13آبان به روایت اسناد

ارومیه: در ساعت ۱۳:۳۰ در خیابان امام‌خمینی ارومیه، ۱ اتوبوس شرکت واحد به وسیلۀ بمب منفجر شد. در این انفجار، ۱۷ نفر به طرز فجیعی به شهادت رسیدند و ۵ نفر زخمی شدند که ۴ نفر سرپایی مداوا شدند و ۱ نفر که جراحات زیادی به صورتش وارد آمده بود، در بیمارستان شیر و خورشید این شهر بستری شد. ۲ نفر در این خصوص دستگیر شدند. متعاقب این حادثه، مردم به مقر چریک‌های فدایی خلق هجوم بردند.

جمهوری اسلامی، ۱۴آبان۱۳۵۸، ص۵؛ اطلاعات، ۱۴آبان۱۳۵۸، ص۳؛ مجاهدت‌های خاموش، ج۴، ص۲۰۵؛ کیهان، ۱۴آبان۱۳۵۸، ص۱۱؛ انقلاب اسلامی، ۱۳آبان۱۳۵۸، ص۲.
سردشت: درگیری‌ها در سردشت به‌شدت ادامه دارد. بیش از ۱۰۰۰ نفر مسلح از گروه‌های مختلف چپی به پادگان سردشت حمله کردند. آنان قصد داشتند با سپر قراردادن مردم، به ارتش هجوم ببرند. سرانجام مهاجمان با تلفات زیاد عقب‌نشینی کردند؛ اما دوباره حدود ساعت ۲۲ یا ۲۳ با آرپی‌جی۷ و خمپاره به شهر حمله کردند که با مقاومت ارتش، مهاجمان مجبور به عقب‌نشینی شدند. همچنین تا ساعت ۱۶، ۱۸جسد شهدای درگیری‌های سردشت که درجه‌دار و سرباز بودند، به همراه ۱۲ مجروح این درگیری‌ها به تهران منتقل شد. ۷ مجروح این حادثه نیز به کرمانشاه منتقل شدند.

جمهوری اسلامی، ۱۵آبان۱۳۵۸، ص۴؛ اطلاعات، ۱۴آبان۱۳۵۸، ص۳؛ مجاهدت‌های خاموش، ج۴، ص۱۸۱؛ کیهان، ۱۵آبان۱۳۵۸، ص۱ و ۱۹آبان۱۳۵۸، ص۱.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان