اخراج منافقین در پنج مرحله صورت می گیرد

حتی اگر یک فرد خارجی و تحت پیگرد قضایی در عراق حاضر باشد، نمی تواند از بازجویی ها و تحقیقات بگریزد زیرا تا زمان حضور در عراق تحت سلطه دستگاه قضایی عراق خواهد بود. بر همین اساس هر یک از اعضای منافقین که مرتکب خلاف یا جنایتی شده باشد متحمل تبعات قانونی جرائمش خواهد بود

Images

نایب رئیس شورای استان دیالی عراق گفت: طبق توافقنامه صورت گرفته با سازمان ملل و اشراف دفتر نخست وزیری و شورای استان دیالی، اخراج منافقین و رفتن آنها به کمپ الحریه (لیبرتی) مرحله بندی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، سید صادق الحسینی نایب رئیس شورای استان دیالی عراق در گفتگو با خبرنگار هابیلیان گفت: طبق توافق صورت گرفته میان سازمان ملل و دولت عراق و شورای استان دیالی، اخراج منافقین از پادگان اشرف و رفتن آنها به کمپ لیبرتی به پنج مرحله تقسیم شده و در هر مرحله حتی نام عناصری که باید اشرف را ترک کنند مشخص شده است.

صادق الحسینی ادامه داد: منافقین همه سعی خود را برای مانع تراشی در این مسئله به کار بسته اند و افراد فریب کاری که در داخل پادگان اشرف حضور دارند با بازی با الفاظ دروغ پردازی می کنند.

فرمانده محترم پلیس دیالی امروز و برای پنجمین روز متوالی در مرکز العظیم مستقر شده است تا عملیات تحویل آنها به پایگاه جدید انجام شود اما آنها با ادعاهای واهی از جمله آمادگی نداشتن یا وضعیت جسمانی نامناسب و... به دنبال تمدید بیشتر مهلت هستند.

مانع تراشی منافقین در واقع بهانه هایی است که این گروه می گیرد. اینها می خواهند موضوع خود را حقوق بشری نشان دهند. اما گفتگو با سازمان ملل همچنان ادامه دارد و به زودی نیز این مسأله پایان خواهد یافت.

این مقام استان دیالی در ادامه ضمن تاکید بر انجام اخراج مطابق با جدول زمان بندی منظم و روشن اضافه کرد: فکر نمی کنم تمدیدی در کار باشد و این موضوع پایان یافته است.

وقت کشی منافقین و درخواست آنها برای تمدید مهلت شاید چند روزی ادامه یابد اما هیچ نتیجه ای نخواهد داشت.

صادق الحسینی در پاسخ به سوال خبرنگار هابیلیان در خصوص برنامه دولت عراق برای پی گیری قضایی آن دسته از سرکردگان منافقین که درباره آنها حکم قضایی صادر شده است گفت: این موضوع صرفا مربوط به دستگاه قضایی عراق است و به آن احترام می گذاریم.

وی افزود: حتی اگر یک فرد خارجی و تحت پیگرد قضایی در عراق حاضر باشد، نمی تواند از بازجویی ها و تحقیقات بگریزد زیرا تا زمان حضور در عراق تحت سلطه دستگاه قضایی عراق خواهد بود. بر همین اساس هر یک از اعضای منافقین که مرتکب خلاف یا جنایتی شده باشد متحمل تبعات قانونی جرائمش خواهد بود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9926408&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

محمدرضا زمانی‌درمزاری؛ پژوهشگر حقوق بین‌الملل

ترور سردار قاسم سلیمانی از دیدگاه حقوق بین‌الملل (بخش اول)

اطلاعیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

عامل ترور افسر راهنمایی و رانندگی در روانسردستگیر شد

شهید استان تهران

شهید جواد سبحانی

محسن پاک آیین؛ معاون بین‌الملل دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب

نقش منافقین در اشغال کنگره آمریکا

مطالب پربازدید بخش خبر

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان