در جایگاهی نیستید که خود را به عنوان کشور ضدتروریسم معرفی کنید

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی خطاب به نماینده آمریکا گفت: با سابقه منفور اقدامات تروریستی، در جایگاهی نیستید که خود را به عنوان کشور ضدتروریسم معرفی کنید.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از فارس، علیرضا کاظمی ابدی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی اسلامی ایران نزد سازمان منع سلاح‌های شیمیایی ۲۱ اسفند ماه سال جاری در نودوسومین نشست شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی از سوی گروه آسیایی به عنوان معاون رئیس شورای اجرایی معرفی شد.

سفیر آمریکا در اعتراض به تصویب معاونت ایران گفت که براساس قوانین داخلی خود نمی‌تواند با کسب پست از سوی کشورهای حامی تروریسم موافقت کند.

سفیر کشورمان در پاسخ به اظهارات سفیر آمریکا متذکر شد: معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان معاونت رئیس شورای اجرایی با اجماع آراء کشورهای عضو گروه آسیایی صورت پذیرفته است.

کاظمی ابدی افزود: آمریکا پیش از این ثابت کرده است که هیچ احترامی برای حقوق بین‌الملل و سازمان‌های بین‌المللی قائل نیست و حامی اصلی گروه‌های تروریستی و تروریسم دولتی خصوصا در خاورمیانه است.

سفیر ایران اضافه کرد: نمونه بارز اقدامات تروریستی آمریکا دستور رئیس‌جمهور این کشور برای ترور سردار سلیمانی و همراهانش در داخل خاک عراق است که نقض بارز اصول بنیادین حقوق بین‌الملل، منشور سازمان ملل متحد و میثاق بین‌المللی حقوق شهروندی و سیاسی تلقی می‌شود و آمریکا با این سابقه منفور در جایگاهی نیست که خود را به عنوان کشور ضد تروریسم معرفی کند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان