تروریسم اقتصادی آمریکا، جنایت جنگی است

06202728 Xl

وزیر امورخارجه، تحریم آمریکا علیه ملت ایران را یک جنایت جنگی و مصداق بارز تروریسم اقتصادی خواند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان، دکتر محمدجواد ظریف در گفتگو با شبکه تی‌آر‌تی ترکیه در پاسخ به سوالی درباره اینکه در آستانۀ یک سالگی تحریم‌های سنگین آمریکا علیه ایران، این تحریم‌ها چه تاثیری بر مردم داشته است گفت: واقعیت این است که ما در یک سال گذشته توانسته ایم چهل درصد ارزش واحد پولی خود را احیاء کنیم. ما بار دیگر در وضعیت مثبت قرار گرفته ایم. ما تورم را کاهش داده ایم. اما تحریمها فشار سنگینی بر مردم ایران وارد کرده است. به همین علت است که ما معتقدیم، تحریم به معنای جنگ است. ایالات متحده جنگی را علیه ایران شروع کرده است. فشار حداکثری عبارتی با حسن تعبیر برای تروریسم اقتصادی است.

وی در تشریح چرایی استفاده از عبارت «تروریسم اقتصادی» گفت: مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به صورت علنی گفته و این گفته به تیتر نشریه نیوزویک تبدیل شده است و آن اینکه اگر ایران می خواهد مردمش غذا داشته باشند باید به گفته های آمریکا چشم بگوید! وقتی تعریف شناخته شده تروریسم را در همه کتابها و در همه فرهنگ لغتهای حقوقی بخوانید و حتی اگر این عبارت را در اینترنت جستجو کنید می بینید که نوشته شده است تروریسم عبارتست از اقدامات قهری یا استفاده از خشونت علیه غیرنظامیان برای نیل به اهداف و مقاصد سیاسی.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان هدف تروریسم اقتصادی آمریکا را فشار حداکثری بر مردم ایران خواند و افزود: باتوجه به گفته های مقامات آمریکایی و باعنایت به این سخن وزیر امورخارجه آمریکا که گفته است اگر ایران می خواهد مردمش غذا داشته باشند، مشخص می شود که این اقدام قهری علیه مردم عادی است. آمریکا می خواهد با این کار، طرف مقابل سیاست خودش را تغییر بدهد. این اقدام، اقدام قهری علیه غیرنظامیان بیگناه به منظور تغییر دادن سیاست طرف مقابل است. این اقدام، تروریستی است.

وزیر امورخارجه ضمن جنایت جنگی خواندن این اقدام خطاب به همتای آمریکایی خود گفت:  درواقع، باتوجه به اینکه این اقدام به مرز گرسنگی کشاندن افراد می رسد، جنایت جنگی است. وزیر امورخارجه آمریکا باید وکیل خوبی را برای خودش استخدام کند!


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9046977&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان