انقلاب ایدئولوژیک

در سال 1360 مسعود به پاریس گریخت. با تجمع دیگر اعضای رهبری مجاهدین خلق در فرانسه علاوه بر هدایت تیمهای ترور فعالیت سیاسی و تبلیغاتی این سازمان در اروپا گسترش یافت. اسناد و فیلمهای بدست آمده مسائل جالبی از ان سالهارا ثبت نموده است. عباس داوری گذارش فعالیت های سیاسی مجاهدین را در فرانسه چنین به سازمان اطلاعات و امنیت عراق منتقل می کند.

عباس داوری: مسئله دیگر اینکه سه روز پیش برادرمان مسعود با آقای میشل دول ملاقات داشته. ایشان الان نماینده است ولی یکی از گلیستهای مهم است که یک زمان نخست وزیر بوده است. یک زمانی وزیر امور خارجه بود و همینطور وزیر اقتصاد. ملاقات خوبی بود وایشان هم تصریح کرده بودند که رژیم خمینی استحاله نا پذیر نیست و تقریبا با تمام تحلیلهای برادر مسعود موافق بود.

گوینده: در ان ایام ژاک شیراک شهردار پاریس بوده است. مجاهدین خلق دست به دامن عراقی ها میشود تا شاید دعوت فرانسوی ها از مسعود برای جشنهای سالگرد انقلاب فرانسه بصورت کتبی و رسمی درآید.

داوری: مسئله دوم در رابطه با ژاک شیراک بود. برادرمون آقای ابریشم چی با معاون ایشان ملاقات کرده. از آنجایی که ایشان شهردار پاریس هستند و 14 ژوئیه معمولا جشنهایی میگیرند گویا قرار شده 14 ژوئیه برادر مسعود را برای جشنها دعوت کنند.

افسر امنیت و اطلاعات عراق: دعوت حذبی است یا دعوت ملی؟

داوری: دعوت از طرف شهرداری است. ما خواستمان این بود که این دعوت اولا از جانب شما پیگیری شود و بصورت کتبی در بیاید.

گوینده: در واقع هرچند مجاهدین خلق در فرانسه مستقراند ولی پشتیبان اصلی این سازمان حکومت بغداد است. رژیم صدام به دلیل داشتن روابط بسیار صمیمی باغرب در آن سالها نسبت به تقویت رابطه مجاهدین با اروپا و امریکا علاقه بسیاری نشان میدهد. مجاهدین نیز با حرص و طمع شیفته این روابط اند. در یکی از جلسات سال 1364 مجاهدین از عراقی ها در خواست بسیار جالببی دارند. این سازمان مدعی مبارزات ضد امپریالیستی در گذشته میباشد. آنها آرزو دارند در سفر حسنی مبارک در امریکا مجاهدین خلق به مقامات کاخ سفید معرفی شود. عباس داوری بسیار ملتمسانه در این خصوص صحبت میکند. عراقی ها قبلا به مجاهدین تذکر داده بوده اند که نام خلیج فارس باید بصورت جعلی آن مورد استفاده قرار گیرد عباس داوری این تذکر را همیشه رعایت کرده است از جمله در این جلسه:

داوری: اولین مسئله در مورد سفر آقای حسنی مبارک به امریکا است که نیاز به صحبت نداره چون قبلا در این زمینه مفصلا صحبت کرده بودیم.خواست ما از شما این بود که در این مسافرت تا آنجا که مقدور هست آقای حسنی مبارک ما را به امریکایی ها معرفی کنند.مخصوصا الان در خلیج هم قطب بندی داره میشه و ما باید سیاستهای خودمون را فعال تر کنیم.

گوینده: گذارش دیدار مسعود رجوی از سنای فرانسه در اتاق جنگ بغداد بصورت کتبی و شفاهی چنین به عراقی ها تقدیم میشود. عراقی ها نیز توصیه هایی دارند.

داوری: ضمنا حدود 10 روز پیش برادر مسعود به سنای فرانسه رفته بود و با سناتورها صحبت کرده بود.

افسر سازمان اطلاعات عراق: چندین مرتبه از شما سوال کرده بودیم اگر اطلاعات دقیقی از این موضوع دارید در اختیار ما قرار دهید و آنهم در خصوص افزایش چندین فروند هلی کوپتر به ناوگان هوایی جنگی ایران.اطلاعاتی که از منبع خودمان داریم حاکی از آن است که ایران اخیرا 30 فروند هلی کوپتر به طور غیر مستقیم خریداری نموده است.

داوری: ما داریم در این زمینه تحقیق می کنیم ولی تا اکنون هیچ نشانه ای از این هلی کوپتر ها بدستمان نرسیده.

گوینده: در این جلسه عباس داوری خبر بمباران منطقه گیشا را در تهران با آب و تاب به عراقی ها میدهد. به نظر می رسد تشویق عراقی ها توسط مجاهدین خلق در ادامه موشک باران تهران و دیگر شهرها کاملا موثر بوده است.

داوری: در تهران مخصوصا بمباران گیشا فکر می کنم برای اولین بار راکت نبود و بمباران بود و تلفات خیلی زیادی داشت. تا انجا که ما اطلاع داریم بیش از 200 نفر در این حمله کشته شدند.

گوینده: اسناد نشان می دهد به رغم رهبری مجاهدین خلق در فرانسه کلیه امور پشتیبانی سیاسی، مالی و تبلیغاتی سازمان از بغداد سازماندهی و هدایت میشده.عباس داوری از خواسته های همیشگی مجاهدین از صدام صحبت می کند.

داوری: یک نکته ای هم که از دفتر برادر مسعود میگفتند راجع به آگهی بود که شما در لوموند فرانسه چاپ کردید عین واقعیت است. و میگفتند از لحاظ سیاسی خیلی خوب است منتها نکته ای را که تاکید می کردند و گفتند به دوستان عراقیمان یاداوری کنید این بود که اگر این قطع نامه به اصطلاح جنبه های عراقی یعنی عراقیزه نمی شد خیلی برد بین المللی داشت. مطالب دیگر ما در مورد همون طلب ها و خواسته هایی است که همیشه ما از شما داریم. امروز همانطور که میدانید هشتم ژوئن است و پاسخی در مورد مسئله مالی هنوز به ما نداده اید.

افسر سازمان: جواب بهتون بدهم ؟ این مسئله ای است که دیگه روی آن نباید بحث کرد. توافق شده و اوامر به شکل ویژه به بانک مرکزی داده شده 27 میلیون دلار به شما خواهیم داد به شکل زیر:

7 میلیون دلار الان به شما میدهم – در اول یول (مهر ) 7 میلیون دلار – در دوم تشرین ثانی (آذر ) 7 میلیون دلار – در اول شباط 86 (اسفند 65 ) 6 میلیون دلار و مازاد آن 10 میلیون دینار عراقی است که به اندازه معادل آن از اول برج هر ماه یک میلیو دیتار پرداخت میشود.

گوینده: نمایندگان مجاهدین در خواست مدت کمتر در ژرداخت پول دارند.افسر امنیت خطاب به احمد افشار با نام مستعار مصطفی سخنی تاریخی میگوید که حاکی از جایگاه ممتاز مجاهدین در استراژدی رژیم صدام است.

افسر سازمان: از 11/6/1985 (1364) تا 1/6/1986 (1365) عذر می خواهم برای اینکه اگر میشد هر ماه 27 میلیون دلار میدادیم. به قول آقای دکتر ما این مبلغ را از گوشتمان بریدیم و به شما دادیم.

داوری: ما پیشنهاد کرده بودیم 5 میلیون اینجا بگیریم. چگونه تحویل میدهید؟

افسر سازمان: اینها 5 میلیون دلار را اینجا میخواهند و 2میلیون دلار را میخواهند خارج از کشور تحویل بگیرند.

داوری: نه ما ترتیب پرداخت پول را اینگونه میخواهیم: 1 میلیون را اینجا و 6 میلیو را خارج. شما چگونه پول را در خارج برای ما واریز میکنید ؟از طریق بانک مرکزیتون میدهید ؟

افسر سازمان: به شماره حسابتون واریز میشه. نه هر طور که خواستید.

ابراهیم خدابنده: (از مسئولین سابق روابط بین الملل مجاهدین در انگلستان و در تردد مستمر با عراق )

انقلاب ایدئولوژیک از یک داستان طلاق و ازدواج شروع شد.

گوینده: در انقلاب (ازدواج) یک نفر احساسات بیشتری نشان میدهد. او در صدر کف زنان است. مهدی ابریشم چی همسر قبلی مریم عضدانلو

کریم حقی: ابریشم چی از کسانی است که در بیشتر جنایات مجاهدین و یار غار مسعود رجوی بوده. مسعود در مقابل طلاق دادن مریم توسط ابریشم چی خواهر 17 ساله موسی خیابانی (لعیا) را به ابریشم چی بخشید. انها بیش از بیست سال اختلاف سنی داشتند.

خدابنده: اینها حواشی مطلب است مریم و مهدی بدون هیچ اختلافی بنا به دستور و مصلحت سازمان از هم جدا میشوند.و پیشاپیش مریم کاندید ازدواج با مسعود بود.

پرویز آقا رخ: 0عضو 20 ساله مجاهدین) مسعود در سال 1364 با انفلاب ایدئولوژیک گفت با این کار یا در اوج اوج هستم یا در ذلالت ذلالت. یا حقیرم که همسر همرزمم را بدزدم یا در اوج اوج هستم.

نشریه سازمان مجاهدین 6 تیر 64 ش 253 قسمتی از حرفهای مسعود در مراسم انقلاب ایدئولوژیک:

یا باید در چاه ظلمت فنا شوم و مردم ایران از شر من و سازمانم رها شوند یا باید تمام عیار به نصرتم برخیزید. شاخص این تولد مهدی و مریم هستند. که طاق جدیدی از فنا را بنا کردند. یک روز گفتم که جای ایگشتری های مطلقه انها در آرم سازمان است.

علیرضا بحری:(عضو سابق سازمان ) کسی که همسر رفیق خود را بگیرد خیلس پست است.

روناک دشتی: رجوی 3 زن داشته: 1 اشرف که مرده 2 فیروزه دختر بنی صدرکه بخاطر سیاست مملکت بوده که محکمتر شود 3 مریم عضدانلو

مریم رجوی: از آن روز که مسعود را شناختم یک میلشسیا بیش نبودم. آرزویم بود که از جلوی مسعود روزی رژه بروم.

آرشیو بدست آمده - مسعود رجوی: قبلا بحث کردیم که مریم کیه. به زبان فنی ضد فردیت و ضد جنسیت.

قرار نبود کسی بگه که راستی هر کسی نماز نخونه دیگه مجاهد نیست، این مال سال 52 است. باید پا به پای این تغیرات ما هم تغییر کنیم و گرنه شکست خواهیم خورد.

فهیمه اروانی انقلاب را تشریح می کند: ببینید وقتی وارد میشی فکر میکنی داستان انقلاب خیلی سخته، خیلی عظیمه ،آخه مگه ایدئولوژی عوض کردن کار یک روز دو روزه. بله اگه به خودمون باشه نمی تونیم. ولی ببینید یکی این راه را طی کرده ،کوبیده و شاخص گذاری کرده ،ما فقط کافیه قدم بذاریم.

ابراهیم خدابنده: چرا مریم انتخاب شد ؟ مریم مثل همه یک قربانی بیش نبود ولی بیشتر در دستگاه رجوی حل شده بود و فردی بود که مسعود فکر میکرد از همه بهتر میتونه این نقش رو برایش ایفا کند.

مرجان ملک سید آبادی: (عضو سابق مجاهدین و عضو تیم ترور) مریم یک مسعود دیگه بود. تمام طرز تفکرش همانطور عین مسعود بود.

مسعود رجوی: برای این مبارزه باید سلاح های جدید به میدان بیاید و همه با آن سازگار شوید.

مرضیه قرصی: (عضو 10 ساله مجاهدین) میگفتند کسب رهایی است. خونتون واسه مسعود و نفستون واسه مریم. یعنی شما مال خودتون نیستید مال آن دو هستید.

خدابنده: انقلاب ایدئولوژیک میتونه فرد را روبری آرمانی که روزی بخاطرش وارد سازمان شده قرار بده بدون اینکه آگاه بشه از این مسئله کاملا بی دفاع فرد به لحاظ روانی کاملا بی دفاع است در مقابل هر چیز.

گوینده: 4 سال بعد از انقلاب و ازدواج مریم توسط همسرش مسعود نفر اول سازمان معرفی می شود.

عراق پادگان اشرف 26 مهر 1368 (سخنرانی مسعود )

مسعود: در پنجمین سال این تحول عظیم عقیدتی که سر سلسله تمامی توانایی ها و دارایی ها و ارزش های ما در سالهای اخیر به عنوان راهبر عقیدتی مجاهدین و نخستین مسئول انقلاب ایران در منتهی خوشبختی، شعف و افتخار انقلابی و توحیدی خواهر مجاهد مریم رجوی را به عنوان مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران معرفی می کنم.

خدابنده: انفلاب ایدئولوژیک در واقع یک پروژه شستشوی مغزی بود. به لحاظ روانی افراد را در شرایطی قرار بدهند که هر چیز را بپذیرد و رهبر سازمان هر کاری میکنه توسط اعضا راحت پذیرفته میشود بدون اینکه قدرت نشون دادن عکس العمل داشته باشد.

گوینده: انقلاب ایدئولوژیک همچنان ادامه دارد. این ماجرا در 6 شهریور 1372 بلاهت و لودگی میرسد.

عراق – پادگان نظامی سال 1372 – تعیین مریم رجوی به عنوان رئیس جمهور ایران زمین

سخنرانی مسعود: مصوبه ما الزاام آور است انتخابی هم کردیم. مریم

مریم: من چون دستور و ابلاغ شماست و کمتر از شما میدانم می پذیرم و نه نمی گویم.

گوینده: این خانم که خود و دخترش را از 21 سال قبل اسیر بولهوسی مسعود ساخت سالهاست در توهم و عدم تعادل روانی به سر میبرد.

روزی از داخل ارتش صدام فرمان آتش علیه خاک و ملت ایران صادر میکرد و روزگاری بس طولانی دچار وهم و خیال است و فکر میکند رئیس جمهور ایران است.

13 سال از این ماجرای مضحک میگذرد. بعد از سقوط صدام نیز به کلکسیون رؤسای جمهوری خیالی در حوزه پاریس منتقل شده. قرار است مسعود تمام قله های تقدیس عالم خلقت را فتح کند.

سخنرانی مسعود: تحت چتر ایدئولوژیکی توحید پیامبر و ائمه اطهار (ع) امروز کوثر شما در مریم متجلی است که توانست پاسخ مثبت به مسئله وجود و لاوجود را محقق کنه

خدابنده: این طور جا انداخته اند که افرادی که مریض بودند بر اساس انقلاب خوب شدند. افراد را به باور می رساندند و تلقین می کرد.

مرجان ملک سید آبادی: حضرت زهرا (س) را که سیده النساء العالمین میگن کجا مانند اون میگشت تجملاتی و بزک کرده. وقتی اون بشه الگو معلوم است چی در میاد.

محسن هاشمی:(عضو 20 ساله ) می گفت من اگه قرار بشه برای رسیدن به حکومت خودم مریم را هم بفروشم این کار را میکنم. در نشست های داخلی می گفت یا این را هم معامله می کنم.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

«مکتب حاج قاسم» در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام‌والمسلمین پناهیان

در مکتب حاج قاسم عقلانیت حرف اول را می‌زند

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

دموکراسی به شیوۀ منافقین

دبیرکل حزب سوسیالیست دموکرات کردستان

تا ۲۰ سال آینده کسی مثل حاج قاسم نمی‌آید

متن کامل وصیت‌نامه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی؛

شهدا را در چشم، دل و زبان خود بزرگ ببینید

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

خط نفوذ؛ هم استراتژی هم تاکتیک

یک افسر ارشد اقلیم کردستان عراق

شهید سلیمانی در جنگ علیه داعش همراه ما بود

بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان