آنها که در حسرت دیدار می مانند

Dozd

بیانیه دفتر روابط عمومی مشاور امنیت ملی عراق پاسخ بسیار خوبی بود به گزافه گویی های منافقین در مورد تقاضای دیدار خانواده های اسیران اشرف با فرزندانشان.

منافقین که در برابر اقدام خانواده اسرای اشرف برای دیدار با فرزندانشان سنگ اندازی زیادی انجام داده اند با فرافکنی این مساله و محکوم نمودن دولت عراق ! از این مساله به عنوان سنگ اندازی دولت عراق در مقابل دیدار خانواده های "رزمندگان اشرف"! با فرزنداشان نام برده اند و از سویی دیگر با اعلام نظر توسط مهره های بین المللی خود تلاش گسترده ای را برای قلب واقعیت و پنهان کردن آنچه بوده است انجام داده اند .

" در بیانیه دفترمشاور امنیت ملی عراق آمده است : دولت عراق از این خانواده ها استقبال نموده وتسهیلات لازم را دررابطه با رساندن آن ها به اردوگاه به اجرا گذارده وحتی آن ها را به سالن های پذیرایی راهنمایی کرده است اما فرمانده هان اردوگاه از ملاقات خانواده ها با بستگانشان جلوگیری نموده و اصرار نموده اند که ملاقات ها باید با حضور آنان(فرماندهان) برگزارشود . " (1)

اولین بار در سال 81 بود که عده ای از خانواده های دربند اشرف تلاش کردند تا با فرزندان خود در اشرف دیدار کنند . خانواده های این افراد بنا به فیلم مستندی که موجود است برای دیدار فرزندان خود سه روز پشت درب اردوگاه اشرف مانده بودند . مادری 17 سال بود که فرزندش را ندیده بود ( امروز از آن فراق 23 سال می گذرد ) و پدری عنوان می کرد فرزندش قرار بوده به آلمان برود اما او را در مرز ترکیه فریب داده اند و زمانی که وارد اشرف شده بود با تفنگی بر بالای سرش به او گفته بودند به پدرش زنگ بزند و بگوید که آلمان است و احتیاج به پول دارد .

خواهری در حالی که به شدت گریه می کرد از اسارت برادرش می گفت : " آخه اسیر جنگی باید توی زندان عراق باشد ، توی اردوگاه منافقین چه کار می کند ؟ " ، برادری از اسارت برادرش در زیر دست منافقین نالان بود و می گفت : وقتی برادرم را آورند آن برادر ِ چند سال پیش نبود و بسیار افسرده و پریشان بود .برادرم می گفت من می آیم منتظرم باشید و حتما می آیم . یکی دیگر از افراد خانواده هایی که برادرش را دیده بود می گفت همراه برادرم سه نفر آمده بودند و نمی گذاشتند با او راحت صحبت کنیم . دائما به بهانه های مختلف می آمدند و برادرم رامی بوسیدند و چند دقیقه ای می ماندند و می رفتند و بعد نفربعدی می آمد . هیچ کدام از افرادی که به ا شرف رفتند از بودن عزیزانشان در آنجا راضی نبودند . درنقطه مقابل اما ، تلویزیون منافقین صحنه هایی را به نمایش می گذاشت که در آن یکی از پیرمردان اشرف مشغول صحبت با والدین اسیران اشرف بود و خطاب به آنها می گفت : بسیار خوب کردید که تشریف آوردید ، قدمتان روی چشم ما ، باز هم تشریف بیاورید !

طبیعتا امروز نیز با شش سال پیش تفاوت چندانی ندارد . اگر آن روز تلویزیون منافقین در اوج شارلاتانیسم رسانه ای با وارونه جلوه دادن واقعیت تلاش می کرد تا همه چیز را طبق سنت رهبر تروریست خود – رجوی – مصادره به مطلوب کند ، امروز نیز همین رویه را با آب و تاب بیشتر در پیش گرفته است ، با این تفاوت که اظهار نظر برخی از مواجب بگیران بین المللی خود را نیز در این راه با خود همراه نموده تا در اظهار نظر از جانب خارجی ها عقب نماند .

تلاش خانواده های اسیران اشرف برای دیدار ِ عزیزانشان ، البته در چندماه گذشته با واکنش های زیادی از جانب منافقین روبه رو بوده است .

برای سران منافقین بسیار گران و سخت است که بخواهند علاوه بر ضربه ای که از افشاگری های جدا شدگان از این فرقه خورده اند ، با افشاگری خانواده های اسیران دربند اشرف هم بیش از پیش رسوا شوند . سران باند رجوی که چند سالی است که مدل کعبه آمال خود راعوض کرده اند و از نبرد با امپریالیسم و براندازی حکومت ایران به خروج از لیست تروریستی اتحادیه اروپا رسیده اند ، امروز برای عدم بازگشت به لیست تروریستی تلاش بسیار زیادی را انجام می دهند . منافقین که برای تداوم این مساله از هیچ تلاشی فروگذار نیستند ، می دانند که ممکن است با افشاگری های خانواده اسرای اشرف مجددا به لیست تروریستی باز گردند و از این رو است که در قدم اول تلاش می کنند تا با سنگ اندازی در مقابل خانواده ها مانع از دیدار آنها با فرزندان خود شوند و در قدم بعدی و از ترس اینکه مبادا این مانع تراشی به گونه ای دامن آنها را بگیرد اعلام می کنند دولت عراق به درخواست ایران مانع از دیدار خانواده ها با رزمندگان اشرف می شود . البته بر هیچ کس پوشیده نیست که سران باند رجوی همانگونه که گفته شد و طبق درخواست رجوی، تلاش می کنند تا اسرار افتضاحات مداوم این اردوگاه به خارج از سیم خاردارهای اردوگاه اشرف سرایت نکند.

پیش بینی اینکه در آینده نزدیک نیز فشارهای منافقین بر خانواده اسیران اردوگاه اشرف و ملاقات کنندگان بیش از گذشته شود چندان دور از ذهن نیست و باید مجامع بین المللی برای این مساله تمهیدی بیاندیشند.

پی نوشت:

(1) – سایت بنیاد خانواده سحر


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10290328&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش خبر

سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان اعلام کرد

دستگیری و هلاکت عوامل یک تیم تروریستی در خوزستان

قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه اعلام کرد

عملیات تروریستی در سراوان؛ یک شهید و ۳ مجروح

قالیباف در چهارمین کنفرانس رؤسای مجالس

اعمال تحریم علیه مردم ایران، مصداق بارز تروریسم اقتصادی است

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان