آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ چهره‌ای که در برابر تروریسم ایستاد

Entezarimostafaدرگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، که هفته گذشته با حضور پرشور مردم در مراسم تشییع ایشان حیرت رسانه‌های بیگانه را به همراه داشت، بار دیگر خاطره ترور ایشان توسط گروه‌های تروریستی را زنده کرد. خاطره‌ای که نشان می‌دهد تلاش چندین ساله تروریست‌ها برای حذف فیزیکی بزرگان انقلاب نه فقط نتوانسته ذره‌ای از محبوبیت این چهره‌ها در میان مردم کم کند، بلکه به افزایش محبوبیت آنها کمک کرده است.

با وجود تلاش گروهک فرقان برای ترور آیت‌الله هاشمی در سال‌های نخست انقلاب و سپس تبلیغات منفی پرحجم سازمان منافقین علیه ایشان که حتی در روزهای پس از ارتحال آیت‌الله هاشمی نیز ادامه یافت، این چهره انقلابی همچنان پایبند به آرمان‌های انقلابی ماند و به نقد افراطی‌گری که ریشه اصلی تروریسم در منطقه است، پرداخت.

با وجود اینکه تروریست‌ها در سال‌های اخیر با تغییر تاکتیک، به‌جای ترور مستقیم چهره‌های انقلابی تلاش می‌کنند از طریق تبلیغات، چهره آنان را در میان مردم تخریب کنند، اما واکنش مردم به ارتحال آیت الله هاشمی نشان داد که این گروه‌های تروریستی از هیچ وزنی برای اثرگذاری بر فضای اجتماعی و سیاسی ایران برخوردار نیستند و به همین دلیل نمی‌توانند امنیت کشور را تهدید کنند. مردم ایران به خوبی می‌دانند که منافقان و سایر گروه‌های تروریستی چطور با دست زدن به خشونت عریان، جامعه را به سمت رادیکالیسم و هرج و مرج پیش می‌برند و به همین دلیل همواره مدافع چهره‌هایی هستند که در برابر تروریست‌ها مواضعی روشن و آشکار می‌گیرند. با این حال در سال‌های اخیر گروه‌های تروریستی با کمک برخی شبکه‌های ماهواره‌ای کوشش کرده‌اند با مظلوم‌نمایی، خود را مدافع مردم نشان دهند. برخی چهره‌های داخلی نیز به تطهیر چهره این تروریست‌ها کمک کرده‌اند. با همه این تبلیغات، در بزنگاه‌هایی مانند درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، همین تروریست‌های به‌ظاهر مظلوم، با تبلیغات پرحجم خود علیه بزرگان انقلاب، بار دیگر ماهیت اصلی خود را به مردم نشان داده و به این ترتیب صف خود را از مردمی که نسل اول مبارزان انقلابی را همچنان دوست دارند، جدا می‌کنند. همان مردمی که خاطره ظلمی که تروریست‌ها در حق چهره‌های انقلابی (مانند شهید بهشتی، شهید مطهری، مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای) کردند را از یاد نمی‌برند.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

  نظر خود را اضافه کنید

  0
  https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=9505245&tmpl=component
  نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
  مهر 1359
  شنبه1 شنبه2 شنبه3 شنبه4 شنبه5 شنبهجمعه