوله ها و تیغ ها را بگو ک ببارند، ما آماده ایم.

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید