حضور آمریکا در منطقه پوششی برای غارت ثروت و افزایش تروریسم است

سفیر ایران ضمن محکومیت ترور فرماندهان مقاومت گفت: حضور آمریکا در منطقه پوششی برای غارت ثروت و تروریسم است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان به نقل از شبستان، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، در مراسم روز شهید (سالگرد شهادت آیت‌الله سیدمحمدباقر حکیم) که در دانشگاه بغداد برگزار شد، حضور یافت. سفیر کشورمان در این مراسم که با حضور مقامات، نمایندگان پارلمان، رهبران جریان‌های سیاسی، علما، برخی فرماندهان محور مقاومت و جمع زیادی از مردم عراق برگزار شد، در سخنانی ضمن بزرگداشت یاد و راه شهید حکیم و نیز سرداران شهید، جنایت دولت آمریکا در ترور فرماندهان مقاومت را محکوم و تاکید کرد که حضور آمریکا در منطقه، نه تنها منجر به افزایش امنیت یا مبارزه با تروریسم نمی‌شود، بلکه عامل ناامنی و گسترش تروریسم شده و پوششی برای غارت ثروت‌های منطقه خواهد بود.

دیپلمات کشورمان با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ مادی، معنوی و انسانی عراق، تاکید کرد که این کشور در پرتو برخورداری از این ثروت‌ها، نیازی به دخالت آمریکا یا هیچ کشور دیگری ندارد و خود از توانایی اداره آموزش برخوردار است.

مسجدی، در پایان، خاطر نشان کرد که ثمره خون سرداران شهید، تقویت بیش از پیش پیوند‌های دو ملت ایران و عراق خواهد بود و ایران، همانگونه که در مبارزه با تروریسم در کنار عراق ایستاد، در دوران بازسازی این کشور نیز، با تمام توان و ظرفیت اقتصادی در کنار آن خواهد ایستاد.

او افزود: راه شهداء، راه ایستادگی در برابر استکبار جهانی است و خاندان حکیم با تقدیم شهدای خویش به مثابه خورشید تابانی در مسیر آزادگی و زندگی هستند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

جدیدترین مطالب

بنیاد هابیلیان

شهيد عيسی مظلومی‌نژاد

دکتر مصطفی انتظاری‌هروی، بنیاد هابیلیان

سابقه سیاه دولت‌های غربی در کمک‌های پزشکی و علمی

بنیاد هابیلیان

شهید محمدصالح آیین

علی رحمانی، بنیاد هابیلیان

تاریخ ننگین تروریسم و پدیده زندان

مسئول کتابخانه انقلاب اسلامی مجلس

چرا مسعود رجوی اعدام نشد؟

دکتر حمیدرضا آقابابائیان؛ وکیل دادگستری و مدرس دانشگاه

بیوتروریسم از دیدگاه حقوق بین‌الملل

اسفند 1359
جمعه شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان