نشست ایران، روسیه، عراق و سوریه درباره تروریسم برگزار شد

نشست چهار جانبه جمهوری اسلامی ایران، روسیه، عراق و سوریه درباره تروریسم، در چارچوب مرکز تبادل اطلاعات ضد تروریست چهار کشور، در بغداد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در عراق روز چهارشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا گفت که این نشست به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و شهدای مدافع حرم و همچنین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شده است.

سردار «مصطفی مرادیان» افزود که در این نشست آخرین هماهنگی‌ها بین چهار کشور پیرامون مبارزه با تروریسم صورت گرفت و بر ادامه این هماهنگی‌ها و همکاری‌ها تا ریشه‌کنی تروریسم و منابع فکری آن در منطقه به ویژه در دو کشور عراق و سوریه تاکید شد.

وی اضافه کرد که مرکز تبادل اطلاعات ضدتروریست چهار کشور ایران، روسیه، عراق و سوریه در طول فعالیت خود در سرکوب تروریسم و هدف‌گیری و نابودی بسیاری از تجمع‌ها و عناصر تروریستی در عراق و سوریه نقش تعیین‌کننده داشته است.

سردار مرادیان تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران در این مرکز تبادل اطلاعات، همکاری‌های موثری در زمینه تغذیه اطلاعاتی درباره مبارزه و نابودی تروریسم در دو کشور عراق و سوریه ایفا کرده است.

مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعات (و همکاری‌های امنیتی) ایران، عراق، روسیه و سوریه با هدف تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال ۱۳۹۴ با عضویت وابستگان نظامی ایران، سوریه و روسیه در بغداد راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون در نشست‌های مختلف آخرین هماهنگی‌ها و تبادل اطلاعات میان کشورهای عضو انجام می‌گیرد.

تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس داعش و تروریست‌های تکفیری در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین کارکردهای این مرکز در مدت فعالیت خود بوده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان

شهيد عيسی مظلومی‌نژاد

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

سابقه سیاه دولت‌های غربی در کمک‌های پزشکی و علمی

بنیاد هابیلیان

شهید محمدصالح آیین

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

تاریخ ننگین تروریسم و پدیده زندان

مسئول کتابخانه انقلاب اسلامی مجلس

چرا مسعود رجوی اعدام نشد؟

دکتر حمیدرضا آقابابائیان؛ وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه

بیوتروریسم از دیدگاه حقوق بین‌الملل

اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان