تبار ترور (9)

« فصل سوم »

عمليات هاي تروريستي عليه مسئولان رده هاي مياني نظام و شهروندان عادي

بدون ترديد ، انجام عمليات هاي تروريستي عليه مسئولان و وابستگان به نظام جمهوري اسلامي در رده هاي مختلف در نهادها و دستگاه هاي مختلف (اعم از لشكري و كشوري) و شهروندان عادي و بي دفاع جمهوري اسلامي ، بيشترين حجم از فعاليت هاي نظامي سازمان مجاهدين خلق را به خود اختصاص داده است .

اين امر به دو دليل عمده رخ داده است : نخست در دسترس بودن مسئولان مياني و اعضاي سازمان ها ، نهادها و ارگان هاي دولتي و انقلابي به نسبت مسئولان رده بالاي نظام كه به دليل عدم برخورداري از حفاظت به آساني هدف تيم هاي ترور سازمان قرار مي گرفتند و ديگر انجام ترورهاي كور از سوي واحدهاي ترور سازمان قرار مي گرفتند .

انجام ترورهاي كور از سوي واحدهاي ترور سازمان كه به هدف زنده نگه داشتن نام سازمان و بزرگ نمايي آن و ايجاد رعب و وحشت در ميان مردم و علاقه مندان نظام جمهوري اسلامي صورت مي گرفت .

در اينگونه عمليات ها صرفاً هدف انجام ترور بود و اين كه قرباني ترور چه رده و يا شخصي باشد ، اهميت نداشت . از اين رو عمده ي قربانيان اين ترورهاي كور ، مردم عادي و شهروندان بي دفاع و رهگذران و يا صاحبان كسب و پيشه اي بودند كه صرفاً به دلايلي مانند نصب تصاوير حضرت امام خميني و يا ساير مسئولان نظام در مغازه و يا محل كسب خويش و يا حضور در اماكني مانند روبروي مسجد و يا پايگاه هاي بسيج ، سپاه ، كميته هاي انقلاب ، دادستاني و ... و يا به علت داشتن قيافه و ظاهر حزب اللهي هدف قرار مي گرفتند .

هر چند در ميان قربانيان موج ترورهاي كور منافقين مواردي وجود دارند كه حتي فاقد يكي از خصوصيات پيش گفته بوده و تنها به دليل افزايش آمار " سوختگان به خشم مجاهدين خلق " قرباني خشونت مجاهدين خلق شده اند .

در اين ميان نكته ي جالب توجه اين است كه سازمان بسياري از قربانيان خود را فقط در حد اسم و رسم مي شناخته و از اين رو در برخي اوقات ، مسئوليت و يا ارگان و نهاد محل خدمت قربانيان خويش را به غلط ذكر نموده است و جالب تر اين كه سازمان حتي نام و نشان برخي از قربانيان ترورهاي كور خود را نمي دانسته و در چنين مواقعي با تعابيري نظير : يكي از وابستگان رژيم و ... از قربانيان خود نام برده است .

1. نشريه ي مجاهد در صفحه ي 20 شماره ي 129 خود در توجيه هواداران و اعضاي سازمان براي انجام عمليات هاي كور ترور ، در مطلبي با عنوان « واضربوا منهم كل بنان ، سرانگشتان رژيم را در هر كجاي قطع كنيد » چنين آورده است :

" از جمله روش هاي رژيم ، استقرار جاسوس ها و خبرچين ها در كوچه و خيابان ها تحت پوشش هاي مختلف است تا به كسب اطلاعات و جمع آوري اخبار براي شناسايي و تعقيب مجاهدين بپردازند . وظيفه ي اصلي اين جاسوسان مزدور ، رديابي و كسب خبر در خصوص مجاهدين و پايگاه هاي آنها است و در صورت برخورد با چنين مواردي ، اطلاعات خود را در اختيار سپاه ، بسيج و كميته ها قرار مي دهند .

آنها براي عادي جلوه دادن حضورشان در محله ها ، اغلب از محمل ها و پوشش هاي كاري و شغلي استفاده مي كنند ، مثلاً با زدن دكه ي سيگار فروشي ، پهن كردن بساط و يا فروش ساير اجناس براي مدتي در يك خيابان يا محله مستقر مي شوند ، گاهي نيز بساط جاسوسي و خيانت خود را در يك مغازه اي اجاره اي و يا در دكان هاي افراد وابسته به رژيم پهن كرده و آنجا را تبديل به پايگاه هاي اطلاعاتي خود مي كنند .

عوامل سپاه و كميته ها ، معمولاً با اين عده در تماس بوده و در صورت لزوم پاسداران و كميته چي ها براي محاصره و يا حمله به يك پايگاه مجاهدين ، از مغازه ي آنها استفاده مي نمايند . اين سرپنجگان اختناق و خفقان عليرغم اين كه كوشش مي كنند شناخته نشوند ، به هيچ وجه از ديد رزمندگان مجاهد خلق مخفي نمانده و جزاي اعمال ننگين و كثيفشان را دير يا زود اما سخت و بي امان دريافت خواهند كرد " .

بر اين اساس سازمان بدون پرده پوشي ، موارد و نمونه هايي از ترور شهروندان بي دفاع و عادي ايراني را در ارگان خود ذكر كرده و از اين عمليات هاي تروريستي با عناويني مانند " اعدام انقلابي " و " آتش قهر خلق " ياد نموده است .

اين فصل به بازنمايي اين موارد اختصاص يافته كه بر اساس تاريخ انتشار نشريه ي مجاهد استخراج گرديده است . همانگونه كه در گذشته نيز اشاره شد ، تنها جنبه ي سنديت اطلاعات به دست آمده از نشريه ي مجاهد ، بر عهده گرفتن مسئوليت عمليات هاي تروريستي است و تعداد قربانيان ، مسئوليت آنان و نحوه ي ترور مورد استناد قرار نگرفته اند و مشخصات قربانيان بر اساس اطلاعيه ها و اخبار سازمان مجاهدين درج گرديده كه در برخي موارد ، مشخصات قربانيان ناقص بوده و يا حتي فاقد مشخصات بوده اند . (موارد نقص اطلاعات درون پرانتز آمده است )

 

الف) عمليات ترور ابوالفضل خوشرو ، ميوه فروش ، خيابان شكوفه ي تهران :

" واحد عملياتي مجاهد شهيد مرتضي دانش طي عملياتي با نام مجاهد شهيد حسين تحصيلي ، پس از شناسايي ابوالفضل خوشرو ، مزدور جاسوس كه تحت پوشش ميوه فروش در زمينه ي جمع آوري اطلاعات عليه مجاهدين فعاليت داشت ، وي را در پايگاه جاسوسي اش در خيابان شكوفه به دام انداخته و سپس با شليك چند گلوله به هلاكت مي رساند ". (تاريخ ترور معلوم نيست)

 

تبار ترور (8)


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

«مکتب حاج قاسم» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان

در مکتب حاج قاسم عقلانیت حرف اول را می‌زند

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

دموکراسی به شیوۀ منافقین

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

متن کامل وصیت‌نامه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی؛

شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

خط نفوذ؛ هم استراتژی هم تاکتیک

یک افسر ارشد اقلیم کردستان عراق

شهید سلیمانی در جنگ علیه داعش همراه ما بود

بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان