سند دريافت وام رجوي از شوروي

«فرهاد الفت» عضو ارشد و باسابقه منافقين طي نامه‌اي به تاريخ 7ژانويه1986(18دي‌ماه1364) به کميته مرکزي حزب کمونيست شوروي تقاضاي بي‌سابقه‌اي را مطرح مي‌کند: تقاضاي سيصد ميليون دلار «وام» براي تأمين وسايل به قدرت رسيدن رجوي!

متن نامه فرهاد الفت به شرح زير است:

تقاضاي وام از کميته مرکزي حزب کمونيست اتحاد شوروي

رفقاي عزيز، محترماً: سازمان مجاهدين خلق ايران که يک مبارزه انقلابي و سراسري براي سرنگوني رژيم [آيت‌الله]خميني را رهبري مي‌کند و بر طبق اسناد ارائه شده [همراه‌نامه رجوي]، در گيرودار يک نبرد تمام عيار نظامي، سياسي، اجتماعي و تبليغاتي با رژيم مربوط است، براي نيل به اين هدف انقلابي و ضدامپرياليستي خود، که نهايتاً سازماندهي قيام مسلحانه مردمي را در چشم‌انداز دارد، در مجموع به مبلغي در حدود سيصد ميليون دلار، که ارزيابي کميته مرکزي آن است، نياز دارد.

بديهي است که بخش اعظم نيازهاي مالي سازمان ما از طريق کمک‌ها و منابع مردمي مجاهدين در داخل و مصادره از رژيم [آيت‌الله]خميني تأمين مي‌شود. اما به خاطر کمبودها، از رفقاي [کذا] کميته مرکزي حزب کمونيست اتحاد شوروي تقاضا مي‌کنيم هر ميزان از مبلغ فوق را که ميسر باشد (حتي يک‌سوم) به سازمان مجاهدين خلق ايران وام بدهند، که طبعاً تأثير جدي و فراموش‌ناپذير خود را در پيشبرد مبارزه انقلابي سراسري ايران خواهد داشت. شايان تذکر مي‌دانيم که چون نياز مبارزاتي ما به مبلغ فوق جدي است و در برنامه‌ريزي‌هاي استراتژيکي و تاکتيکي سازمان در سال 1986(1365) اهميت تعيين کننده و مبرم دارد، لذا خواهان تصويب هرچه سريع‌تر آن هستيم. سازمان مجاهدين خلق ايران بدين‌وسيله متعهد مي‌گردد که در هر شرايطي که در آينده پيش بيايد، وام مزبور را از سال 1988(1367) به بعد (ولو از محل کمک‌هاي مردمي خود) با تقسيط تأديه کند. با تشکر فرهاد الفت، عضو دفتر سياسي و نماينده سازمان مجاهدين خلق ايران. [امضا] 7ژانويه1986(17دي‌ماه 1364).

(منبع: نامه بايگاني حزب کمونيست اتحاد شوروي، شماره پرونده: 24/15/89)


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

«مکتب حاج قاسم» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان

در مکتب حاج قاسم عقلانیت حرف اول را می‌زند

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

دموکراسی به شیوۀ منافقین

توسط انتشارات انقلاب اسلامی

کتاب «خاتم سلیمانی» منتشر شد

متن کامل وصیت‌نامه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی؛

شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

خط نفوذ؛ هم استراتژی هم تاکتیک

دکتر لیلا نعمتی، بنیاد هابیلیان

جایگاه مبارزه با تروریسم در سیاست تقنینی ایران

بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان