نشست علمی بررسی موازین بین‌المللی حقوق بشر و تاثیر آن بر صلح و امنیت منطقه برگزار شد

نشست علمی  با عنوان «بررسی موازین بین‌المللی حقوق بشر و تاثیر آن بر صلح و امنیت منطقه» با حضور اساتید دانشگاه و پژوهشگران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان نشست علمی با عنوان «بررسی موازین بین‌المللی حقوق بشر و تاثیر آن بر صلح و امنیت منطقه» در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی به همت بنیاد هابیلیان و سازمان بسیج حقوقدانان خراسان رضوی برگزار شد. در این نشست علمی دکتر شریفی طرازکوهی؛ استاد دانشگاه و پژوهشگر، دکتر توکل حبیب‌زاده؛ استاد دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) و سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد؛ دبیرکل بنیاد هابیلیان، به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.

دکتر شریفی‌طرازکوهی تروریسم را پدیده‌ای دانست که امروز بیشتر ماهیت سیاسی دارد و گفت: گرچه تروریسم در گذر زمان تبدیل به پدیده‌ای سیاسی کرده است اما باید برای مقابله با آن از راهکارهای حقوقی استفاده شود.

این پژوهشگر حقوقی در ادامه بیان داشت: امروزه بسیاری از کشورها علی‌الخصوص کشورهای جهان سوم تعریف ارائه شده از تروریسم را نمی‌پذیرند.

توکل حبیب‌زاده استاد دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) بیان داشت: از یک سو آمریکا مدعی حقوق بشر است و با همین حربه در امور داخلی دیگر کشورها دخالت می‌کند، اما باید اذعان کرد که بنا بر آمار ارائه شده از سوی موسسات تحقیقی آمریکا دولت این کشور در زمینه تحقق حقوق بشر در خود این کشور نه تنها کارنامه قابل دفاعی ندارد بلکه عملکرد آن بسیار فاجعه بار نیز است.

دبیرکل بنیاد هابیلیان نیز به عنوان آخرین سخنران این نشست گفت: توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی از همان اولین روز پیروزی انقلاب اغاز شد و محور این توطئه‌ها تروریسم بود.

وی در ادامه افزود: هیچ کشوری را در دنیا نمی‌توانید پیدا کنید که در عرض چند ماه عالی‌ترین مقاماتش ترور شوند. در تابستان سال 60 در کمتر از چند ماه رئیس دیوان عالی کشور، رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و تعداد زیادی از وکلای مجلس ترور شدند و در عین حال همین تروریست‌ها امروز در کشورهای غربی دفتر رسمی دارند.


 • محمود داورى

  گزارش

  با سلام و عرض ادب و احترام
  لطفا تمامى عكسهاى گرفته شده در نشست علمی بررسی موازین بین‌المللی حقوق بشر و تاثیر آن بر صلح و امنیت منطقه را در سايت قراردهيد
  با تشكر از شما بزرگواران

  حدود 1 سال قبل
  دوست دارم 0 پاسخ

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

مهدی عسکری، بنیاد هابیلیان

اشرف و تداوم جنبیدن‌ها

به نقل از آزاده محمدرضا ترابی‌زاده

ماجرای منافقی که مرید حاج آقای ابوترابی شد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

تروریسم آمریکایی علیه مردم آمریکا

جدیدترین مطالب

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان

دو مشی متضاد

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

امام خمینی(ره) و خط قرمزی به نام التقاط

شهید ترور

شهید جلیل رسولی

به نقل از آزاده محمدرضا ترابی‌زاده

ماجرای منافقی که مرید حاج آقای ابوترابی شد

فروردین 1397
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
26
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان