تبار ترور (4)

2. عمليات تروريستي منجر به شهادت آيت الله علي قدوسي :

 

شهيد آيت الله علي قدوسي ، متولد 1306 ، از شاگردان بارز حضرت امام خميني و آيت الله طالقاني و از جمله اساتيد تحول خواه و نوآور در حوزه ي علميه ي قم بود كه با تأسيس مدرسه ي شهيد حقاني به ياري شهيد بهشتي ، آيت الله جنتي و ... نقش مؤثري در تربيت طلاب انقلابي و آشنا به مسائل روز ايفا نمود .

ايشان پس از پيروزي انقلاب اسلامي با حكم حضرت امام ، به سمت دادستان كل انقلاب منصوب شد و در اين منصب با همراهي شهيد بهشتي (رئيس ديوان عالي كشور) به ساماندهي نظام قضايي پس از انقلاب و برخورد با نيروهاي برانداز و تروريست پرداخت .

آيت الله قدوسي سرانجام در 14/6/1360 بر اثر انفجار بمب كار گذاشته شده در دفتر كار ايشان در دادستاني انقلاب مركز ، به شهادت رسيد . نشريه مجاهد در شماره 236 ضمن پذيرش مسئوليت اين عمليات تروريستي چنين آورده است :

" در سال 1360 قدوسي جنايتكار در محل دادستاني انقلاب در چهارراه قصر توسط رزمندگان مجاهد خلق به سزاي جنايت خود رسيد ."

 

3.عمليات تروريستي منجر به شهادت آيت الله مدني :

 

شهيد آيت الله مدني ، متولد 1293 ، از جمله شاگردان مبرز حضرت امام و از چهره هاي درجه ي اول مبارزه در انقلاب اسلامي بود و هدايت مردم مسلمان تبريز ، همدان و خرم آباد را در طول سال هاي نهضت امام خميني بر عهده داشت .

ايشان پس از ترور شهيد قاضي طباطبايي (نخستين امام جمعه ي تبريز به دست گروه فرقان ، از سوي امام خميني به نمايندگي امام در آذربايجان شرقي و امامت جمعه ي تبريز برگزيده شد و سرانجام در روز جمعه 20/6/1360 پس از خاتمه نماز جمعه و قبل از اقامه ي نماز عصر ، توسط يكي از اعضاي سازمان به نام مجيد نيكو ترور شد و به شهادت رسيد .

نشريه ي مجاهد در چند شماره از جمله شماره ي 406 ضمن درج نام و مشخصات قاتل شهيد مدني عمليات تروريستي مذكور را به صورت زير شرح داده است :

" مجيد نيكو در روز جمعه 20 شهريور 1360 با اقدام به عمليات فدايي موفق شد مدني نماينده خميني در آذربايجان و همدان را به همراه 17 نفر از پاسداران و همراهانش به قتل برساند . اين عمليات ابتدا قرار بود كه در 13 شهريور اجرا شود ، اما بنا به دلايلي انجام شد و طرح يك هفته به تعويق افتاد .

روز جمعه 20/6/1360 مجيد توانست صفوف نماز جمعه و همراهان و پاسداران مدني را شكافته و كاملاً به او نزديك شده و دو دستش را به دور بدن مدني حلقه كند . ناگهان صداي انفجار نارنجك ها برخاست و با شهادت اين قهرمان مجاهد خلق ، مدني در دم به هلاكت رسيد و 17 نفر از پاسداران و حاضران نيز كشته شدند . "

 

تبار ترور (3)


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان