آرمان واهی(13)

منافقین و سازمان های بین المللی ( اتحادیه اروپا _ صلیب سرخ)


اتحادیه اروپایی پس از مشاهده انبوهی از شواهد و مدارک علیه منافقین و عملکرد آنان نسبت به اعضای خود ، این سازمان و زیر شاخه های آن را نیز در ذیل گروه های تروریستی قرار داد .

در تاریخ 12/2/1381 ( 2 ماه می 2005) اسامی 36 نفر و 23 گروه و زیر مجموعه های آنان به عنوان لیست جدید گروه ها و افراد مظنون به اعمال تروریستی جهت اضافه شدن به لیست فشرده قبلی در 2 سپتامبر 2001 اعلام شد .

در این لیست نام سازمان مجاهدین خلق (MEK MKO) و زیر مجموعه های آن شامل ارتش آزادیبخش ملی ایران ( NLA شاخه نظامی MEK) مجاهدین خلق ایران (PMOI) ، شورای ملی مقاومت (NCR) و انجمن داشنجویان مسلمان به طور رسمی از سوی اتحادیه اروپایی به عنوان گروه های تروریستی به مفهوم مسدود کردن دارایی ها و اموال این سازمان ها و اشخاص مرتبط با آنها می باشد . (1)

اندکی بعد کشور انگلیس نیز علیرغم حمایت بعضی از نمایندگان مجلسین این کشور از این گروهک ، تحت فشار افکار عمومی به اقدام علیه اعضای این گروهک پرداخت . یک روزنامه چاپ انگلیس در همین زمان نوشت که پلیس ضد تروریست این کشور در اقدامی نسبتاً پنهان بخشی از اموال متعلق به گروهک تروریستی منافقین را مصادره کرده است . (2)

روزنامه فایننشال تایمز چاپ لندن نیز تأکید کرد که این عملیات پیرو درخواست بارونس نیکلسون عضو لیبرال دموکرات پارلمان اروپا صورت گرفت که از دولت انگلیس خواسته بود در مورد فعالان گروهک منافقین که اقدام به راهپیمایی کرده و نوشته های خود را به عنوان تبلیغ توزیع می کنند ، واکنش نشان دهد ، در انگلیس بر اساس قانون ضد تروریسم مصوب سال 2000 به عنوان یک گروهک تروریستی قلمداد می شود . (3)

با افشا شدن ماهیت سازمان و تفکرات حاکم بر آن به ویژه پس از آن که تعدادی از افراد بریده از سازمان به اروپا رفته و در آنجا جنایات منافقین را آشکار کردند ، توجه سازمان های حقوق بشر بین المللی به سرنوشت انسان هایی که در اردوگاه های وحشتناک منافقین در عراق به سر می بردند ، جلب شد .

سازمان صلیب سرخ جهانی یکی از نخستین سازمان های بین المللی بود که درصدد برآمد از اوضاع افراد منافق حاضر در عراق و چگونگی معیشت آنان کسب اطلاع نمایند ، پیرو این منظور سازمان صلیب سرخ جهانی از گروهک منافقین درخواست نمود تا نام و مشخصات ایرانیان حاضر در عراق که گروهک آنان را نیروهای تحت امر خود می داند ، را برای مشخص شدن وضعیت آنان در اسرع وقت اعلام کند .

البته منافقین با خودداری از دادن پاسخ و کارشکنی در مسیر این درخواست با کارشناسان صلیب سرخ همکاری ننمودند ، دلایل آن نیز واضح بود در صورت تهیه گزارش از داخل اردوگاه های سازمان و انتشار آن در سطح بین المللی همگان به شرایط بد مادی و معنوی حاکم بر اردوگاه های منافقین در عراق آگاه می شدند و برای سازمان پس از آن همه تبلیغ به منظور جذب نیرو و ادعاهای دروغ مبنی بر وضعیت عالی اردگاه های خود در عراق ، آبرویی نمی ماند و در این صورت رسوایی شدیدی دامنگیر منافقین می شد .

از طرفی دیگر ورود این بازرسان از لحاظ تأثیرات روحی و روانی بر اعضای محصور و درمانده منافقین می توانست برای این سازمان خطرناک باشد ، شاید در این صورت تعداد زیادی از این اعضا که سال ها در حصار اردوگاه ها و پایگاه های نظامی منافقین به اجبار نگاه داشته و از تحولات دنیا بی خبر بودند ، از این بازرسان درخواست آزادی و یا پناهندگی به کشوری دیگر می کردند .

همچنین افراد بریده از سازمان که در زندان اردوگاه ها قرار داشتند نیز شاید مطالبی از رفتار دهشتناک سران منافق در تخلیه فکری و استثمار جسمی و روحی اعضا در اختیار صلیب سرخ جهانی می گذاشتند .

هر چند گوشه هایی از تفکر و رفتار سازمان خیلی پیش از اینها برای کشورهای غربی آشکار شده بود ، ولی جای سؤال و ابهام اینجاست که چرا الان (2 _ 1381) سازمان های مدافع حقوق بشر و دولت های اروپایی در برابر جنایات منافقین واکنش نشان دادند ؟!!

از ابتدای انقلاب ترورها و جنایات سازمان منافقین علیه جمهوری اسلامی ایران وجود داشته ، ولی هیچ کشور غربی آن را محکوم نکرد و علیه آن موضع نگرفت . بنابراین این بار نیز باید مراقب و هوشیار بود و گول این همه تبلیغات کشورهای غربی را علیه تروریسم به ویژه سازمان منافقین را نخورده کما این که دیدیم پس از مدتی هیاهو پیرامون دستگیری مریم رجوی در پاریس و محکوک کردن پشت سر هم از جانب کشورهای اروپایی ، توسط مقامات کشور فرانسه آزاد شد .

البته دولت فرانسه برای این که از قبح این عمل بکاهد و در ضمن عوام فریبی نیز کرده باشد ، طی بیانیه ای عنوان کرد که : " آزادی مریم رجوی مشروط می باشد و تا کامل شدن اسناد اتهامات وی به صورت موقت آزاد است و البته این نشانه تبرئه او نیست ."

دومینیک پرین وزیر دادگستری فرانسه پس از آزادی مریم رجوی و همراهان وی گفت : " هنوز هیچ حکمی در خصوص ماهیت اتهام های مجاهدین خلق (منافقین) صادر نشده است و رأی دادگاه تجدید نظر پاریس در خصوص آزادی مشروطه مریم رجوی و ده عضو دیگر این گروه در مورد ماهیت اتهام های این افراد نبوده است ،؛ این افراد با ضمانت و وثیقه برای ادامه بازپرسی و تحقیقات به طور مشروط می توانند آزاد باشند " . (4)

چه اتهامی سنگین تر از این که اعضای این گروهک به دستور رهبران خود بهترین مردم این سرزمین را به خاک و خون کشیدند ، چه جرمی بالاتر از این که هزاران جوان را در ابتدای انقلاب گمراه کرده و آواره نمودند

آیا هدف قرار دادن نقاط مختلف شهرهای ایران با خمپاره نمی تواند جرم باشد ؟ آیا افتخار سازمان به ترور بعضی شخصیت ها و اعتراف صریح به آن ، یک عمل تروریستی نیست ؟! یا شاید فقط مردم آمریکا و اروپا هستند که نباید هدف حملات تروریستی قرار بگیرند و مردم مسلمان خاورمیانه از چنین حقی برخوردار نیستند و جان آنها ارزشی ندارد ؟! البته شاید هم توطئه و هدفی را از این نوع رفتار دوگانه دنبال می کنند .

-----------------------------------------------

1. روزنامه ابرار 15/2/1381

2. روزنامه ایران 6/5/1382

3. روزنامه ایران 6/5/1382

4. روزنامه همشهری 12/4/1382


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

جدیدترین مطالب

اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان