مجاهدین‌خلق (منافقین) بهرام مهرنژاد را ترور کردند

عاملین ترور و اسناد جنایت:

مسعود خوشمرام

نام مستعار:

فرمانده واحد تروریستی

علیرضا مدنی

نام مستعار:

عضو واحد تروریستی

اظهارات حسین شیخ الحکماء فرمانده واحدهای تروریستی منافقین در منطقه شرق تهران درباره چگونگی ترور شهید بهرام مهرنژاد:

“افراد واحد تروریستی: مسعود خوشمرام، علیرضا مدنی

ساعت و تاریخ عملیات: اواخر مرداد م60 یا اوایل شهریور

مکان عملیات تروریستی: رسالت، خیابان سامان، امور تربیتی یا انجمن اسلامی دبیرستان که مورد شناسایی مسعود خوشمرام قرار گرفته بود.

شیوه عمیات تروریستی: واحد تروریستی در حین گشت زنی با مشاهده برادر فوق که مورد شناسایی مسعود خوشمرام (تروریست) قرار گرفته بود، به سمت وی شلیک و سپس متواری می شوند.

تدارکات عملیات تروریستی: ژ3، کلت، نارنجک، ماشین سرقتی

نتیجه عملیات تروریستی: شهید شدن آن برادر. اسم شهید: بهرام مهرنژاد، سن: 17ساله... “

نسل انقلاب و نسل ضد انقلاب

منافقین پس از پیروزی انقلاب اسلامی به منظور فریب جوانان و نوجوانان دانش آموز به دروغ خود را “نسل انقلاب “نامیدند و می پنداشتند با شعارهای ظاهر فریب خواهند توانست آینده سازان اسلام را به دام مرگبار نفاق بکشانند. حضور فعالانه دانش آموزان مؤمن و متعهد در مدارس این توطئه را عقیم گذارد و نقاب از چهره ضد انقلابی منافقین برکشید و ماهیت واقعی این دار و دسته را به عنوان “نسل ضد انقلاب “عیان ساخت.  دشمنی کینه توزانه منافقین با دانش آموزان حزب اللهی ریشه در این واقعیت دارد، در برابر آنان نسلی قد علم کرد که به راستی وارث انقلاب و خون شهیدان آن و پاسدار ثمرات آن است.

این نسل است که صفوف پایان ناپذیر بسیج را پر می کند و یا با بستن نارنجک به خود به زیر تانک‌های ارتش صدام می رود و حماسه می آفریند. خارج ساختن این نسل بالنده از صحنه انقلاب با توسل به ترور و آدمکشی پندار عبثی بیش نیست و نسلی که نمایندگانش حتی در اردوگاه‌های اسرای ایرانی در عراق نیز دست از مبارزه و مقاومت بر نمی دارد، نسلی نیست که پشت به صحنه اسلام نماید.

شهید بهرام مهرنژاد

شغل: محصل

سن: 17 سال  

وضعیت تأهل: مجرد

محل شهادت: نارمک، خیابان سامان

تاریخ شهادت: 1360/6/7

زندگینامه

در سال 1343 در خانواده ای متعهد دیده به جهان گشود. از همان طفولیت هوش و استعداد سرشار از خود بروز می داد و لذا در سن 5 سالگی در دبستان ثبت نام نمود و دوران دبستان و دبیرستان را تا کلاس سوم تجربی با نمراتی عالی پشت سر گذاشت. نوجوانی خوش اخلاق، مؤمن و شیفته اهل بیت عصمت و طهارت بود و در عزاداری حضرت سیدالشهداء از شدت گریه از خود بی خود می شد. او عبد صالح خدا و از منتظران واقعی حضرت ولی عصر (عج) بود و همواره به دوستانش توصیه می کرد که دعای فرج را بخوانند و نامه هایش نیز همه با سلام به حضرت مهدی (عج) شروع می شد.

در دوران اوج گیری نهضت اسلامی، علیرغم آن که فقط 12 سال داشت، در راهپیمایی ها فعالانه شرکت می کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، به منظور دیدار با امام امت با جمعی از دوستانش پیاده به قم مشرف شد. تعهد او به اسلام و شیفتگی اش نسبت به امام بزرگوار وی را در مقابل ضد انقلاب و به خصوص منافقین کوردل قرار داد و به عنوان یکی از عناصر فعال انجمن اسلامی دبیرستان دانشمند آماج حملات و ضرب و شتم متعدد آنان قرار گرفت، لیکن از پا نیفتاد.

او علاوه بر فعالیت در انجمن اسلامی، در بسیج منطقه پنج نیز ثبت نام کرده و از این راه نیز نقش خود را در پاسداری از انقلاب ایفا نمود. در تابستان 1360 برای مدتی به خدمت در جهاد سازندگی پرداخت و در روستاهای ماهشهر به یاری محرومین شتافت. او عاشق شهادت بود و به مادیات توجهی نداشت، پس از فاجعه 7 تیر و شهادت شکوهمند بهشتی و یارانش، دیگر آرام نداشت و در حالی که همواره با ذکر نام این شهیدان اشک در چشمانش حلقه می زد، بر مبارزه اش علیه ضد انقلاب افزود و خود را مهیای پرداخت بهای سرسپردگی به الله نمود.

شهادتنامه

در روز هفتم شهریور 1360، بهرام در حالی که از دوستانش جدا می شد به آنها گفت: “همین روزها خبر خوشی برایتان دارم.”تو گویی می دانست که مرگی سرخ را انتظار می کشد. در ساعت 11 صبح جنایتکاران منافق، که از او همچون سایر نوجوانان متعهد و پاکباخته کینه و نفرتی عمیق در دل داشتند، بهرام را در خیابان سامان غافلگیر کرده و با رگبار مسلسل پیکر پاکش را غرقه در خون ساختند و سپس برای نشان دادن عمق رذالت و شقاوت خویش و با خیال عبث خاموش کردن فریادهای “الله اکبر، خمینی رهبر “و “مرگ بر منافق “که همواره از بهرام شنیده بودند، گلویش را به گلوله بستند و این کبوتر سفید با پروازی خونین به سوی خدایش شتافت.

در گزارش پزشکی قانونی درباره علت شهادت بهرام مهرنژاد آمده است:

“جنازه متعلق به جوانی است حدود 17 سال سن که علائم خفگی و مسمومیت ظاهری ندارد. در معاینه علائم زیر مشخص شد: 1) سوراخی به قطر 6 میلیمتر در وسط بالای بازوی راست که سبب شکستگی استخوان بازوی راست شده و از قسمت میان آن خارج شده است، سوراخ خروجی به قطر 1× 5/1 سانتیمتر 2) سوراخ ورودی در سمت راست قفسه سینه به قطر 1 سانتیمتر که سوراخ خروجی در ناحیه کتف چپ وجود دارد به قطر 6×4 سانتیمتر. 3) سوراخ ورودی گلوله در سمت راست گردن که گلوله از سمت چپ گردن خارج و ضمیمه پرونده گردید. علت مرگ اصابت گلوله... “

آری بهرام از مدت ها قبل انتظار چنین معراج خونینی را می کشید و به پدرش می گفت: “منافقین مرا ترور خواهند کرد و عکس من را برای حجله ام نگه دارید.”و چه حجله باشکوهی است، حجله شهادت. او عاقبت به آرزوی بزرگ خود رسید و با شهادت خونبارش حماسه ای دیگر آفرید.

مزار شهید: بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 91، شماره 31

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید