گزارش تکمیلی همایش کاظمیه بغداد

آقای العطوانی گفت این فرقه با گروه های تروریستی در داخل عراق و بقایای رژیم گذشته ارتباط و همکاری داشته و آرامش و امنیت استان دیالی و دیگر مناطق عراق را مختل نموده است

 

 

در گزارش قبلی خبر از تشکیل یک همایش در خصوص خانواده های عراقی قربانیان فرقه رجوی در عراق داده شد که به همت یک سازمان غیر دولتی عراقی به نام مؤسسه فرهنگی بلدی (کشور من) با مسئولیت خانم احلام المالکی در منطقه کاظمیه شهر بغداد تشکیل شده بود. در این همایش تعداد 15 نفر از خانواده های اعضای فرقه رجوی متحصن در برابر پادگان اشرف نیز دعوت شده و حضور داشتند.

 

مجری برنامه

مؤسسه فرهنگی بلدی در راستای مبارزه دولت عراق و انجمن های حقوق بشری و جامعه مدنی و مردم عراق جهت پاکسازی این کشور از فرقه های مخرب تروریستی و بخصوص فرقه رجوی فعالیت میکند. دومین همایش این مؤسسه تحت عنوان "منافقین خلق یک بیماری در بدن کشور عراق" در سالن فرهنگ و هنر شهر کاظمیه در بغداد در روز شنبه 25 سپتامبر 2010 برابر با 3 مهر 1389 برگزار گردید.

 

این همایش که خبرگزاری ها و نشریات و کانال های تلویزیونی و ماهواره ای عراقی در آن حضور فعال داشتند با شرکت برخی از مسئولین عراقی و تعدادی از رؤسای عشایر استان دیالی و برخی خانواده های شهدای قربانیان فرقه رجوی در عراق به منظور افشای جنایات سازمان مجاهدین خلق در عراق در زمان صدام حسین و حتی بعد از آن تشکیل شد. این همایش همچنین شاهد حضور خانواده های اعضای فرقه رجوی که خود نوع دیگری از قربانیان این فرقه هستند بود که به دعوت مسئولین برگزار کننده آن در جلسه مربوطه شرکت نمودند.

 

همانطور که در جریان هستید تعداد کثیری از خانواده های اعضای گرفتار در پادگان اشرف به مدت هشت ماه است که در برابر دروازه اصلی این پادگان به تحصن نشسته اند و تنها خواست آنها دیدار آزادانه با عزیزانشان است که رهبرای فرقه مانع آن میگردند.

 

قیس العطوانی مسئولی داخلی حزب الدعوه اسلامی

 

مسئول تشکیلات داخلی حزب الدعوه اسلامی آقای قیس العطوانی در سخنرانی خود در این همایش مطالب و موضوعاتی که مستقیما به ارتکاب جرم از جانب فرقه رجوی علیه مردم عراق در زمان حکومت سرنگون شده صدام حسین مربوط میشد بیان داشت.

 

آقای العطوانی به موارد دخالت های فرقه رجوی در مسائل و امور داخلی و امنیتی عراق حتی بعد از سرنگون شدن صدام حسین اشاره کرد و گفت که این فرقه با گروه های تروریستی در داخل عراق و بقایای رژیم گذشته ارتباط و همکاری داشته و آرامش و امنیت استان دیالی و دیگر مناطق عراق را مختل نموده است.

 

ریاض رکابی نماینده اتحادیه نویسندگان عراق

 

در این همایش مباحث مختلفی مورد بحث قرار گرفت که همگی بر لزوم برچیدن پادگان فرقه ای اشرف و خروج عناصر این فرقه از عراق و محاکمه سران آن تأکید داشتند. این مطالب توسط رسانه های گروهی حاضر در جلسه منعکس شد.

 

خانم احلام المالکی رئیس مؤسسه فرهنگی بلادی دخالت فرقه رجوی در امور سیاسی و امنیتی کشور عراق را محکوم کرد و به نمایندگی از جانب خانواده هائی که عزیزانشان بدست عناصر فرقه رجوی شهید شده اند خواستار محاکمه عادلانه و علنی سران این فرقه گردید. او همچنین خواهان اخراج این گروه از خاک عراق شد.

 

جبار فرحان رئیس اتحادیه شعرای عراق

 

مسئولین عراقی و نمایندگان سازمان های جامعه مدنی این کشور که در این همایش حضور داشتند به شرح زیر می باشند:

 

1- دكتر عدنان سراج / نماينده آقای نوری المالکی نخست وزیر عراق

2- سيد علي الصفار / نماينده مؤسسه شهيد صدر

3- قيس العطوانى / مسئول تشكيلات داخلى حزب الدعوه اسلامی

4- سعد علي / نماينده وزارت حقوق انسان عراق

5- خانم ليلى تميمى / نماينده وزارت شؤون هور

6- سيد محسن موسوي / رئيس كل بازرسى وزارت كشاورزى

7- سيد علي حداد / نماينده هادي عامرى سربرست سازمان بدر

8- سيد محمد موسوى / نماينده حزب مجلس اعلای اسلامى استان ديالى

9- سيد علي عبد الحسن / مدير مكتب شهيد صدر استان ديالى

10- دكتر ازبر العزاوي / مسئول تشكيلات جامعة مدنى استان ديالى

11- دكتر شيخ نافع العماره / رئيس اتحاديه دوستى عراق و ايران

12- دكتر سيد حسن موسوى / رئيس حزب سيادت ملى عراق

13- عبد العباس عامرى / رئيس اتحاديه فرهنگيان عراق

14- جبار فرحان / رئيس اتحاديه شعرای عراق

15- رياض ركابي / نماينده اتحاديه نويسندگان عراق

 

همچنین نمایندگان انجمن های جامعه مدنی و حقوق بشری انوار الحمه، بدور الرحمن، البراری، الحکمه، زنان عراق، و عشایر عراق هم در این همایش حضور داشتند.

 

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

بهمن 1357
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان