با برکناری بولتون، منافقین پایگاه خود در کاخ سفید را از دست دادند

QQP3Z3WUBII6TCJEDW35VR4X7M

 روزنامه واشنگتن‌پست در یادداشتی تأثیر اخراج بولتون از کاخ سفید را بر وضعیت گروهک منافقین بررسی کرده است.

به‌گزارش سرویس بین‌الملل هابیلیان، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در تاریخ 10 سپتامبر، در یادداشتی به‌بررسی ابعاد اقدام ترامپ در اخراج جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی ایالات متحده آمریکا و تأثیر این اقدام بر وضعیت گروهک تروریستی منافقین پرداخته است.

در ابتدای این یادداشت که به قلم جیسون رضائیان، تحلیلگر مسائل بین‌الملل واشنگتن‌پست، منتشر شده آمده است: اینکه بولتون از کاخ سفید اخراج شده یا خود وی از سمتش استفعا داده، اهمیتی ندارد؛ آنچه مهم است، تأثیر عمیق این اقدام بر سیاست دولت ترامپ در قبال ایران است.

تحلیلگر واشنگتن‌پست در ادامه این یادداشت با اشاره ‌به رابطه گرم مشاور سابق امنیت ملی ایالات متحده با گروهک منافقین، تصریح می‌کند: فقدان بولتون در دولت ترامپ، برای منافقین که تا چند سال پیش در لیست تروریستی آمریکا قرار داشته‌اند، به‌این‌معناست که آن‌ها دیگر حامی قدرتمندی در کاخ سفید ندارند.

نویسنده این یادداشت با اشاره ‌به منفوربودن گروهک منافقین در بین عموم مردم ایران، چه در داخل یا خارج از کشور می‌نویسد: وقتی افرادی مانند بولتون و جولیانی برای این گروه سخنرانی می‌کنند و در ازای سخنرانی خود پول می‌گیرند، مشخص است جایگاهشان در بین مردم ایران چگونه خواهد بود. رضائیان در این باره بیان می‌کند: وصلت بولتون با گروه «فرقه‌گون» منافقین باعث شده مردم ایران چنین تصویر نفرت‌انگیزی از او در ذهن داشته باشند.

نویسنده واشنگتن‌پست معتقد است در نبود جان بولتون، منافقین دیگر نمی‌توانند بر سیاست آمریکا در قبال ایران تأثیر بگذارند و این موضوع خبری خوش برای شهروندان ایرانی است که از سیاست‌های خصمانه واشنگتن علیه ایران، ازجمله تحریم‌های شدید اقتصادی، ضربه خورده‌اند. رضائیان همچنین اقدام ترامپ در برکناری بولتون را نشانه این می‌داند که حتی اگر دولت وی به‌دنبال تغییر رژیم در ایران باشد، منافقین جایی در این برنامه ندارند.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9056408&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان