همکاری مشترک ایران و هند برای مقابله با تروریسم

201803105536135478

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که راهبرد مقابله مشترک ایران و هند با تروریسم در حال شکل گیری است گفت که وضعیت پاکستان به گونه‌ای است که عملاً در انزوای امنیتی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح همکاری مشترک ایران و هند برای مقابله با تروریسم گفت: اخیراً دو اقدام در منطقه بر خلاف همه موافقت‌نامه‌های امنیتی در هند و ایران رخ داد. دو انفجار شبیه هم که باعث کشته شدن ۴۴ سرباز هندی و شهادت ۲۷ پاسدار ایرانی شد. این کار سامان امنیتی منطقه را دچار نوسان کرد و باعث شد که ایران احساس مواجه با تهدید مشترک داشته باشد.

وی ادامه داد: تاکنون ایران و هند از لحاظ عقیدتی برای مقابله با تروریسم نظر مشترکی داشتند که این موضوع در حال تبدیل شدن به عملیات مشترک است البته تفاوت هایی در حوزه‌ی سیاسی وجود دارد. در حال حاضر سیاست‌مداران ایران و هند اعلام همسویی سیاسی برای مقابله با تروریسم کرده اند که اگر این کار صورت گیرد همکاری راهبردی مقابله مشترک ایران و هند با تروریسم شکل گرفته و پاکستان در انزوا قرار می‌گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که پاکستان با بیشتر کشورهای همسایه اش مشکل دارد گفت: پاکستان ۱۵۰ هزار نیرو را در مرز خود با افغانستان مستقر کرده که این تعداد نیروها در مرز ایران به چند هزار نفر هم نمی‌رسد. شرایط پاکستان به گونه‌ای است که عملاً در انزوای امنیتی قرار گرفته است. این موضوع نشان می‌دهد که باید مسئولان بدون هیچ شائبه‌ای موضوع همکاری با هند علیه تروریست‌ها را در دستور کار قرار دهند به ویژه این که همکاری ایران و هند برای مقابله با تروریسم همکاری علیه تروریست سلفی است که سابقه تلفات گیری از میان همه کشورها حتی کشورهای اروپایی را دارد.

فلاحت پیشه خاطر نشان کرد: با توجه به این موضوع امکان همسویی و راهبرد ایران و هند نزدیک می‌شود و حتی می‌تواند این همکاری با روسیه و حتی کشورهای آسیای مرکزی هم گسترش پیدا کند چون آمریکا داعش را در مرزهای سوریه با محوریت داعش چچنی مستقر کرده است و متأسفانه در این شرایط اقدامات حمایتی از تروریسم علاوه بر آمریکا مرتجعین عرب و رژیم صهیونیستی به پاکستان هم رسیده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9041645&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان